Skocz do zawartości

Kendrick - Solar Filter for Celestron C102 - słów kilka


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie taki oto filterek Kendricka

 

http://www.optcorp.com/product.aspx?pid=105-109-304-307-3447

 

Niby zwykła folia Baadera, ale chwalą na stronie, że pasuje również dla tub "with a outside diameter of 130mm to 140mm. "

 

Myśle sobie, filterek wygląda dobrze, jest dedykowany dla C102 który posiadam, powinien też zaskoczyć z moim MC127 jak troche pokombinuje...

 

Kupiłem, otworzyłem i co widze.

 

- Filtr ma box specjalnie pod rozmiar, gąbeczki, bajery, instrukcjoni, nic mu nie moze się stać w transporcie - duży plus.

 

- Wykonanie filtru - bardzo przyzwoite, filrt wyglada dokładnie tak jak na tej fotce: http://www.optcorp.com/productImage.aspx?pid=3447 - duży plus

 

- Filtr dedykowany pod C102 i ni cholery nie pasuje do C102 :) Nijak. Ani na cele, ani na odrośnik, ani w ogóle, jest za wieki :) Zapomnijcie o tym, że filtr firmy Kendrick dla C102 pasuje do C102 :) - duży... juz wy wiecie co duże ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ha: to zupełnie jak z naszym prezydentem niby oficjalnie i zgodnie z prawem pełni swoją funkcję ale do niej nie pasuje (mam nadzieję, że się nikomu za bardzo nie naraziłem i nikt nie wpadnie do mnie nocą czarnymi autami)

 

heheh nie ten rozmiar :P

Edytowane przez pyntko_krtofli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, a jaką masz średnice odrośnika C102?? Pytam, bowiem jak szukałem filtra do swego C102 to natknąłem się na info, że sa dwie wersje odrośnika C102. Stara generacja - o średnicy około 115 mm i nowsza, mniejsza.

 

Pomierze wszystko i dam wam feedback.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche danych pomierzonych:

 

Kendrick Solar Filter for Celestron C102 ;)

 

- maxymalna średnica wewnętrzna - 140mm

- minimalna średnica wewnętrzna - 128mm (na firmowych śrubach dociskowych)

 

Celestron C102

 

- średnica zewnętrzna celi - 110mm

- średnica zewnętrzna odrośnika - 115mm

 

Tiaaa...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem z podanych wymiarów,że oprawa jest za duża na C102, a śruby dociskowe z zewnątrz nie siegają odrośnika?

Na Maka 127 bedzie jak znalazł :P Co do C102 to chyba wymiana śrub na dłuższe załatwi Ci sprawę. Chyba, że gwinty calowe :ha: [oczywiście można zrobić niezależne otwory pod nowe śruby, wiec to tylko problem gwintownika].

Tak czy siak, lekka [?] wpadka "firmowa"

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.