Jump to content

TomaszP1977

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  594
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

382 Good

About TomaszP1977

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 12/21/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  Astronomia, mikroskopia konfokalna, analiza komputerowa mikrofotografii.
 • Sprzęt astronomiczny
  Nikon 8x30 EII; Nikon 10x50 CF; Celestron SkyMaster 25x100; Synta 12'

Recent Profile Visitors

1,406 profile views
 1. To są akademiki na Felinie, niezły detal. Dla niezorientowanych - nieuzbrojonym okiem to kruszynki na horyzoncie. ale czy w tym porównaniu odległość nie jest za mała żeby mówić o refrakcji?
 2. A może zrealizować projekt "Tatry z Lublina"? Powinny być widoczne z komina na Wrotkowie. Zapewne formalności zajmą trochę czasu ale uważam że można rozważyć kontakt z zarządem Elektrociepłowni. Komin z tego co kojarzę ma 150 m wysokości.
 3. Odświeżam temat; https://www.bbc.com/news/science-environment-47607696 Pozdrawiam TP
 4. W nocy na duże odległości widać też błyski powstające pomiędzy pantografem elektrowozu a linią zasilającą ale na pewno jakaś część z błysków widocznych w nocy to mogą być jakieś rzadkie rodzaje wyładowań atmosferycznych.
 5. To prawdopodobnie były wyładowania atmosferyczne. Nie wiem czy linie WN mogą się tak rozbujać żeby doszło do przebicia pomiędzy drutami, powietrze to przecież dobry izolator. Blitzortung wczoraj pokazywał wyładowania w tym rejonie. Wyładowania widać nocą na na prawdę duże odległości.
 6. Szkoda, to znaczy że w najgorszym razie ten sprzęt gdzieś leży na Ujazdowskich w rupieciarni o ile nie został "spisany ze stanu". Jak został "spisany ze stanu" to pewnie już został zlikwidowany.
 7. Ale prehistoria. Ja w 78 roku barwiłem na brązowo pieluchy a koledzy sięgali gwiazd. A ktoś wie jak się skończyły próby renowacji opisane przez grzybek 80 i Michał G?
 8. Trzymaj, nie sprzedawaj to perełka. Bezużyteczna w dzisiejszych czasach ale jednak wartość kolekcjonerską ma. Szkoda dekompletować za kilkadziesiąt lat będzie warta 400 ale dolców, może kupi to jakiś pasjonat sprzętów zza żelaznej kurtyny.
 9. Co mówi kot który zwymiotował? - KARMA wraca. [dowcip własny, na podstawie obserwacji własnego kota] - Co mówi rdza do Fiata na parkingu? - Poloneza czas zacząć;
 10. Perełka; mi się to jednoznacznie kojarzyć będzie z dzisiejszym wieczorem - koniec lutego - niebo pełne gwiazd lśniących obło i w taki moim zdaniem "zielonkawy sposób"; Orion wysoko zaraz po zapadnięciu zmroku i ta lekko przymarznięta ziemia na łące, chrupie i ugina się pod butami.
 11. Forum wygląda zdecydowanie lepiej bez statusów.
 12. Ano właśnie. Luneta Heweliusza i nowoczesne APO mają ten sam schemat budowy... nie ma form przejściowych.
 13. 1. To, że bakterie nie ewoluują. Ewolucja bakterii odbywa się na poziomie molekularnym, a przejście z fazy "tłuką nas wszystkie antybiotyki" do fazy "są wśród nas szczepy oporne na wankomycynę i ciprofloksacynę" to raptem 70 lat. Fakt - proteus oporny i nieoporny wygląda pod mikroskopem tak samo. Ale to tak jakbyś powiedział "astrofoto stoi w miejscu bo nadal potrzebuję soczewek lub luster żeby otrzymać obraz obiektu". 2. To "raptem" to dobre kilkadziesiąt milionów lat x biliardy mikroorganizmów x miliony kombinacji nukleotydów na DNA x zapewne tysiące kombinacji czynników środowiska. Wiem że ludzie zwracają uwagę na to że trwało to tylko "kilkadziesiąt", ale klucz do rozwiązania problemu to "milionów". 3. DNA pradziadka i moje jest takie samo. Zmieniła się tylko kolejność niektórych nukleotydów. 4. Jeżeli jakieś rozwiązanie jest sprawdzone to po prostu daje największy odsetek prawdopodobieństwa przeżycia i wydania na świat potomstwa - to dlatego praktycznie cały świat organizmów żywych używa tych samych aminokwasów, kwasów nukleinowych, ATP-azy i dwuwarstwy fosfolipidowej. Cała reszta to karoseria opcje wyposażenia i kolory lakierów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.