Skocz do zawartości

Televue barlow 5x


philips

Rekomendowane odpowiedzi

W DO pojawił się wraz z produktami TeleVue barlow 5x

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...04da6667e4d3509

 

Jest to barlow 1.25" z soczewkami Powermates.

 

Co myslicie o takim czymś ? Czy obrazy z tego są wogole do przyjęcia ? Albo może inaczej - jak na wasz gust wypadnie połączenie barlowa 5x z newtonem 200/1000 w porównaniu do powiedzmy SC 8" F10 z barlowem 2,5x.... głównie zależy mi na porównianiu mając na myśli focenie planet webcamerką.

 

Warte to jest tych 850 PLN do wyżej wymienionego newtona ?

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem żeby sie nie bawić w 2 razy barlow 2x do księżyca i planet przy foto.

W sumie to nie tknąłem wizuala bo mam w miare komplet ogniskowych w stałkach ale kto wie twoje pytanie może mnie zachęcić do spojrzenia np LVW22 + TV PM 5x.

Ma odkręcaną część i wtedy można przykręci przejsciowke (dostepna oddzielnie :angry: ) pod gwint t2 pod astrofoto lustrzanką.

Na razie nie mam się czym pochwalic bo trzeba używac długich czasów przy takiej ogniskowej ( w moim wypadku 3750mm) a zmotoryzowałem sie niedawno. Nawet księżyc w pełni chciał długich czasów naswietlania to co dopiero planety...

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazy z zastosowaniem Powermate i okularu długoogniskowego wysokiej klasy są takie jak z zastosowaniem krótkiego okularu tej samej klasy(odpowiadającemu powiększeniu Powermate + długi okular). Sprawdzałem to stosując w swoim refraktorze Powermate X2 i X4 z Pentaxem 40mm i krótkimi okularami. Nie jest to dokładnie odpowiedź na Twoje pytanie związane z astrofotografią, ale tekst ze strony DO wyjaśnia zasadę działania:

"Nowa 4 elementowa konstrukcja opracowana przez Al.’a Naglera doskonale pasuje do koncepcji jakiej wierna jest firma TeleVue. Korzystając z bezkompromisowych rozwiązań uzyskuje się doskonale ostre wolne od aberracji obrazy w całym polu widzenia. W przeciwieństwie do standardowych Barlowów konstrukcja taka nie zmienia odległości źrenicy wyjściowej i nie wywołuje winietowania. Otwiera to zupełnie nowe możliwości. Starczy wyobrazić sobie ostrość i komfort 32mm Plossla który dzięki użyciu soczewki Powermate 5x zachowuje się jak planetarny okular o ogniskowej zbliżonej do 6mm"

Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.