Skocz do zawartości

Dziwny przelot


mar121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wczoraj w godzinach popołudniowych(nie wiem dlaczego nie spojrzałem na zegarek) widziałem jakby samolot tylko ze nie zostawiał za sobą chmury kondensacyjnej leciał z predkoscią podobną do zwykłego samoloty w kieronku SW->NE Taki przelot widziałęm juz pare miesięcy temu. Nie zainteresowałbym się tym gdyby nie dzisiejsze zdjęcie na Apod-zie

http://apod.nasa.gov/apod/image/0708/M33airplane_stephan.jpg

 

"samolot" ten przez lornetke Łudząco przypominał to cos z fotki w linku powyzej:) (kiedy obserwowałem tez wydawało mi sie ze ma 3 skrzydła:)

 

mam pytanie nie wiecie co to mogło byc????

 

 

pozdrwiam

tomek

 

Edit: jeszcze jedna wazna informacja obiekt ten lecieał nizej niz znajdowały sie chmury bo kiedy myslałem ze zniknie z chmurami ten leciał nizej:)

Edytowane przez mar121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miesiąc temu widziałem ten sam lub podobny obiekt. Nie pisałem o tym żeby się nie zbłaźnić. Obiekt miał 3 pomarańczowo-żółte światła na trzech rogach. Kształtem przypominał trójkąt. Nie pozostawiał smugi a tym bardziej specyficznego dźwięku charakterystycznego dla samolotów odrzutowych jak i turbośmigłowych.

Nie pamiętam kierunku i dnia, ale jestem pewien że było to ok. godziny 23.00. Obiekt był dość duży w lornetce 10X50, z czego domniemam że leciał dość nisko.

Pozdrawiam.

Ruscy widać inwigilują jak zwykle z powietrza (żarcik) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miesiąc temu widziałem ten sam lub podobny obiekt. Nie pisałem o tym żeby się nie zbłaźnić. Obiekt miał 3 pomarańczowo-żółte światła na trzech rogach. Kształtem przypominał trójkąt. Nie pozostawiał smugi a tym bardziej specyficznego dźwięku charakterystycznego dla samolotów odrzutowych jak i turbośmigłowych.

Nie pamiętam kierunku i dnia, ale jestem pewien że było to ok. godziny 23.00. Obiekt był dość duży w lornetce 10X50, z czego domniemam że leciał dość nisko.

Pozdrawiam.

Ruscy widać inwigilują jak zwykle z powietrza (żarcik) :)

 

 

Jacy Ruscy? To bezzałogowe, ultra nowoczesne i ciche, porażająco skuteczne w inwigilacji śmigło-ziobry.

 

No chyba jest to oczywistą oczywistością dla was.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie zawsze się tworzy smuga kondensacyjna - potrzebne są do tego odpowiednie warunki (temperatura, ciśnienie, wilgotność, nasłonecznienie) - a te są bardzo zmienne tam na górze. Nie jest zatem to takie dziwne, że leci sobie samolot, który nie wytwarza smugi kondensacyjnej... W książkach o tematyce lotniczej można zobaczyć czasem fajny wykres odnośnie smug kondensacyjnych (kol. Mardo ma taką książkę w Wawie - niestety sam jest obecnie w Meksyku).

 

2. Czy zawsze słyszy się dźwięk?? Czy nie jest to tak samo jak w przypadku propagacji fal dźwiękowych w wodzie, gdzie fale są odbijane od poszczególnych warstw wody, 'rozpraszane' itp?? (Oczywiście w mniejszej skali).

 

Wrzucilibyście jakieś szkice?? :) Może tak łatwiej było by odgadnąć co to?? :)

Edytowane przez kanarkusmaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawde powiadam Wam nie chcielibyscie poznac mej tworczosci:) opisze to tak:

 

kolor-biały

ilosc skrzydeł- wydaje sie mi ze trzy,

kształt- podłuzny, na początku węższy(jak normalny samolot tylko ze skrzydła miał na samym tyle)

 

Jak uda sie mi cos narysowac to wrzuce

 

pozdrawiam

 

tomek

 

EDIT: W linku który przedstawiłem jest to cos prawdopodobnie uwiecznione

Edytowane przez mar121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: W linku który przedstawiłem jest to cos prawdopodobnie uwiecznione

W linku, który przedstawiłeś widać podświetlone przez stroboskop tylne skrzydełka samolotu /jak to się nazywa po polsku???/ Prawdopodobnie jest to MD80+, być może jakiś samolot "biznesowy" w rodzaju Learjet, Cessna Citation, Falcon czy cos w tym guście.

Stawiam na MD80+, bo ich najwięcej lata po niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla statystyki podam, że ja też widziałem wczoraj około godziny 19 obiekt koloru

czarnego poruszający się z zachodu na wschód na niskiej wysokości z prędkością typową

dla samolotów odrzutowych ale nie ponad dźwiękowych.

Obiekt widziałem z boku jakby profil helikoptera ale bez śmigieł, poruszał się bez słyszalnego dźwięku.

Na pewno nie był to sterowiec, szybowiec lub balon meteorologiczny no chyba, że robią już czarne <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanarkusmaximus(chyab dobrze napisałem :szczerbaty: ) ma racje wczoraj widziałen ten sam obiekt lecacy w tych samych godzinach w tym samym kierynku i zostawiał juz chmury kondensacyjne. Jest to chyba zwykły samolot tyle ze ma trzy skrzydła :blink: Albo poprostu tak dziwnie widac z pozycji z jakiej obserwujemy:)

 

 

pozdrawiam

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.