Skocz do zawartości

synta 6"


bresser2208

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to mój w zasadzie pierwszy post na tym forum.

Postanowiłem poruszyć temat 6" synty , oraz wszelkiego rodzaju akcesorii przeznaczonych do tego modelu

sky -watcher . Interesuje sie tym modelem ponieważ zakupiłem takowy teleskop i otrzymałem go wczoraj.

Jest to mój pierwszy teleskop ale muszę przyznać ze za te pieniądze jak na razie jestem zaskoczony (pozytywnie) , choc z powodu pogody nie miałem jeszcze okazji go przetestować . Ale wykonanie części oraz dopasowanie ich do siebie budzi respekt choć jest to ocena subiektywna .

pozdrawiam

 

ciemnego firmamentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem poruszyć temat 6" synty , oraz wszelkiego rodzaju akcesorii przeznaczonych do tego modelu

sky -watcher .

Interesuje sie tym modelem ponieważ zakupiłem takowy teleskop i otrzymałem go wczoraj.

Jest to mój pierwszy teleskop...

 

pozdrawiam

 

ciemnego firmamentu

 

O, to coś nowatorskiego :rolleyes: . Poruszenie tamatu telepka, z tej racji że się się go MA.

(Zazwyczaj zainteresowanii pytają o telep przed decyzją zakupu konkretmego modelu ;))

 

Ale skoro już go masz, ciekaw jestem dwu szczegółów- mianowicie:

 

czy ta Syncia wyposażona jest w nowy wyciąg?

i pytanie o ilość śrub z tyłu tubusa służących do kolimacji telepka; (wyczytałem ostatnio na jednym z forów, że były trzy śruby :mellow:

 

Witam jest to mój w zasadzie pierwszy post na tym forum.

W takim razie witaj na forum :)

 

Pzdr

 

EDIT:składnia

Edytowane przez adi_115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. :)

Mamy 3 pary śrub kolimacyjnych (3 do regulacji i 3 kontrujące)

 

dziewczyna na forum Astronomia.pl napisała, że w jej nowej Syncie są 3 śruby (te do regulacji lustra), natomiast brak śrub kontrujących, są tylko otwory.

 

Stąd moje pytanie...ciekawość, czy to niedopatrzenie "fabryczne", czy nowy "trend".

 

...A jako że temat wątku porusza akcesoria do telepka na początek, ja zasugeruję kupno polaryzacyjnego filtra i folii słonecznej:

 

Folia

Filtr polaryzacyjny

 

Pozdrawiam

Ps. Wimmer, jakie 9 gwintów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to coś nowatorskiego rolleyes.gif . Poruszenie tematu telepka, z tej racji że się się go MA.

(Zazwyczaj zainteresowanii pytają o telep przed decyzją zakupu konkretnego modelu wink.gif)

 

 

 

Może trochę źle sformułowałem moje zapytanie . Kupno tego modelu oczywiście przemyślałem ale chciałbym coś więcej dowiedzieć sie na temat opcjonalnych i niedrogich akcesoriów oraz ciekawych obserwacji poczynionych na tym właśnie teleskopie .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No tak. :)

Mamy 3 pary śrub kolimacyjnych (3 do regulacji i 3 kontrujące)

 

dziewczyna na forum Astronomia.pl napisała, że w jej nowej Syncie są 3 śruby (te do regulacji lustra), natomiast brak śrub kontrujących, są tylko otwory.

 

Stąd moje pytanie...ciekawość, czy to niedopatrzenie "fabryczne", czy nowy "trend".

 

...A jako że temat wątku porusza akcesoria do telepka na początek, ja zasugeruję kupno polaryzacyjnego filtra i folii słonecznej:

 

Folia

Filtr polaryzacyjny

 

Pozdrawiam

Ps. Wimmer, jakie 9 gwintów?

 

W Syncie 8 ustawiamy lustra imbusami, tez bylem srednio zadowolony jak zobaczylem to rozwiazanie. W poprzednim Orionie mialem sruby i wygodniej sie kolimowalo. Po kilku kolimacjach i obserwacjach jednak zauwazylem (nie wiem czy koledzy podziela moja opinie), ze to rozwiazanie jest o tyle lepsze od srob, ze lustro trudniej podczas wstrzasow zmienia swoje polozenie w Orionie czasem po kilku obserwacjach zastawalem luznie sruby kolimacyjne tak wiec mysle ze pod tym wzgledem jest to lepsze rozwiazanie - minus to sama kolimacja.

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.