Jump to content

TomaszP1977

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  608
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

387 Good

About TomaszP1977

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 12/21/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  Astronomia, mikroskopia konfokalna, analiza komputerowa mikrofotografii.
 • Sprzęt astronomiczny
  Nikon 8x30 EII; Nikon 10x50 CF; Celestron SkyMaster 25x100; Synta 12'

Recent Profile Visitors

1,519 profile views
 1. Nawet zostało to wydane przez UMCS.
 2. Sugeruję usunięcie oznaczenia "pseudonauka" z wątku.
 3. Lemarc, to bardzo ciekawe. Na obrazie nie musi być zachowana chronologia. Widzimy wszystkie zdarzenia na raz - lot bolidu, procesję i - zwróć uwagę na obłoki - wyglądają jak stylizowane chmury ale mogą być próbą odtworzenia "chmur" które trwały na niebie po przelocie a które były zapewne tak opisywane przez świadków jak to malarz narysował!
 4. Tęga rozkmina, niestety nieweryfikowalna dla mnie
 5. TomaszP1977

  ZWO

  No właśnie miałem się spytać bardziej ogarniętych, czy to konieczność czy redundancja danych na usługach marketingu?
 6. Szkoda lemarc że usunąłeś zdjęcie z postu. To było okienko w czasie. Pozdrawiam TP
 7. Adam, nie widziałem niewłaściwego używania lajków. Funkcjonowały one w społeczności AP jako wizualizacja zainteresowania danym tematem oraz jako pewnie jako swego rodzaju "trofeum" dla niektórych. Ich likwidacja moim zdaniem nie wpłynie na poziom dyskusji a przyczyni się do powstawania postów typu "WOW", "fajna fotka", "mega zdjęcia". Czyli słowno - postowy rynsztok który był elegancko katalizowany kciukami pucharami i buźkami.
 8. To są akademiki na Felinie, niezły detal. Dla niezorientowanych - nieuzbrojonym okiem to kruszynki na horyzoncie. ale czy w tym porównaniu odległość nie jest za mała żeby mówić o refrakcji?
 9. A może zrealizować projekt "Tatry z Lublina"? Powinny być widoczne z komina na Wrotkowie. Zapewne formalności zajmą trochę czasu ale uważam że można rozważyć kontakt z zarządem Elektrociepłowni. Komin z tego co kojarzę ma 150 m wysokości.
 10. Odświeżam temat; https://www.bbc.com/news/science-environment-47607696 Pozdrawiam TP
 11. W nocy na duże odległości widać też błyski powstające pomiędzy pantografem elektrowozu a linią zasilającą ale na pewno jakaś część z błysków widocznych w nocy to mogą być jakieś rzadkie rodzaje wyładowań atmosferycznych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.