Skocz do zawartości

Co ja mam krok po kroku do licha robić...


Lin

Rekomendowane odpowiedzi

:D Siemka wszystkim zapaleńcom. Mam problem. O ile mam jak uważam pojęcie o astronomii jak na mój wiek, to jestem totalnie gorzej jak zielony jeśli chodzi o teleskopy i astrofotografię. Jakie są dobre parametry teleskopu w cenie do 1500 zł i jakie modele ewentualnie można polecić? Jak nie wpakować się na chałę? 2 pytanie: mieszkam na peryferiach małego miasteczka i mam wysoki taras chyba tam będzie najlepiej się rozwalić, nie? Dzięki z góry za wszystką pomoc :Arrow:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500zł...Hmm

 

ale chodzi ci o teleskopy czy astrofotografie... 8)

 

ta suma to wychodzi raczej do okazyjnego popatrzenia...

 

lornetka na statywie albo jakiś refraktorek 80-100mm...

 

ewentualnie Optisan 150/750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti, nie przesadzaj z tym Optisanem, nikt nim jeszcze nie obserwował, więc nie ma żadnych podstaw, aby go polecać.

 

Linie drogi, 1500zł to w gruncie rzeczy już cos jest i już coś dobrego znajdziesz dla początkującego. Wystrzegaj się takiej firmy jak Uniwersał czy modeli pseudoteleskopow z salonow fotograficznych. A tak w ogole to proponuje przejrzec posty na forach astronomicznych jak to, astro4u.net czy teleskopy.pl . Jest tam pelno takch pytan jak Twoje i powinien Ci się trochę rozjaśnić temat. Potem pytaj dalej, bardziej już ukierunkowany.

pozdr

 

PS. Znam wirtualnie jedną osobę z Żagania interesującą się astronomią, wejdz tu: http://jpatka.w.interia.pl/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lin , masz nie daleko . Podjedź pociągiem lub autem i spotkajmy się we Wrocku . Ul Strzegomska 234 b. Tel : 373-60-67 . Zadzwoń wcześniej !!. Coś Ci doradzimy i poznasz fajnych kolegów . Możesz też tylko zadzwonić . Zapraszam . Tylko nie rano bo wtedy śpię po obserwacjach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm do 1500 zł to niewielki sprzet lustrzany do 150mm lub refraktorek do 100mm ale astrofoto DS na takich delikatnycj montażach to raczej tylko na Piggy backu czyli aparatem z własnym obiektywem lub teleobiektywem do F=200mm a o fotki planetek też już można się pokusić Webem lub lekką cyferką :lol:

Pamietaj o podstawowej zasadzie przy zakupie, niepatrz na powiększenie z oferty bo ono jest parametrem wtórnym i na wielkość tylko na jakość sprzętu bo za to zawsze warto zapłacić i kup najlepszy na jaki Cię stać ale nie koniecznie duży na początek 8)

Duży teleskop zakupiony przy niskim budżecie nie koniecznie znaczy dobry :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, co do zdjęć do dodam,że posiadam cyfrówkę 4 megapixela 8) to wystarczy chyba co? Dzięki za help. Jeszcze większe thnx za zaproszenie, lecz niestety wątpie, czy uda mi sie specjalnie wyrwać. Mam roboty trochę, szkoda gadać :Cry: Ide czytac posty ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm w astrokraku jest taki modelik RT-1000 parametry

System optyczny: Refraktor

Typ montażu: Paralaktyczny - niemiecki

Średnica obiektywu: 92 mm

Ogniskowa obiektywu: 1000 mm

Użyteczne powiększenia: 14 - 200x

Cena: 795 zł Tuba optyczna refraktora

1590 zł Refraktor na montażu paralaktycznym

Może byc taka maszynka? Ech... najgorsze ,że jestem przy kasie ale planuje kupić ta cyfrówkę niech to zeby tak w lotka ustrzelił tato( nie grywam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.