Skocz do zawartości

Montaż Vixen New Atlux


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania jeden z najlepszych dostępnych na rynku montaży . To Vixen New Atlux . Oczywiście kompletny ze Sky Sensorem i słupem 110 mm . Jestem pierwszym właścicielem tej maszyny , po zestaw jechałem specjalnie do Włoch . Stan idealny , pracowałem na nim ok 1 roku . Doskonale nadaje się do obserwacji wizualnych jak i do robienia długich ekspozycji CCD . Bez guaidingu , ustawiając tylko idealnie na Polarną kamerą SBIG 2000 XM udawały mi się nawet ekspozycje 10-minutowe co dla tak czułej kamery nie jest wcale proste . Sky Sensor pozwala na radosną wędrówkę po nocnym niebie . Za jednym kliknięciem mamy galaktykę , asteroidę lub kometę w teleskopie . Może być zasilany z akumulatora , baterii lub dobrego zasilacza . Po prostu cudo , potrafi udźwignąć tubę ważącą 22 kg . U mnie w zestawie z listwą Losmandy na dwa refraktory .

 

Cena : mogę ten kompletny montaż sprzedać o 4000 zł taniej niż u dystrybutora i to od ręki ( tam jest tylko w opcji na zamówienie ) .Zapraszam .

Atlux_1.jpg

Atlux_2.jpg

Atlux3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytania . Pisałem o długiej ekspozycji kamerą CCD bez guaindingu ale Atlux oczywiście pracuje z prowadzeniem . Można też wgrać jego wewnętrzne PE co poprawia prowadzenie dla potrzeb zdjęć CCD . Dla obserwacji wizualnych nie trzeba nawet ustawiać lunetką biegunową na Polarną , wystarczy skierować montaż w kierunku Polarnej a potem ustawić na kolejne trzy dowolne jasne gwiazdy i Sky Sensor już wie gdzie jest . Dalej to sama przyjemność , leci od galaktyki do mgławicy lub tam gdzie chcemy .

 

Całość ile waży ? , nie ważyłem ale jako średnio silny chłop potrafię go unieść kilka metrów więc waży coś ok 70 kg razem z osprzętem .

 

Czy Sky Sensor pracuje ze Starry Night Pro ? Oczywiście że pracuje , to wręcz bajka . Na programie klikamy obiekt i montaż idealnie go ustawia w okularze . Przy CCD są to minimalne korekty aby galaktyka była w środku pola zdjęcia .

 

Dlaczego sprzedaję ? proszę o pytania na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie nie myli oko, to ładny ten powód sprzedaży...

 

Pozdr

Paweł Maksym

 

 

Ha ha Pawełku , oko Cię nie myli :) ale montaż sprzedaję aby zrealizować prace budowlano-adaptacyjne .

Choć w dalszej perspektywie masz rację bo "ten ładny powód" ze mną zamieszka :)

 

Chciałbym żeby ten montaż- klejnot został w Polsce i na razie nie wystawiam go za granicą . Liczę że trafi w dobre ręce i będę mógł go choć pogłaskać na jakimś zlocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pobrać cennik ze strony Delty . Tam ten sprzęt jest na zamówienie i oddzielnie podają cenę za montaż ze Sky Sensorem i oddzielnie za słup (pilar) Mój jest ten większy -110 mm . Dodatkowo w moim zastawie jest wspaniała listwa Losmandy na dwa teleskopy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla wyjaśnienia , u dystrybutora Atlux jest wyceniany oddzielnie jako montaż ze Sky Sensorem +Pilar czyli słup (opcja to statyw trójnóg) Nie ma w magazynie i nie wiadomo ile trzeba czekać . Cena kompletu to ok 17500 zł . Ja byłem w trudnej chwili sprzedać za 12000 komplet ze słupem 110 mm . Teraz z nadchodzącą wiosną mam coraz mniejszą ochotę na pozbycie się tego skarbu więc podnoszę cenę na 12500 zl . Za tydzień podniosę o kolejne 500 zł i z rozkoszą stwierdzę że zostaje u mnie :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.