Skocz do zawartości

SK2001PEQ5 200/1000 czy C8-N Advanced reflektor 203/1000


marcell2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zakupic teleskop, ale mam na oku dwa modele i nie moge sie zdecydować.

 

Sky-watcher SK2001PEQ5 200/1000 Reflektor 2024.95zł

C8-N Advanced reflektor 203/1000 2074.95zł

 

Czy mają możliwość podłączenia aparatu fotograficznego ( obserwacje będę wykonywał na terenie otwartym zdala od świateł, mgławice, galaktyki no i planety to mój cel obserwacji i robienia zdjęć).

 

Teleskop: Sky-watcher SK2001PEQ5 200/1000 Reflektor za cene 2974.95zł jest wyposażony w montaż paralaktyczny HEQ5 (elektryczny)do robienia zdjęć przydatna rzecz, ale czy ten teleskop z tym montażem jest wart tej ceny, czy lepiej zakupic teleskop bez elektrycznego napędu a dokupić oddzielnie napęd (Napęd dwuosiowy Sky-Watcher EQ-5/CG-5 359.95zł).Jaka jest wasza opinia, no i jaka jest trwałość tych napędów.

 

Teleskopy wyszukałem na stronie "www.Teleskopy.net".

 

Proszę was o ocenę, jaki waszym zdaniem mam kupić model czy są chociaż godne waszej uwagi, czy mam szukać dalej.

NAPRAWDE PROSZE O WASZE OPINIE

 

Sky-watcher SK2001PEQ5 200/1000 Reflektor

za cenę :2024.95zł

 

Dane techniczne:

średnica: 200 mm (7,87")

ogniskowa: 1000 mm

światłosiła (jasność): f/5

max. użyteczne powiększenie

teleskopu 472x

lunetka celownicza 9x50

mocowanie okularów 2" (oraz adapter dla okularów 1,25")

graniczna wielkość gwiazdowa m= +14,01 mag

25mm - +12.76 mag

12mm - +13.55 mag

6mm - +14.31 mag

4mm - +14.75 mag

2mm - +15.50 mag

ilość zebranego światła 816

zdolność rozdzielcza (teoretyczna) 0,58"

statyw stalowy, 71-123cm

waga (bez opakowania) 29 kg

 

W zestawie:

wyciąg okularowy 2" z redukcją do 1,25"

okular Plossl 25 mm

okular Plossl 10 mm

szukacz 9x50

montaż paralaktyczny EQ5

statyw stalowy

 

 

NO I TEN OSTATNI:

 

C8-N Advanced reflektor 203/1000

cena: 2074.95zł

Dane techniczne:

średnica: 203 mm (8")

ogniskowa: 1000 mm

światłosiła (jasność): f/5

rozmiar lustra wtórnego 55.9mm

8% powierzchni

28% średnicy

max. powiększenie

teleskopu z zastosowaniem okularu 472x

min. powiększenie

teleskopu z zastosowaniem okularu 29x

graniczna wielkość gwiazdowa m= +14.01 mag

25 mm - 40x - +12.76 mag

12 mm - 83x - +13.55 mag

6 mm - 167x - +14.31 mag

4 mm - 250x - +14.75 mag

2 mm - 500x - +15.50 mag

zdolność rozdzielcza (teoretyczna, graniczna Dawes'a) 0,58"

ilość zebranego światła 816x

rozdzielczość fotograficzna 400 lpm

wyciąg okularowy 1¼"

długość tubusa 93,98 cm

waga 30,42 kg

 

W zestawie:

okular: Plossl 25 mm

szukacz 9x50mm

statyw stalowy

montaż paralaktyczny CG-5

płyta CD z oprogramowaniem Sky Level I

 

CZEKAM NA WASZE OPINIE

DZIEKI I POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie zdjęć... Masz jakieś pojęcie o astrofotografii? Dobrych fotek nie zrobisz sprzętem za 2-3 tysiące złotych. Od 4 tysięcy złotych można już zacząć próbować robić coś z sensem, jak to niektórzy mawiają.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z tych 2 wybrałbym Syntę. Jest duże prawdopodobieństwo że lustra w Syncie i Celestronie to ta (taka) sama chińska produkcja więc o różnicę w jakości luster bym się nie martwił. Proszę zwrócić uwagę że żaden z tych producentów nie deklaruje dokładności wykonania lustra :D

Oba modele są godne uwagi. Popatrz na forum, że wiele osób ma Syntę 8 " i nikt nie narzeka.

 

Zastanowiłbym się tylko nad zaczynaniem hobby od astrofoto za 4 tysiące. Ludzie robią zdjęcia Syntami, ale wymaga to nie tyle astronomicznych sum co sporej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgadzam się z kolegą że dobry sprzęt kosztuje ogromna kasę.

No ale chyba na początek poznawania tajników astrofotografi taki sprzed wystarczy a w pózniejszym czasie kto wie.

Po prostu mam na oku te dwa teleskopy za taką cena jaka tam podałem i teraz sie zastanawiam jaki model mam wybrać, Wiem że ten sprzet nie jest aż tak rewelacyjny jak teleskopy za ponad 5 000 zł czy wiecej ale tylko tyle moge wydać na początek.

Chodzi mi o waszą opinię co do tych teleskopów może ktoś taki posiada i chciałby sie podzielić swoją opinią na ich temat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zacząć poznawać tajniki astrofoto, to nie bierz metrowej ogniskowej na EQ5. Weź coś krótszego, jak np. 150/750, bo się zajedziesz.

Spokojnie, nikt Ci nie każe kupować teleskopu za taką kasę. Ten, który kupisz będzie odpowiedni, aczkolwiek jeżeli chcesz zacząć astrofoto to:

1. Kup EQ5, ale nie metrową tubę. Zajedziesz się.

2. Bedziesz guidował?

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Acha, no i guider (mam nadzieję, że wiesz co to jest ;) ) też waży. Pamiętaj.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch, no cóż Sky-Wather jest niebieski, Celestron czarny ;)

a tak poważniej, to w sumie są prawie identycznie, lecz jednak Celestron jest trochę lepiej wykonany,

i do obu da się podpiąć aparat, ale lustrzankę, musiałbyś tylko kupić przejściówkę body-T2, a kompaktowe aparaty podepniesz tylko w projekcji okularowej, czyli też specjalny uchwyt łączący aparat a okularem teleskopu

 

ale rzeczywiście będzie niemały problem z zabawą w astrofotografię na metrowej ogniskowej i na takich montażach, ale wspomniałeś coś też o HEQ5, a to już jest montaż, który chyba pozwoli na taką zabawę,

tu była kiedyś próba "złożenia" najtańszego zestawu do zabawy w astrofotografię: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=18533&hl=

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=13171&hl=

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=13973&hl=

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...ic=8877&hl=

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=14914&hl=

 

1. Użyj opcji "szukaj"....

2. Newton 200/1000 nie nadaje sie do astrofoto ani na EQ5 ani na HEQ5 ani nawet na EQ6... do tego potrzeba znacznie lepszego montażu

3. Jeśli chcesz focić za małą kasę weź sobie HEQ5 + jakiś mały refraktorek ( to i tak kupa kasy ) i do tego jakiegoś newtona na dobsonie do obserwacji - nie łącz sprzętu do obserwacji ze sprzętem do focenia bo taki uniwersalny sprzęt zwykle nie istnieje ( zaraz znajdziesz pewnie wyjątki które jednak tylko potwierdzają tą regułę jak sie wgryźć w nie głębiej)

4. Użyj opcji szukaj bo wszystko na ten temat zostało już na tym forum napisane

5. Użyj opcji szukaj...

6. nie kupuj EQ5...

7. użyj opcji szukaj....

8. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

2. Newton 200/1000 nie nadaje sie do astrofoto ani na EQ5 ani na HEQ5 ani nawet na EQ6... do tego potrzeba znacznie lepszego montażu

...

 

philips miałeś, próbowałeś?

wydaje mi się, że chyba nie,

więc na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie kurna próbuje znaleźć linki do kolejnych postów które ładnie by pokazały proces mojego przepoczwarzania się .....

 

Zaczynałem na newtonie 200/1000 na EQ5.... dokładnie takie samo pytanie jak marcela ( identyko... ) zadawałem w połowie grudnia 06 ale jakoś nie mogę znaleźć... i kupiłem... i żałuje do dzis tego zakupu, mimo, że sprzetu już nie mam.

 

A znasz kogoś kto z powodzeniem foci newtonem 8" F5 na HEQ5 czy nawet EQ6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

No tak panowie to się troche załamałem, myślałem że jak kupie wielki teleskop 200/1000, to będę robił lepsze foty i wszystko naj a tu wielki klops. No ale dopiero zaczynam zbierac informacje na temat astrofotografi narazie jestem tylko początkujacy.

 

Czyli z tego co czytałem dzieki wam, najlepiej zaopatrzyć się w bardzo dobry montaż a tuby można przecierz zmieniać, czyli najlepiej kupic jaką tube 150/750 coś takiego czy cos innego.

 

Krutko mówiąc albo kupujesz teleskop do ogladania, albo do robienia fotografi.

Pam pytanko czy według was jaki z tych teleskoów nadaje sie najlepiej do oglądania tylko nieba.

 

Sky-watcher SK2001PEQ5 200/1000 Reflektor

czy

C8-N Advanced reflektor 203/1000

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.