Skocz do zawartości

i kto robi najlepszą optykę?


APM ADAM

Rekomendowane odpowiedzi

witam

no niestety

ale faktycznie najlepsze szkielka na swiecie robi sie w soviet union

pozdrawiam

adam

 

Ciekawe że nie montują ruskich szkieł w topowych obiektywach tylko jakieś np. zeissy czy inne japońskie cienizny. Takahashi też pewnie ruskich szkieł używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruskie szkła są faktycznie dobre. Gdyby takiego kronosa dobrze mu w środku wyczernił i dał diafragmy, albo zbudował lunetkę z tym szkłem, efekty by mogły zdziwić, nie widziałem obrazu z Zeissa ale miałem kiedyś Kronosa, obraz był wyśmienity tj. ostry a zabawę w testowanie sprzętu i lukaniem nie praktykuję też od wczoraj..

 

Mimo wszystko w dzisiejszy czas powinno zastępować się obiektywy achro na apo.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że nie montują ruskich szkieł w topowych obiektywach tylko jakieś np. zeissy czy inne japońskie cienizny. Takahashi też pewnie ruskich szkieł używa.

witam

przepraszam slucham

sugerujesz cos

ja nie dewaguje

zagramy w fakty

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że rosyjskie achromaty są naprawdę niezłe bo mam połówkę rosyjskiej lornetki 20x60 i obrazy daje naprawdę niezłe. Proszę o przykłady jakichś topowych obiektywów (nowych i aktualnie produkowanych) z szkłami produkcji rosyjskiej.

Może takie są, nie wiem. To samo dotyczy obiektywów fotograficznych. Nie słyszałem, żeby ktokolwiek stosował dzisiaj takie szkła. A niektóre obiektywy są naprawdę kosztowne więc cena samych soczewek jest mało istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że rosyjskie achromaty są naprawdę niezłe bo mam połówkę rosyjskiej lornetki 20x60 i obrazy daje naprawdę niezłe. Proszę o przykłady jakichś topowych obiektywów (nowych i aktualnie produkowanych) z szkłami produkcji rosyjskiej.

Może takie są, nie wiem. To samo dotyczy obiektywów fotograficznych. Nie słyszałem, żeby ktokolwiek stosował dzisiaj takie szkła. A niektóre obiektywy są naprawdę kosztowne więc cena samych soczewek jest mało istotna.

witam

zeiss tmb

wszyscy uzywali i uzywaja rosyjskiej optyki

takahashi nie produkuje optyki tylko dla nich produkuje canon

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że nie montują ruskich szkieł w topowych obiektywach tylko jakieś np. zeissy czy inne japońskie cienizny. Takahashi też pewnie ruskich szkieł używa.

w TMB są montowane cele z soczewami wykonywane w Rosji (LZOS) ale design -oprócz części obiektywów 100/800-nie jest rosyjski. Oprócz tego optyka do astrografów ASA

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kto to jest tomas

thomas m back zalozyciel firmy tmb

jaden z lepszych designerow optycznych amatorskiego sprzetu optycznego

dzieki niemu mamy apo za rozsadne pieniadze

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w TMB są montowane cele z soczewami wykonywane w Rosji (LZOS) ale design -oprócz części obiektywów 100/800 - nie jest rosyjski

witam

bartolini :helo:

design niezyjacego juz tomasa :notworthy: narodowosc usa

wykonanie lzos soviet union

pozdrawiam

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w byłym ZSRR na pewno było mnóstwo niezłych fachowców od optyki i pewnie wychodzi taniej tam produkować topowe szkła niż w Chinach. Ale ciekawi mnie czy jeszcze coś rozwijają i robią coś nowego od siebie czy tylko są wykonawcami? Bo trudno nazwać rosyjskim obiektywem obiektyw przez nich nie zaprojektowany, a tylko produkowany. To tak jakbyśmy produkowali polskie telewizory Toshiby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

grzybu

z calym szacunkiem

ale widze ze nie znasz podstaw priorytetow co jest wazne w optyce

wykonanie design to polowa sukcesu

http://www.lzos.ru/en/main.htm to jedna z lepszych fabryk na swiecie

satelity sa wyposarzane w optyke od nich

byli subcontractorem zeissa i nadal sa

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się na tym nie znam :) Dlatego pytam. Domyślam się, że w przypadku optyki jakość wykonania ma kluczowe znaczenie, pewnie równie ważne jak sam projekt. Ciekawi mnie tylko czy Rosjanie są już tylko wykonawcami czy sami coś jeszcze rozwiają. No i czy np. produkują jakieś ciekawe obiektywy dla normalnych ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie kurde teraz kusi, żeby sobie przerobić tą połówkę lornetki na ultra trawelerek 60mm. Ciekawe tylko jaką to ma ogniskową? To jest 20x60. Jakby się pozbyć pryzmatu i dać nową tubę z jakimś prostym wyciągiem 1.25" to mogłoby być całkiem ciekawe. I tak tylko kurz zbiera, a tak można by ładować to do plecaka w sytuacji kiedy nie bardzo jest okazja zabrać nawet achromat 102/500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a to to co zle chyba dla ludzi

http://www.lzos.ru/en/astro_apohr.htm

rodaj szkal prosze http://www.lzos.ru/glass_pdf/OK4.pdf

pozdrawiam adam

 

Takie obiektywy APO to raczej dla zamożniejszych ludzi niż ja. Zresztą jest pewnie jakiś powód, dla którego nie ma tych obiektywów w cenniku na stronie, który przeglądałem przed zadaniem pytania.

 

ps grzybu ja znam inna forme pytan

Sorry, jeżeli Cię uraziłem. Jeden zadaje głupie pytania, inny nie używa interpunkcji. Internet to ZUO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kurcze chyba kazdy normaly czlowiek widzi co sie dzieje

15 lat temu za dobrego rosyjskiego newtona placilo sie 1000 usd w europie

tal 2m 150mm f8 jakosc systemu 1/8 lambda

teraz sprzedaje sie synte 200 za 500 usd to naprawde wystarczy logicznie pomyslec

odpowiedz jest prosta szukasz teleskopu soviet union

szukasz imitacji telskopu china

pozdrawiam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie kurde teraz kusi, żeby sobie przerobić tą połówkę lornetki na ultra trawelerek 60mm. Ciekawe tylko jaką to ma ogniskową? To jest 20x60. Jakby się pozbyć pryzmatu i dać nową tubę z jakimś prostym wyciągiem 1.25" to mogłoby być całkiem ciekawe. I tak tylko kurz zbiera, a tak można by ładować to do plecaka w sytuacji kiedy nie bardzo jest okazja zabrać nawet achromat 102/500.

 

Ja tak robie tylko z innym ruskim szkłem. Często wyczernienie ruskich tubusów jest beznadziejne .

 

PS. ale te jankesy to cwaniaki, kupili od ruskich dobre szkło za grosz i sie kozaczą. TMB wielkie, heh

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kurcze chyba kazdy normaly czlowiek widzi co sie dzieje

15 lat temu za dobrego rosyjskiego newtona placilo sie 1000 usd w europie

tal 2m 150mm f8 jakosc systemu 1/8 lambda

teraz sprzedaje sie synte 200 za 500 usd to naprawde wystarczy logicznie pomyslec

odpowiedz jest prosta szukasz teleskopu soviet union

szukasz imitacji telskopu china

pozdrawiam

 

Różnica spora w cenie, w jakości pewnie też, ale technika idzie mimo wszystko do przodu i podobnej jakości sprzęt powinien być coraz tańszy. Problemem jest tylko przyzwyczajenie ludzi do tandety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robie tylko z innym ruskim szkłem. Często wyczernienie ruskich tubusów jest beznadziejne .

 

PS. ale te jankesy to cwaniaki, kupili od ruskich dobre szkło za grosz i sie kozaczą. TMB wielkie, heh

 

Pomyślę o tym i ewentualnie się zgłoszę. Ale to może po zakończeniu aktualnego projektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja normanie nie wyrabiam

dobry sprzet rowna sie godziny pracy

dobry sprzet wymaga ustawienia godziny pracy

dobry sprzet wymaga materialow

dobry sprzet wymaga doswiadczenia w produkcji

jakie jest doswiadczenie chin w produkcji optyki max 10 lat

soviet union prawie 80 lat

pozdrawiam

adam

ps mietek to nie jest tak jak napisales

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kurcze chyba kazdy normaly czlowiek widzi co sie dzieje

15 lat temu za dobrego rosyjskiego newtona placilo sie 1000 usd w europie

tal 2m 150mm f8 jakosc systemu 1/8 lambda

teraz sprzedaje sie synte 200 za 500 usd to naprawde wystarczy logicznie pomyslec

odpowiedz jest prosta szukasz teleskopu soviet union

szukasz imitacji telskopu china

pozdrawiam

 

Tylko powiedz ludziom, że dobry szukacz kosztuje ok 500zł to cię zjedzą. Chińskie wyroby skrzywiły i to ostro

poczucie wartości za która trzeba zapłacić, sam robił bym wiele rzeczy ale nie opłaca mi się, za sam materiał dam prawie tyle ile kosztuje chiński gotowiec :Salut: z obiektywem co najmniej przeciętnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

prawda jest zupelnie inna

jesli kochasz astronomie

to musisz znalesc srodki aby kupic pozadny telescop

sprzedac puszki po piwie

okrasc babcie

isc do pracy

zmienic prace

zagazowac rodziene

ale jedno jest pewne

musisz zaplacic pieniadze za to ze ktos wlozyl w to prace

produkcja optyki to najbardziej precyzyjna praca jaka czlowiek jest w stanie wykonac

drugie wyjscie zrobic samemu dla ambitnych

problem produkcji w chinach ma wiele ekonomicznych aspektow

co nie zmienia faktu ze w ich mentalnosci jest ile kontenerow czegos

maja problemy z powtarzalnoscia jakosci

optyka to nie kwiaty sztuczne czy ciuchy

spodnie przeszyjesz bluzke tez

skopana optyke mozna tylko wywalic na smieci

zobaczcie co sie stalo z meade zawsze skakali do oczu celestronowi

prawie zbankrutowali nawet nie wypuscili tego swojego tripletu apo dla mas

rc kolejna porazka a wszystko to wlasnie przez produkcje w chinach

i pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze w Chinach nie robią super sprzętu, bo nie mają doświadczenia i im nie zależy, ale technika obróbki materiałów idzie do przodu i może przyjść czas, że będą w stanie robić lepszy sprzęt. Chińczycy robią typową, tanią masówkę z marną kontrolą jakości. Rosjanie pewnie by to samo sporo lepiej zrobili, ale nie za te pieniądze. To Chinom zawdzięczamy, że możemy dzisiaj kupić dużo tańszy sprzęt niż kiedyś. Kogo 20 lat temu było stać na 8" teleskop, nawet dość marny? Tylko zapaleńców, którzy sobie sami szlifowali zwierciadła. A refraktor 6"? Dzisiaj to jest osiągalne dla wielu dzięki właśnie chińskiej tandecie. Wiem, że niedokładnie wykonany sprzęt zbierze mniej światła, ale mimo wszystko 12" Meade z chińskim zwierciadłem pokaże sporo więcej, chociaż niekoniecznie ładniej, niż cudowny rosyjski apochromat 4", a cena będzie nadal niższa.

Sam wolę zobaczyć mniej, a ładniej dlatego mam taniego achromata zamiast Synty 8", a za jakiś czas kupię sobie pewnie jakiegoś edka trochę lepszej jakości jak finanse pozwolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.