Skocz do zawartości

Homo kciukus


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno pojawienie sie pilotów do urzadzeń elektronicznych spowodowało globalny spadek IQ ludzkosci o około 10 punktów... tia... Dla mnie chyba jednak ta średnia statystyczna jest ciągle o kilka punktów za wysoka bo jednego pilota rozgryźć ni cholerki nie moge.

 

Kupiłem sobie takie cudo:

 

S6000273.JPG

 

I wiecie co, nie kumam ni w ząb jak na tym ustawić sesje 10 klatek po 300 sekund z odstępami 10 sek. i odpalić... :blink:

 

Więc ten tego... jakby mnie ktos oświecił...

 

 

:notworthy:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja (używam od 2 lat więc chyba mam kwalifikacje)

 

1. Zaczynamy od włożenia baterii i załączenia ustrojstwa :)

 

2. Przyciskamy pierwszy od prawej szary guziczek - powinno wyskoczyć EXP TIME (znaczy się czas ekspozycji - jakby co)

 

2. Drugi od prawej szary guziczek przenosi kursor pomiędzy sekundami i godzinami

 

3. Naciśnięcie trzeciego od prawej powiększa a czwartego pomniejsza czas o jedną minutę/sekundę - zależy gdzie stoi kursor (w Twoim przykładzie należy wbić 5 min 0s :rolleyes: ).

 

4. Jak czas jest ustawiony ponownie pierwszy od prawej - powinno wyskoczyć INTERVAL (znaczy to ta przerwa)

 

5. Manipulując przyciskami 2-4 ustawić żądany czas - analogicznie do EXP TIME, punkty 2-3 (czyli 0min i 10s)

 

6. Ponownie pierwszy z prawej - powinno wyskoczyć EXP CNT. (coś jak liczba ekspozycji)

 

7. Korzystając z przycisku 3 i 4 ustawiamy odpowiednią liczbę (w Twoim przykładzie to byłoby 10)

 

8. W razie potrzeby pierwszym przyciskiem można przejechać się po tym wszystkim jeszcze raz i zrobić ewentualną korektę

 

9. Jak wszystko jest OK zielony guzik i odpalamy sekwencję :helo::banan:

 

 

A tak już zupełnie poważnie - o ile mi wiadomo Michał miał różne wersje oprogramowania do tych pilotów, coś może więc się różnić. W moim mam tak, że liczba ekspozycji wykonywanych jest zawsze o jeden większa od ustawionej (tak jakby jedna robiła się na numer 0). Czasami z nieznanych przyczyn aparat nie odpali. Ponowne naciśnięcie zielonego przerywa aktualną ekspozycję, ale nie kasuje ustawień. W takiej sytuacji poprawiam/dociskam wtyczkę, jeszcze raz zielony i zazwyczaj rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no muszę powiedzieć i się przyznać

że zrobienie takiego pilota to pikutek straszny

cena podzespołów ok 100 zł - robocizna ok godzinki

z czego najwięcej czasu zabiera przypiłowanie opakowania :szczerbaty:

plus jest taki że można se zrobić wtyczkę jaką się chce - do dowolnego aparata Canon, Nikon czy inny Dynax :D

a i czerwone podświetlenie to nie będzie szok technologiczny

Na pewno nie jest toto takie śliczne jak Michała

ale na 100% równie skuteczne

 

p.s. jak ja to zrobiłem - kompletny lajkonic w elektronice, który wie tylko którą stroną trzymac lutownicę żeby się nie poparzyć - to każdy da radę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.