Skocz do zawartości

All Sky Camera


Gość JacekPala

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższych bojach z kamerami CCTV udało mi się uruchomić chyba pierwszą w Polsce kamere typu All Sky Camera (do podglądu nieba nocą). Pozostała mi jeszcze regulacja ostrości i montaż na dachu - ale z tym musze poczekać na lepszą pogodę. Na razie kamera stoi w oknie obserwatorium.

 

Podgląd obrazu z kamery jest dostępny tutaj: All Sky CCTV Kamera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!, Jacek,

Fajny bajer.

Gratuluję!

 

To teraz Cię włączą do systemu Tarczy Antyrakietowej!

 

Planujesz nagrywanie obrazu 24/d czy tylko, gdy jest ciemno?

Oprócz meteorów ma też służyć do monitorowania pogody w celu np zdalnego włączania teleskopu?

To jest ten Sbigowski wynalazek czy typowe CCTV innego producenta?

Pozdrawiam

Tiamat

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiamat

-nie nagrywam nic narazie, ale teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie żeby to robić, choć tak na oko, żeby to dobrze działało należało by dokupić sobie jeszcze jedną specjalizowaną do tego celu czarną skrzyneczke :)

-rozwiązanie oparte jest na zwykłych (czytaj tanich) kamerach CCTV i tanim video serverze plus troche oprogramowania na mój serwer WWW-bo to co przyszło ze sklepu razem ze sprzętem wołało o pomste do nieba,

-zastanawiałem się nad SBigiem, ale jest chyba za drogi jak na to co robi :)

 

Jale

-dodałem link do stopki (dzięki za rade :) )

 

ps. chciałbym przy okazji pochwalić sklep http://www.sklep.e-system.com.pl/ za miłą obsługę, dobre rady i bezproblemową współpracę, szczególnie przy zwracaniu sprzętu, który nie sprawdzał się w roli All Sky Kamery

 

i tak już całkiem na marginesie przypominam o zbiórce na prezent na Mikołajki dla Pepelito : Link do wątku

i BARDZO dziękuję wszystkim, którzy już przelali pieniądze.

Edytowane przez JacekPala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie! Wyprzedziłeś mnie! Ja od kilku dni robię próby (w chwilach gdy jakiś skrawek nieba akurat wyjdzie zza chmur) z kamerą CCTV. A muszę przyznać że próby są obiecujące. Nie będę dawał obrazu w internet bo na to jestem za słaby, ale do swoich prywatnych obserwacji kamera wydaje mi się całkiem obiecującym stworem. Zatem: Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.