Jump to content

TomaszP1977

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  648
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

401 Good

About TomaszP1977

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 12/21/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  Astronomia, mikroskopia konfokalna, analiza komputerowa mikrofotografii.
 • Sprzęt astronomiczny
  Nikon 8x30 EII; Nikon 10x50 CF; Celestron SkyMaster 25x100; Synta 12'

Recent Profile Visitors

1,734 profile views
 1. M. Lublin - nowa pętla autobusowa + prawie 600 metrów nowej dwupasmówki + gigantyczny parking czyli >100 latarń. Wszystkie mają klosze całkowicie ograniczające świecenie do góry, jak będzie mgła to zrobię fotki bo aż miło na to popatrzeć. Świecą tylko w dół. Można? Można.
 2. Ciekawe chmury z dzisiejszego poranka około 7:15 nad Lublinem od strony północnej.
 3. Marx czekał na to że proletariusze się zjednoczą i się nie doczekał a my tu o jednoczeniu całej ludzkości...
 4. Nadal się czepię tych oddziaływań vdW. Idąc tropem twojego rozumowania to zrób eksperyment myślowy. Mamy kawałek papieru o masie 1 grama i smarujemy go klejem do papieru (klei głównie dzięki oddziaływaniem vdW i wodorowym które są zresztą silniejsze od vdW) jednej strony. Potem wazymy go po położeniu na szalce klejem do góry a potem pomiar powtarzamy klejem do dołu. Uważasz że przyklejenie tego papierki do szaliki wpłynie na masę rejestrowaną przez wagę?
 5. Hmm jesteś pewien że oddziaływania vdW wpłyną na rejestrowaną masę odważnika?
 6. Zakładam że przetrzymywane są pod kloszami, ale w momencie ważenia klosze są zdejmowane a w warunkach nie podano że powietrze w pomieszczeniu jest filtrowane więc na jednym osiadł paproch na przykład włosek z tkaniny albo trzy bakterie albo pyłek kwiatowy co spowodowało różnicę mas.
 7. A to by się zgadzało, w którymś z tych wydawnictw proces ewolucji był porównany do walenia kijem w aparaturę Hi-Fi - miało to uzmysłowić czytelnikowi że mutacje które są przypadkowe i w większości wypadków niekorzystne nie mogą stanowić o zmienności organizmów żywych.
 8. Decyduje kolejność zgłoszeń na razie peter5 się zastanawia jak się zdecyduje to okular będzie jego.
 9. Został LVW 8 mm. Promocja do dziś (17 sierpnia) do godziny 22:00. Cena 600 zeta + wysyłka po stronie kupującego.
 10. Hmm. nikt nic? Z innego projektu pobiera pliki ale wyskakuje komunikat o błędzie w liczeniu i wszystko się wykłada. Ciekawa sprawa.
 11. Czy ktoś próbował odpalić BOINC-a na androidzie na smartfonie Huawei ? Apka się instaluje ale nie pobiera plików - to co mogłem zrobiłem łącznie z resetowaniem ustawień internetowych. Na Samsungu śmiga na Honorze nie. Dogrzebałem się nawet do specjalnych uprawnień aplikacji i ustawiłem dla BOINC nieograniczony dostęp do transmisji danych - nic z tego. Jeżeli ktoś ma pomysł to proszę o pomoc - szkoda żeby tyle rdzeni spało w nocy.
 12. Efekt braku nowelizacji przepisów które pewnie są z lat 50. A skoro nie było nowelizacji - to obowiązują i nawet jakby było napisane że nie wolno wnosić woskowych wałków do rejestracji dźwięku to musi to stać w regulaminie zakładu ponieważ za niezgodność regulaminu z obowiązującymi przepisami ktoś odpowiada
 13. Zgadza się, fizycy zwłaszcza starej daty mają miarkę w oku, nigdy nie przeleją kielonka. Po prostu takie były czasy jak oni byli młodzi...
 14. Niestety, może zagadaj z ludźmi którzy handlują na większą skalę (Edgens?) bo ja wyprzedaję to co miałem i czym obserwowałem.
 15. Zapraszam do kupna. Osoba która odważyła się negocjować cenę LVW 22 mm jest zadowolona z transakcji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.