Jump to content

TomaszP1977

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  662
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

423 Good

About TomaszP1977

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 12/21/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  Astronomia, mikroskopia konfokalna, analiza komputerowa mikrofotografii.
 • Sprzęt astronomiczny
  Nikon 8x30 EII; Nikon 10x50 CF; Celestron SkyMaster 25x100; Synta 12'

Recent Profile Visitors

1,876 profile views
 1. Bardzo ciekawy soundrack do gry Subnautica, oczywiście elektroniczna
 2. Odświeżam temat. https://www.sciencealert.com/periodicity-has-been-detected-in-a-repeating-fast-radio-burst
 3. https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25673378,obliczyl-ze-z-polski-da-sie-zobaczyc-alpy-nikt-mu-nie-wierzyl.html Gratki!
 4. Gość wstawia skalę na zdjęciach co je czyni niezwykle atrakcyjnymi dla laików. Dziękuję mu za to.
 5. Na marginiesie - muszą mieć na prawdę mocną pozycję rynkową i silną gospodarkę skoro firma o zasięgu globalnym pozwala sobie na 2 tygodnie totalnej przerwy.
 6. Czy od neutrin łamie w kościach? Bo coś mnie rozkłada i nie wiem...
 7. Czytanie tego wątku przypomina oglądanie transmisji walki Gołoty na Polsacie. Czas trwania wydarzenia: 30 sekund. Wypowiedzi ekspertów i reklamy: 2 godziny. Na razie wypowiadają się eksperci. Reklam jeszcze nie było. Czekamy na wybuch. Kto skoczy po piwo?
 8. Ja myłem swoje nakładając na tyle grubo detergentu że pod palcem było ślisko, też gdzieś wygrzebałem info że lepiej palcem bo jak się trafi coś co rysuje to większa szansa poczuć to pod palcem niż zorientować się że coś skrobie powłoki pod wacikiem, przeżyło chyba 7 czy 8 lat myte mniej więcej raz na rok i nie było objawów degradacji powłoki.
 9. Kobiety są wyrachowane. Woli żebyś się patrzył w gwiazdy niż na tyłek sąsiadki.
 10. Regulamin sklepu z 2014 roku; nie ruszać, nie klikać, oznaczyć teren, zawiadomić saperów.
 11. Nie do końca jest tak. U mnie w domu jest możliwość grzania drewnem i grzania gazem. Jeszcze 5 lat temu opłacało się grzanie drewnem a gazem tylko w przypadku gdy chciałem mieć ciepło natychmiast. Po wymianie kotła gazowego na nowoczesny (18 lat młodszy) przestało się opłacać opalanie domu drewnem. Raz ze względu na koszt drewna, dwa ze względu na to że nagle okazało się że zużycie gazu zmalało ponad dwa razy!!! Więc nie ma co dramatyzować. Dopłaty są, możliwości są ale oczywiście nic za darmo, trzeba trochę kasy wyłożyć; zwykle jednak z reguły jest tak że im mniej w portfelu tym więcej czasu który można przeznaczyć na szukanie ew. dopłat.
 12. Może Cię to zainteresuje: http://coldatoms.com/pl/component/content/article/76-mapy-pogodowe-odbieramy-sygnay-satelitow-noaa.html https://stacjameteo.com/pl/p/Zestaw-do-odbioru-zdjec-satelitarnych-S01/739 ale to nadal nie jest rozdzielczość rzędu nawet kilometra Pozdrawiam TP
 13. Święta się kończą i mam chwilę to się z Wami podzielę wrażeniem paraliżu sennego oraz opisem snu który na pewno nie był snem świadomym ale za to bardzo ciekawym. Co do paraliżu sennego - kilka lat temu zmarł mój wujek, kilka dni po pogrzebie i stypie która odbyła u mnie w domu (u ciotki jest za małe mieszkanie a było na prawdę dużo ludzi) zbudziłem się w nocy z wrażeniem, że wuj siedzi przy stole w drugiej części poddasza na którym śpię (stołu nie widać gdy się leży na łóżku). Poczułem bardzo wyraźną informację żebym wstał i podszedł do tego stołu bo wuj ma mi coś do powiedzenia. Mimo wysiłku nie bylem w stanie ruszyć żadną częścią ciała - więc powiedziałem że nie dam rady podejść, na co znów otrzymałem informację że mu przykro ale w takim razie nie przekaże mi tego co miał mi do powiedzenia bo musi już wracać. Co ciekawe przez cały ten sen czułem jego obecność w pomieszczeniu. I wtedy dopiero się przebudziłem na dobre. Do tego momentu w ogóle się nie bałem, po przebudzeniu zrobiło mi się nieprzyjemnie. A drugi sen był o aferze - a właściwie z racji tego że rzecz dotyczyła końcówki lat 70. - zimnowojennej rewelacji z jakichś względów ujawnionej publicznie. Znacie tą sytuację, kiedy wszyscy dookoła mówią o jakiejś sprawie? W TV, radio, gazetach i w rozmowach z ludźmi jest wałkowany jakiś temat... i tak samo było w tym śnie. Chodziło o układ bloków na osiedlach z wielkiej płyty. Okazało się że CIA udało się w końcu lat 70. do wydziałów architektury wielu miast wprowadzić swoich szpiegów. A ci mieli za zadanie projektować taki układ bloków który... I tu zaczyna się absurd tego snu. Każdy z Was widział kod QR. A nikt się nie zastanawiał skąd się on wziął. Nic prostszego - trzeba przekopać archiwa zimnowojenne i sprawa się wyjaśni! Amerykanie (w tym śnie) mieli pewien problem w latach 80. Kości pamięci w układach sterujących rakiet międzykontynetalnych miały zbyt małą pojemność aby zakodować w nich całą trasę przelotu i koordynaty celów. W tym celu musiały - przelatując nad niektórymi miastami w PL - wykonać zdjęcie nowopowstałych osiedli. Co to ma do kodu QR? Otóż wspomniani szpiedzy (pracujący w wydziałach architektury) mieli za zadanie ustawiać bloki mieszkalne w taki sposób, że ich układ był zakodowaną informacją dla amerykańskich rakiet międzykontynetalnych o koordynatach celów w ZSRR. Niczym czarne pola na kodzie QR domy w tych osiedlach kodowały informacje! Rakiety przelatujące nad polskimi miastami po prostu wykonywały zdjęcie i otrzymywały dane na ostanie kilka(naście) minut lotu. Proste? Dodatkową zaletą była niezwykła trwałość tego kodu - nawet po zniszczeniu siatki szpiegowskiej nikt nie był w stanie w szybko zmienić układu bloków w powstałych osiedlach. Z niewiadomych powodów w tym śnie kluczowe dla całego systemu były blokowiska Radomia i Lublina ale każde polskie miasto miało przynajmniej jedno osiedle - kod. No to dobranoc.
 14. M. Lublin - nowa pętla autobusowa + prawie 600 metrów nowej dwupasmówki + gigantyczny parking czyli >100 latarń. Wszystkie mają klosze całkowicie ograniczające świecenie do góry, jak będzie mgła to zrobię fotki bo aż miło na to popatrzeć. Świecą tylko w dół. Można? Można.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.