Skocz do zawartości

Celestron Powerseeker 127EQ - Problem, liczę na pomoc


JAKUBO

Rekomendowane odpowiedzi

szuu sprawdziłem ale nie wszystko. Narazie był tylko mars i księżyc bo mi pogoda nie pozwala:/ . Dlate go się pytam co moge zaobserwować tym teleskopem ponieważ sam dokładnie nie wiem. Powiem ze marsa widać bardzo dobrze :)

 

skoro już masz doswiadczenie z celowaniem w marsa to spróbuj teraz saturna - o wiele ładniejszy!

 

oprócz planet musisz też koniecznie obejrzeć oriona.

 

moim teleskopem o tej samej średnicy (ale typu maksutow) jak na razie w ciągu 2 miesięcy od kupienia udało mi się znaleźć z dziesięć galaktyk (słabo widać ale widać), kilka mgławic i różne tam gromady kuliste i niekuliste więc newtonem nawet małym tym bardziej jest to możliwe. wystarczy najprostsza mapa nieba i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam mam teleskop Celestron PowerSeeker 127EQ i chciał bym połączyć go z moim aparatem Olympus SP-590UZ i nie mam bladego pojęcia jaki adapter mam kupić by go połączyć a nie chcem kupować w ciemno i kupić zły. :g::lightning::g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich widzę że każdy ma problem z Celeston 127EQ. Faktycznie teleskop ma parkinsona telepie się dokręcić się nie da na sztywno oryginalnymi śrubami. Ja go trochę przerobiłem Szukacz( ta mała lunetka dla nie wiedzących )się rusza nawet po solidnym przykręceniu, na to polecam dać podkładki na śrubę przed przykręceniem go, od złożenia teleskopu miałem go od razu źle skalibrowany szukacz patrzał w bok, nie celowało się dobrze, ale nie jest to przeszkoda;) Sama luneta jest ok, ja zrobiłem ze śrubami taki myk, że na nowo wytoczyłem je i ciut dłuższe, można skutecznie przyblokować. Problem jest w tym, że na początku pomimo dokręcenia na full śrub statywu on mimo to dawał się obracać na boki. Co do okularów to nie mam problemów zrobiłem taki miks miałem stary rosyjski mikroskop do oglądania minerałów, okular z niego pasuje o dziwo jak ulał do tej wersji Celestona i poprawia ostrość znacznie( okular 14mm ), aczkolwiek szkoda, że oryginalne części nie dawały mi takiej jakości. Jak na sprzęt za 599zł to i tak bardzo sprawny jest.Jak patrzałem na cenę 49$ w USA to trochę daje do myślenia kto tu naciąga klientów w cenie:P Kiedyś pokusiłem się ( bo tani:P )na ruski refraktor to porażka była ( nawet nazwy nie miał ) bo niestety plastikowe szkła miał niektóre( prawdopodobnie by je wymieniać często po jednorazowym przetarciu;P ), co do lustrzanek i ich mocowania, od początku mam nakładkę do lustrzanek, przykręcenia na gwint T-2 umieszczony na wyciągu okularowym tylko z czuciem przykręcić trzeba bo lustrzanka waży trochę i kosztuje też nie mało.

Jak ktoś nie wie gdzie ten gwint jest to znajdziecie pod koniec tego filmiku -instrukcja montażu:

Co do tego teleskopu można go rozbudować;)właśnie pracuje nad nakładanym pierścieniem w celu zwiększenia ilości światła na lustrze i zwiększenia przybliżenia poprzez zmienienie okularów, co powinno zwiększyć o +-5-15%jasności gwiazd do polepszenia światłoczułości niestety statyw muszę zmienić bo cała konstrukcja przy tym nabierze wagi. Dla osób które chcą podłączyć laptopa pod teleskop by zarejestrować obraz nie polecam tych tanich kamerek co oferują sprzedawcy w Polsce do teleskopu bo nie są warte swojej ceny Sprzedają oni kamerkę 0,3MPIX do teleskopów co jest totalnym nieporozumieniem. Najlepsza kamera do tego teleskopu i ogólnie internetowa to: Logitech QuickCam for Notebooks Pro, koszt waha się od 250-320 zł ale sama kamera i jej oprogramowanie zapewnia znaczną jakość obrazu. Zamocowanie dla niektórych może się okazać problemem, bo trzeba trochę zmodyfikować nakładkę Barlowa(najlepiej kupić dodatkową i dokleić kamerę na stałe bez możliwości dojścia dodatkowego zakłucenia światła między kamerą a nakładką Barlowa ). Ta kamerka to 2mpix nagrywa obraz w rozdzielczości 1600x1200 jest interpolacja( koszt jest mały za profesjonalną kamerkę zważywszy, że z taką specyfikacją kamerka pod teleskop to wydatek ok.800-3000zł Można policzyć ile w kieszeni zostaje;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.