Skocz do zawartości

Obserwacje Astronomiczne w Górach!


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkich zainteresowanych Astromaniaków zapraszam na obserwacje astronomiczne które się odbędą w dniach od 14 - 18 Stycznia 2008r. we Wsi "Łączka" niedaleko Skoczowa. Jeśli chodzi o dojazd to jest wszystko pod tym linkiem.

Swój sprzęt proszę jak najbardziej wziąć ponieważ Ja będę miał tylko jeden Teleskop (Może dwa jak ktoś ze znajomych mi pożyczy) to będzie "Synta/Sky-Watcher" SK1309 EQ2 o średnicy zwierciadła 130mm (Więcej o tym teleskopie znajdziecie tutaj.

 

Jeżeli chodzi o Notebook to być może będzie ale jeśli ktoś ma to może go wziąć.

W godzinach od 15:00 do godziny 16:30 będą obserwacje Słońca przez Filtr ND5.

Przed przyjechaniem proszę zadzwonić na numer tel.: 0697799654

 

Obserwacje będą polegać na tym że każdy zainteresowany Astromaniak by przyjechał na przykład na jedną noc obserwacyjną i na następny dzień już by pojechał do swojego domu.

Nie będzie niestety noclegu jak na razie w tym roku.

Za rok czy też dwa może będzie możliwe zatrzymanie się w pobliskim hotelu, prowadzącego przez Mojego Dziadka - Sołtysa Wsi. Wszystko się okaże tak jak mówiłem za Rok czy za dwa. Dokładny sprzęt obserwacyjny jaki będzie dostępny napiszę w Czwartek lub w Piątek. :)

 

PS. Oczywiście obserwacje odbędą się jak będzie pogoda. :) Bo jak będzie taka pogoda :burza: no to wiadomo że się nie odbędą :szczerbaty:

Edytowane przez Tomek Czernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat do usunięcia.

Nikt niestety nie przyjechał... ;( :(

W przyszłym roku postaram sie coś lepszego zorganizować z większą grupką... :)

 

^Planuję wybudować Teleskop (Dobson) o średnicy zwierciadła od 400mm do 900mm... z pomocą gościa z Niemiec który ma doświadczenie w tych sprawach..., także zapowiada się ciekawie ten rok i przyszły... ;) No i może wkrótce powstanie wielka konkurencja dla Teleskopy.Net i nie tylko... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.