Jump to content

Uwaga "U" !


Bastian
 Share

Recommended Posts

Wiele lat temu kupiłem za swoje pierwsze oszczędności U90/900 i to był błąd za który dużo zapłaciłem. :Cry: Wszystko w tym telepie to pomyłka i kpina z klienta. Telep miał podobno 5 lat gwarancji, ale stan w jakim go sprzedawano wymagałby zainstalowania pająka, a nie jakiegoś drucika bez żadnej regulacji, wymiany tandetnego pryzmatu na drucie na lusterko wtórne, wymiany wyciągu okularowego, który był chyba tylko jego atrapą bujającą się na wszystkie strony, wymianą okularów, które do niczego się nie nadawały, wymianą montażu, o którym daruję sobie komentarza. :shock: :shock: :shock:

Zostaje nam z telepa tylko sama rura i lustro, które dość szybko zmatowiało.

Pominę już całą moją drogę przez mękę na temat mojej długiej drogi doprowadzania tego złomu do stanu używalności i kosztów z tym związanych, ale jednej rzeczy firmie „U” nie daruję nigdy. :twisted: :twisted: :twisted: Na moje wielokrotne listy telefony, prośby i groźby pan „U” powiedział mi że za takie pieniądze to może mi zaoferować właśnie taką jakość. :twisted: :twisted: :twisted: Czyli to ja nie wiedziałem, że „model nr 5” był tylko atrapą poglądową, a nie teleskopem. Gdyby pan „U” był bliżej to pofatygowałbym się osobiście do niego aby wrzucić mu jego „produkcję” przez okno. :pistol:

Największą szkodą w tym wszystkim było to, że zniechęciłem się na długi czas do rozwijania swoich zainteresowań.

Piszę o tym ponieważ chcę ostrzec wszystkich zainteresowanych ofertą „U”. :!: Tańsze modele to atrapy do pokazywania dzieciom w szkole. :!: Droższe podobno do czegoś się nadają po przeprowadzeniu zaraz po zakupie drobnego (a może całkiem dużego) remontu. :!:

Nie wiem czy przez ostatnie lata coś się zmieniło w jakości produkcji „U”, ale ja z pewnością nie chcę tego sprawdzać.

P.S. Z trudem powstrzymałem się przed używaniem słów uważanych za niecenzuralne

Link to comment
Share on other sites

Droższe podobno do czegoś się nadają po przeprowadzeniu zaraz po zakupie drobnego (a może całkiem dużego) remontu. :!:  

 

Witaj Bastianie na pokładzie. Nie wim czy Cie to pocieszy ale te duże podobnie jak te małe do niczego się nie nadają. Polemizował bym także z tezą braci U, że ich teleskopy są tanie. Moim zdaniem są drogie jak cholera o jakośdci nie wspominając.

Link to comment
Share on other sites

Polecam jednak wszystkim potencjalnym nabywcom pomijać frustrujący etap "U", przejść od razu do sprawdzonego sprzętu o którym na tym forum sporo już napisano, zaoszczędzić czas i pieniądze i nie powtarzać błędów kolegów.

Przepraszam jeśli swoją opinią uraziłem być może zadowolonego użytkownika sprzętu "U" (słyszałem, że tacy się zdarzają).

Link to comment
Share on other sites

Swoją drogą jakiś Pan profesor z uniwesyetu wrocławskiego policzył mi że powinienem przy nazym LP widzieć gwiazdy 10.7 i wg moich doświadczeń i lukania przez inne telepy tak powinnob być tymczasem widzę ledwo 9.9 i to też tylko przy dobrym seeingu.

Link to comment
Share on other sites

Najmniejsze modele uniwersała mają jedną ogromną zaletę.

Jeśli się nie zrazisz do astronomii podnoszą o dwie klasy wartość twojego następnego teleskopu (nieuniwersałowego).

 

W pełni się zgadzam. Ja tylko raz w życiu lukałem przez Plossla i to też tak nieśmiało, więc nie mogę określić dokładniej. Ale przeskok z U5, gdzie okularu 'Mikroskkopowe" o maciupkim fovie przemieniają się na Plossle albo Kellnery o fovie który osobiście nie mogę sobie wyobrazić, Patrzenie na kontrastowy obraz po przejściu z jakiejś rozmazanej paciugi, montaż PARALAKTYCZNY a w U jakiś piszczący widłowy azymut, faktycznie, jest to wielki przeskok.

 

PS. Dawno tak nie pisałem od serca:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.