Jump to content

TomaszP1977

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  677
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

431 Good

About TomaszP1977

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 12/21/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  Astronomia, mikroskopia konfokalna, analiza komputerowa mikrofotografii.
 • Sprzęt astronomiczny
  Nikon 8x30 EII; Nikon 10x50 CF; Celestron SkyMaster 25x100; Synta 12'

Recent Profile Visitors

2452 profile views
 1. Jakby ktoś chciał wzbogacić swoją kolekcję... https://www.christies.com/about-us/press-archive/details?PressReleaseID=9932&lid=1
 2. FIASKO Lema (1987) - tam przy prędkościach przyświetlnych wodór z ośrodka międzygwiezdnego jest "łapany" przez układ pędny rakiety a utworzone ciśnienie jest wystarczające do zainicjowania reakcji termojądrowej wykorzystywanej do wytworzenia ciągu.
 3. Było w tym wątku o rakiecie Saturn V z klocków Lego, tym razem w przecenie jest lampa w kształcie rakiety Saturn V. https://wavyshop.com/products/rocketlamp-nasa-space-shuttle-lamp-lamp-and-moon-lamps-in-night-light-by-3d-print-for-space-lovers-rocket-lamp?fbclid=IwAR3Oakj4S-BjJgc2nzV92DDu-wGE6pu_GCxz5JeB-7P6Omr961kdmQAicnI;
 4. Kurt Vonnegut Rzeźnia numer pięć. Znakomita fabuła z wykorzystaniem tego pomysłu z glistami
 5. A faktycznie to był samiec; Wyglądał tak okazale mimo dużej odległości że pomyliłem je.
 6. Przed chwilą leciała na północ od Lublina, na przelotowej, śliczna w lornetce
 7. Piotr4D dziękuję nie ukrywam że dzięki tej radzie zaoszczędziłem kilka stówek bo nie szukałem nie wiadomo czego. Iiyama mimo że budżetowa to jakość matrycy trzyma - stary i nowy praktycznie bez różnicy.
 8. To wygląda jak formacja samolotów, np. latającą cysterna + myśliwce.
 9. Odgrzebuję temat żeby nie mnożyć wątków. Potrzebuję monitora (a w zasadzie dwóch) do bardzo długich sesji - 14 godzin dziennie z krótkimi przerwami. Zastosowanie - nauczanie zdalne (szkoła + milion godzin korków) + edycja dokumentów itp. Po 3 dniach e-learningu już wiem że 2 monitory to optymalna sprawa - na lewym użytkownicy, na prawym - aplikacje których używam, a wbrew pozorom nauczanie zdalne to nie zadanie pracy domowej na Librusie* - żeby zajęcia były atrakcyjne to w tle chodzą 2 - 4 aplikacje udostępniane w miarę potrzeby Uczniom. Na razie wygląda to jak na zdjęciu ale jest to
 10. Maseczkę i 50 ml żelu odkażającego. Może ktoś się znajdzie. Uważajcie na siebie Panowie, nie dajcie się wirusowi i panice.
 11. Zjawisko tabelki w Excelu. Jakiś procent klientów nie będzie się użerać o kilkadziesiąt zł. Pozostali w końcu otrzymają zwrot kasy która przez x dni będzie leżeć na koncie sklepu robiąc mu np. dobrą historię konta albo po prostu poprawiając płynność finansową. Widocznie się to opłaca.
 12. https://wyborcza.pl/7,75400,25735836,mamy-drugi-ksiezyc-tymczasowy-i-malutki-dostrzegl-go-polski.html#s=BoxWyboImg3
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.