Skocz do zawartości

Oprawa dla folii Baadera


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

http://img147.imageshack.us/img147/884/etx70mmgm2.jpg

 

Zdjęcie realfoto czyli oprawa dla folii Baadera do teleskopu Meade ETX 70mm

 

 

Przeważnie daje 1mm luzu między oprawą a teleskopem ale to jak kto chce..

 

 

Mniejsze oprawy np. taka jak ta są bardzo opłacalne za niewielką cenę mamy trwałą oprawę na naszą folię, wszystkie oprawy są toczone z dobrego gatunku aluminium..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img147.imageshack.us/img147/884/etx70mmgm2.jpg

 

Zdjęcie realfoto czyli oprawa dla folii Baadera do teleskopu Meade ETX 70mm

Przeważnie daje 1mm luzu między oprawą a teleskopem ale to jak kto chce..

Mniejsze oprawy np. taka jak ta są bardzo opłacalne za niewielką cenę mamy trwałą oprawę na naszą folię, wszystkie oprawy są toczone z dobrego gatunku aluminium..

Co rozumiesz przez "bardzo opłacalne"? Czy to znaczy, że są dużo tańsze, niż do dużych teleskopów, czy może dużo tańsze niż kupowane w sklepach internetowych, czy może wręcz porównywalne do ceny kartonowych robionych własnoręcznie?

Moim zdaniem, przy takich niskobudżetowych teleskopach (ja zapłaciłem za nowy 650 zł), każda oprawa aluminiowa do folii będzie droga. W sklepach internetowych spotkałem się z przedziałem cen od 28 Funtów za oprawę aluminiową z już zamontowaną folią, przez 62,5 USD za szklany 1000-Oaks, aż do 59 Funtów za inny filtr szklany w oprawie aluminiowej. A więc za sam filtr wychodzi od 25 do 50% ceny całego teleskopu (!!!). Jesteś w stanie zejść dużo poniżej tych 25%, żeby było "bardzo opłacalne"?

Żeby rozwiać moje wątpliwości mógłbyś podać cenę.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widziałem teleskop tani i teleskop na który robiłem oprawę, miał średnicę zaledwie 100mm a kupił byś zamiast tego teleskopu dobry samochód. Ile kosztuje szklany filtr aby było full aperture dla soligora mt 800?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz mnie o cenę filtra do Soligora? To chyba Ty coś w tym ogłoszeniu oferujesz i zamiast odpowiedzieć na proste pytanie o cenę, sam odpowiadasz pytaniem. Gdzie tu sens? Chcesz sprzedać oprawę do ETX-a czy kupić ode mnie filtr szklany do Soligora?

Mitek, ja naprawdę jestem zainteresowany ceną, a nie porównywaniem ETX-70 do teleskopów wartych tyle, co samochód. Twój temat dotyczy sprzedaży oprawy do filtra do ETX-70 i nie ma co gdybać, co by było, gdyby ten maleńki Meade kosztował tyle, co samochód.

W sumie mój post jest trochę czepialski, bo moim zdaniem akurat na oprawie do ETX-70 nie zrobisz interesu. Zdziwiło mnie trochę, że chce Ci się do takiej taniej zabawki oprawy robić.

Ale proszę, jeśli oferujesz coś na sprzedaż, potraktuj potencjalnych klientów poważnie i podaj cenę tej oprawy. A nie pisz, że podobne można stosować w dużo droższych teleskopach.

Wiem, że dla Ciebie to powinien być opłacalny interes, bo inaczej byś tego nie robił, ale spróbuj przekonać jeszcze mnie, właściciela teleskopu, do którego oprawę oferujesz, że jest to dla mnie "bardzo opłacalne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam Cię przekonywać. Możesz kupić sobie oprawę za funty. Jeśli jesteś zainteresowany oprawą zapraszam na priv. Na tym forum nikt nas nie zmusza do podawania cen publicznie.. Moje ceny są w pełni uczciwe i potwierdzają to opinie ludzi którzy kupili takie i inne oprawy... Można także zrobić papierową oprawę i pełny szacunek dla takich ludzi. Oprawę aluminiową zrobiłem pierwotnie dla siebie i spodobało mi się estetyka takiego rozwiązania, dlatego proponuję innym ludziom. Jedni kupują bo sa "detalistami" (kochają gadżety) inni z szacunku do hobby, jeszcze inni chcą aby ich folia ciągle nie pracowała w giętkiej papierowej oprawie...

 

 

Skoro kupują, opłaca im się to z takich czy innych względów wymienionych wyżej.

 

Update:

 

żadna oprawa pokazana tutaj nie była robiona specjalnie naprzód pod konkretny teleskop, tylko wpierw została zamówiona u mnie a ja po zrobieniu zachowuję rysunki i wymiary teleskopów i robię kopie. Dlatego każda pasuje...

 

Innymi słowy nie są to oprawy wyginane z blachy jak większość dostępna w zagranicznych sklepach tylko toczone o solidnej ściance..

 

co do szacunku do nabywców moich opraw wyrażam go w jakości wykonania..

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, skoro tak bardzo boisz się podawać publicznie cenę, wysyłam prywatną wiadomość.

 

PS. Mam nadzieję, że nie traktujesz moich uwag jako złośliwości. Kiedyś pamiętam (jakieś 2 lata temu) był tu bardzo zły zwyczaj komentowania cen sprzedawanych towarów. Nie musisz się obawiać podobnie prostackich metod z mojej strony.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :Beer:

Myślę, że nie jest to specjalnie drogo, biorąc pod uwagę różne cła i koszty przesyłki w zagranicznych sklepach.

Ale chyba się nie skuszę.

 

No to żałuj chłopie , bo wlaśnie dotarła do mnie moja oprawa i kopara mi opadła-wykonanie jak w Arystokraku-najwyższa półka , Mitek szacunek jakość prima .

 

Ps. pasuje idealnie - możesz tłuc seryjnie :D

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz dyskusja na temat oprawy do etx70 rozkrecila sie mocno. Zabieram glos w tej sprawie.

Przyznaje to ja zamowielm ta oprawe, jeszcze jej nie dostalem, ale juz ja moge obejrzec na zdjeciach. Wyglada wspaniale, mam nadzieje, ze bedzie pasowala.

Do obserwacji slonca etx nada sie znakomicie. Przed nami zacmienie Slonca! Za kilka lat tranzyt Wenus. Oczywiscie, mozna okleic folia teleskop, zrobic obejme z tekturki, ale ja wole taka solidna z aluminium. Nie odfrunie z wiatrem!

Ot i wszystko. Nie zastanawialem sie jak do tej pory jaka czesc wartosci etx stanowic bedzie oprawka....

pozdrawiam wszystkich

Euzebiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żałuj chłopie , bo wlaśnie dotarła do mnie moja oprawa i kopara mi opadła-wykonanie jak w Arystokraku-najwyższa półka , Mitek szacunek jakość prima .

 

Ps. pasuje idealnie - możesz tłuc seryjnie :D

 

Nawet nie wiesz jak żałuję, że takiej nie mam. :Beer:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... PS. Do administratora. Właściwie nie wiem, czy to już ma sens zaśmiecanie ogłoszenia tą dyskusją. Może lepiej te całe dywagacje cenowe po prostu wyciąć i puścić w kosmos.

 

ależ czemu Piotrze?

ta dyskusja przecież jest wielce pouczająca i daje sporo do myślenia dla potencjalnych kupujących

obecnie czy w przyszłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w międzyczasie dokonałem sepuku na swoim poście i teraz to naprawdę poszedł w kosmos. :Boink:

Może tak będzie lepiej. Po co kwasy puszczać w tłum.

 

 

Ale było za co kwasić? Kwas puszcza się jak mamy powód.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale było za co kwasić? Kwas puszcza się jak mamy powód.

Powiedz to żołądkowi ;-)

Puszcza kwasy, a nie ma powodu.

A na poważnie - nie było powodu. Przynajmniej nie z mojej strony. Stąd moja sugestia, żeby oczyścić ogłoszenie z nadmiernej dyskusji.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakieś 2 dni temu otrzymałem tą oprawe :D :D no i powiem, że całkiem starannie wykonana :D podoba mi się!

Trzyma Sie super :D jak by była od mojego telepa a do tego pełna instrukcja na gg o montażu folii :D:D ogólnie jestem zadowolony :D ............ 10/10 Czekam tylko na słoneczko :D:D:E

 

 

pozdrawiam eebi

 

wieczorem dołączę fociaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.