Skocz do zawartości

Uwaga "U" !


Bastian

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele lat temu kupiłem za swoje pierwsze oszczędności U90/900 i to był błąd za który dużo zapłaciłem. :Cry: Wszystko w tym telepie to pomyłka i kpina z klienta. Telep miał podobno 5 lat gwarancji, ale stan w jakim go sprzedawano wymagałby zainstalowania pająka, a nie jakiegoś drucika bez żadnej regulacji, wymiany tandetnego pryzmatu na drucie na lusterko wtórne, wymiany wyciągu okularowego, który był chyba tylko jego atrapą bujającą się na wszystkie strony, wymianą okularów, które do niczego się nie nadawały, wymianą montażu, o którym daruję sobie komentarza. :shock: :shock: :shock:

Zostaje nam z telepa tylko sama rura i lustro, które dość szybko zmatowiało.

Pominę już całą moją drogę przez mękę na temat mojej długiej drogi doprowadzania tego złomu do stanu używalności i kosztów z tym związanych, ale jednej rzeczy firmie „U” nie daruję nigdy. :twisted: :twisted: :twisted: Na moje wielokrotne listy telefony, prośby i groźby pan „U” powiedział mi że za takie pieniądze to może mi zaoferować właśnie taką jakość. :twisted: :twisted: :twisted: Czyli to ja nie wiedziałem, że „model nr 5” był tylko atrapą poglądową, a nie teleskopem. Gdyby pan „U” był bliżej to pofatygowałbym się osobiście do niego aby wrzucić mu jego „produkcję” przez okno. :pistol:

Największą szkodą w tym wszystkim było to, że zniechęciłem się na długi czas do rozwijania swoich zainteresowań.

Piszę o tym ponieważ chcę ostrzec wszystkich zainteresowanych ofertą „U”. :!: Tańsze modele to atrapy do pokazywania dzieciom w szkole. :!: Droższe podobno do czegoś się nadają po przeprowadzeniu zaraz po zakupie drobnego (a może całkiem dużego) remontu. :!:

Nie wiem czy przez ostatnie lata coś się zmieniło w jakości produkcji „U”, ale ja z pewnością nie chcę tego sprawdzać.

P.S. Z trudem powstrzymałem się przed używaniem słów uważanych za niecenzuralne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droższe podobno do czegoś się nadają po przeprowadzeniu zaraz po zakupie drobnego (a może całkiem dużego) remontu. :!:  

 

Witaj Bastianie na pokładzie. Nie wim czy Cie to pocieszy ale te duże podobnie jak te małe do niczego się nie nadają. Polemizował bym także z tezą braci U, że ich teleskopy są tanie. Moim zdaniem są drogie jak cholera o jakośdci nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak wszystkim potencjalnym nabywcom pomijać frustrujący etap "U", przejść od razu do sprawdzonego sprzętu o którym na tym forum sporo już napisano, zaoszczędzić czas i pieniądze i nie powtarzać błędów kolegów.

Przepraszam jeśli swoją opinią uraziłem być może zadowolonego użytkownika sprzętu "U" (słyszałem, że tacy się zdarzają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsze modele uniwersała mają jedną ogromną zaletę.

Jeśli się nie zrazisz do astronomii podnoszą o dwie klasy wartość twojego następnego teleskopu (nieuniwersałowego).

 

W pełni się zgadzam. Ja tylko raz w życiu lukałem przez Plossla i to też tak nieśmiało, więc nie mogę określić dokładniej. Ale przeskok z U5, gdzie okularu 'Mikroskkopowe" o maciupkim fovie przemieniają się na Plossle albo Kellnery o fovie który osobiście nie mogę sobie wyobrazić, Patrzenie na kontrastowy obraz po przejściu z jakiejś rozmazanej paciugi, montaż PARALAKTYCZNY a w U jakiś piszczący widłowy azymut, faktycznie, jest to wielki przeskok.

 

PS. Dawno tak nie pisałem od serca:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.