Skocz do zawartości

Słońce - Lejcyn i Ignisdei


Lejcyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Kanarkus..., moj montaz juz by dal rade :), a widizales jaki mobilny jest :) i co najwazniejsze na elektrykcje ;). Wiec bez problemowo bys sobie mogl robic codzienne zajecia ;).

Zerknalem sobie dzisiaj na Sloneczko :), pierwsza mysl "szkoda ze nie mam cyfraka" :-\.

Jednak myslenie nie boli..., ale z gory przepraszam za zgubna jakosc fotek :). Posadzilem Veste na statywie i podpialem pod nia obiektywy Tair 125mm oraz Jupiter 200mm.

Oto co z tego wylazlo ;) :

 

tair.jpg

Vesta + Tair 125mm

 

jupiter.jpg

Vesta + Jupiter 200mm

 

tairx2.jpg

Vesta + Tair 125mm + konw. x2

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Lejcio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

ecf080e57591e131.jpg

Pojawiła się trzecia grupa w kształcie śmiejącej się buźki z ząbkami. Myślę, że to 0959 lecz SOHO tak nie twierdzi więc nie daje numerka.

ps. Dzięki chłopaki, za miłe słowa teraz postanowiłem lekko przepalić by uwydatnić granule, czy to może już szumy?? To tylko kompakt, aż dziw że z tej partyzantki są jakieś efekty :). Plamy widać ciut wyraźniej. Nie mogę sobie tylko poradzić z nieostrym brzegiem, to poniekąd okular szerokokątny, więc syf. Ale coś za coś, mam za to pole i power.

Jak będziecie mieli dość mej twórczości przez małe "t" do krzyczeć, krytykować, suchej nitki nie zostawiać, podobno działa mobilizująco..

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie mieli dość mej twórczości przez małe "t" do krzyczeć, krytykować, suchej nitki nie zostawiać, podobno działa mobilizująco..

 

W takim razie ja pozwolę sobie skrzyczeć, skrytykować i nie zostawić suchej nitki! :szczerbaty:

 

Brawo! Ukłony! Gratulacje! Uściski dłoni! :)

 

Sam się właśnie zastanawiam czy to szum czy granule. Możliwe że jedno i drugie! :)

 

Jaki okular zastosowałeś?? Jeśli to Skywatcher UWA, bo o ile pamiętam takiego masz właśnie, to chyba one się charakteryzują pewną stratą ostrości na brzegach (na jakiejś niemieckojęzycznej stronie były ładne testy z wykresami dla różnych okularów). Więc to może być to. (No albo optyka kompaktu, w których bardzo często obszary poza centrum pola widzenia są całkiem rozmyte).

 

Czy prócz cykania fotek prowadzisz jakieś zapiski z obserwacji?? (albo i wyliczasz liczbę Wolfa??) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Jaki okular zastosowałeś?? Jeśli to Skywatcher UWA,

 

Dzięki,Kanarkusie. Tak to UWA SW ale tak się spodziewałem że w tym tkwi problem, ale kontrast i transmisja nadrabia wszystko.

 

Czy prócz cykania fotek prowadzisz jakieś zapiski z obserwacji?? (albo i wyliczasz liczbę Wolfa??) :)

Mam folię od niecałych dwóch tygodni, a jakże Kanarku na razie intensywnie czytam o plamach, pochodniach, protuberancjach, granulach, rozbłyskach..bardzo intensywnie obserwuje i porównuję z tym co przeczytałem, ale moja wiedza jest dość malutka by się wypowiadać. Zbyt bardzo skupiałem się dotychczas na kosmosie. Ale nic straconego. Ten dział solarny na AF to super pomysł.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.