Skocz do zawartości

Wyciąg do Newtona (Taurus)


luka_sz

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam wyciąg do Newtona 2" z mikrofocuserem, pełniącym jednocześnie rolę przejściówki 2" na 1.25". Wyciąg jest używany i pochodzi z teleskopu Taurus 270. Stan oceniam jako dobry - trochę otarć i zadrapań. Wyciąg chodzi płynnie - co jakis czas trzeba wyregulować docisk pokrętła.

Zainteresowanym osobom mogę przesłać zdjęcia. W Krakowie można obejrzeć osobiście.

Proponowana cena to 100 zł + koszty przesyłki.

 

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą od Synty i nie umiem odpowiedzieć na to pytanie...

Specyfika tego wyciągu polega na tym, że ma on płaską stopkę. Nie da się więc go wprost przykręcić do tuby teleskopu. Nie wiem, w jaki sposób wyciąg jest mocowany w Twojej Syncie...

Odległość pomiędzy otworami montażowymi to 65 mm, minimalna wysokość wyciągu (mierzona od podstawy płytki mocującej) - 74.5 mm, maksymalna - 122.5 mm.

post-1397-1188414031_thumb.jpg

 

Pozdrawiam, Łukasz

post-1397-1188414055_thumb.jpg

post-1397-1188414074_thumb.jpg

post-1397-1188414084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg jest produkcji Astrokraka - robiony był specjalnie do Taurusów.

Jeśli Saywiehu by zrezygnował, to rezerwacja będzie dla Ciebie (alfascorpius).

 

Pozdrawiam, Łukasz

Saywiechu, jesli zrezygnujesz ja poprosze o rezerwację. I jakoś tak wyciąg ten przypomina mi astrokraka - ten ostatni korpus miał biały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.