Jump to content

TomaszP1977

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  642
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

397 Good

About TomaszP1977

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 12/21/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  Astronomia, mikroskopia konfokalna, analiza komputerowa mikrofotografii.
 • Sprzęt astronomiczny
  Nikon 8x30 EII; Nikon 10x50 CF; Celestron SkyMaster 25x100; Synta 12'

Recent Profile Visitors

1,649 profile views
 1. A to by się zgadzało, w którymś z tych wydawnictw proces ewolucji był porównany do walenia kijem w aparaturę Hi-Fi - miało to uzmysłowić czytelnikowi że mutacje które są przypadkowe i w większości wypadków niekorzystne nie mogą stanowić o zmienności organizmów żywych.
 2. Decyduje kolejność zgłoszeń na razie peter5 się zastanawia jak się zdecyduje to okular będzie jego.
 3. Został LVW 8 mm. Promocja do dziś (17 sierpnia) do godziny 22:00. Cena 600 zeta + wysyłka po stronie kupującego.
 4. Hmm. nikt nic? Z innego projektu pobiera pliki ale wyskakuje komunikat o błędzie w liczeniu i wszystko się wykłada. Ciekawa sprawa.
 5. Czy ktoś próbował odpalić BOINC-a na androidzie na smartfonie Huawei ? Apka się instaluje ale nie pobiera plików - to co mogłem zrobiłem łącznie z resetowaniem ustawień internetowych. Na Samsungu śmiga na Honorze nie. Dogrzebałem się nawet do specjalnych uprawnień aplikacji i ustawiłem dla BOINC nieograniczony dostęp do transmisji danych - nic z tego. Jeżeli ktoś ma pomysł to proszę o pomoc - szkoda żeby tyle rdzeni spało w nocy.
 6. Efekt braku nowelizacji przepisów które pewnie są z lat 50. A skoro nie było nowelizacji - to obowiązują i nawet jakby było napisane że nie wolno wnosić woskowych wałków do rejestracji dźwięku to musi to stać w regulaminie zakładu ponieważ za niezgodność regulaminu z obowiązującymi przepisami ktoś odpowiada
 7. Zgadza się, fizycy zwłaszcza starej daty mają miarkę w oku, nigdy nie przeleją kielonka. Po prostu takie były czasy jak oni byli młodzi...
 8. Niestety, może zagadaj z ludźmi którzy handlują na większą skalę (Edgens?) bo ja wyprzedaję to co miałem i czym obserwowałem.
 9. Zapraszam do kupna. Osoba która odważyła się negocjować cenę LVW 22 mm jest zadowolona z transakcji.
 10. Proszę o zamknięcie tematu, sprzęt poszedł w dobre ręce i będzie służyć jeszcze wiele lat. Niech żałują ci co nie kupili bo to był na prawdę bardzo dobry egzemplarz
 11. Od teściowej która w ogóle nie interesowała się kosmosem i pierwszy raz zajrzała w jakikolwiek sprzęt astro (nastawiona była M57 w Syncie 12'). "Czy to co widzę jest jeszcze wysoko czy już daleko?" Bardzo oryginalne podejście do odległości obiektów od powierzchni Ziemi.
 12. Wiecie co z tym wyjazdem i jego organizacją to przypomniało mi się jak kolega (w czasach gdy interesy z Chinami to była wiedza przekazywana szeptem przez nielicznych dla zaufanych) stwierdził że też zrobi biznes. Namówił kilku swoich znajomych i kupili w chinach cały kontener świętych mikołajów - czekoladowych owiniętych pazłotkiem. Zamówienie złożyli we wrześniu, mikołaje miały przypłynąć w połowie listopada do Rygi i najdalej na początek grudnia być w Lublinie. Ale że nie dopilnowali jakichś dokumentów to sprawa się rypnęła. I Mikołaje przyszły do Lublina tuż przed Wielkanocą oczywiście z gigantycznym rachunkiem za kontener który stał w porcie w tej Rydze. No i na pytanie co ma z nimi zrobić teraz udzieliłem mu - jak mi się wydawało - sensownej odpowiedzi żeby zamówić folijki z nadrukiem zająca i przepakować te mikołaje z pazłotka bożonarodzeniowego w pazłotko zającowo - wielkanocne. I to był koniec naszej znajomości bo mało po pysku nie dostałem - tak się zezłościł albowiem myślał że sobie jaja z niego robię.
 13. Hmmm, może faktycznie link wystarczy kto ma oczy do czytania niechaj czyta. Pytanie tylko czy zrobienie w jajo było zamierzone czy efektem braku doświadczenia (efekt ten sam tylko rozmiar niesmaku inny) i na ile duże było to jajo. Nie nam rozstrzygać a obiektywnej prawdy pewnie nie poznamy nigdy bo to co czytamy to relacje osób zamieszanych w wyjazd które odbiegają od stanu przedstawionego przez organizatora wyjazdu.
 14. Zapraszam do kupna. Możliwa negocjacja ceny. Została 13 LVW i 33 Swan.
 15. Życie przy białym karle ... trzeba by się popytać Sansy Stark :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.