Skocz do zawartości

Sprzedam MTO na montazu Alt/Az z prowadzeniem i goto


Gość leszekjed

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam MTO zakupione w firmie Astrokrak (po selekcji) z szukaczem, okularem Pl chyba 17mm, nasadką kątową 90 stopni, adapterem M42, barlow-em oraz torbą do którego dorobiłem montaż Alt/Az oraz sterowanie goto.

Motaż zrobiony jest z dwóch stalowych talerzy - telerz górny, obrotowy osadzony jest na łożyskach. Tubus teleskopu osadzony jest w obrotowej kołysce łożyskowanej w pionowych ramionach wsporczych (blacha 4mm)

Sterowanie składa się z:

- Astropilota

- 2 silników krokowych

- sterownika do silników,

- zasilacza,

- kabli łączeniowych

- oprogramowania gotopl

Sterowanie współdziała z systemem przekładni śrubowych - całkowita dokładność sterowania wynosi ok. 0.7 sek łuku na 1 krok silnika.

Zakres sterowania obejmuje 100 stopni w osi poziomej (Alt) oraz ok. 150 stopni w osi pionowej (Az) . Ograniczenie do 150 stopni wynika ze względów konstrukcyjnych. Ten zakres wystarcza jednak na ponad 8 godzinne śledzenie obiektów.

System sterowania umożliwia:

- ustawianie ręczne za pomocą AstroPilota,

- prowadzenie w trybie śledzenia Alt/Az za pomocą programu gotopl

- funkcję goto realizowaną za pomocą programu gotopl

Zdjęcia teleskopu w trakcie przebudowy i po przebudowie można zobaczyć na mojej stronie: www.lx-net.prv.pl/mto

Opis systemu sterowania i systemu gotopl można znaleźć również na mojej stronie: www.lx-net.prv.pl

Koszt zestawu 2000 PLN.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie zauważyłeś mnie interesują: konstruowanie i obserwacje i to w tej właśnie kolejności. W tej chwili mam już następny teleskop 'na tapecie', w którym zastosuję rozwiązania użyte w mniejszej skali w MTO. Mam jednak nadzieję, że uda nam się wspólnie zrobić jeszcze na MTO i na Twoim Celestronie na Soligorze parę zdjęć co najmniej za pomocą Twojej Vesty. Czekam tylko na trochę pogody aby się umówić.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.