Skocz do zawartości

11 maja - Zaproszenie na obserwacje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jako, że jest to mój pierwszy wpis na astroforum chciałbym pozdrowić wszystkich forumowiczów. Zarówno tych, którzy byli na pokazie jak i pozostałych astromaniaków.

Zjazd był świetny. Nie ma lepszego sposobu na przetestowanie sprzętu oraz spotkanie ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Obrazy, które zapadły mi w pamięci to księżyc w bino „duet”, M13 w 10” lustrze oraz saturn w moim refraktorku 90/900 z pożyczonymi okularami LV, LVW, ortho :D

Wielkie podziękowania dla Marka z Delty oraz dla wszystkich, którzy dzielili się ze mną wiedzą i sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam Wasze komentarze i przeglądam fotki z tą całą artylerią to aż łezka w oku się kręci że nie mogłem uczestniczyć w tym zlocie. Bardzo mnie cieszy że Marek tak to wszystko pięknie zorganizował i że przybyło tylu zainteresowanych. Mam nadzieje że to nie był ostatni zlot w tak licznym gronie i z takim sprzętem i że to tak naprawdę dopiero początek takiej prawdziwej fali hobbystów i maniaków astro :)

Marku czy jest już planowany kolejny zlot? Mam nadzieję że następnym razem już nic nie stanie mi na drodze i będę mógł uczestniczyć w spotkaniu :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba obecnych na miejscu przeszła moje najśmielsze oczekiwania to normalnie był zlot .Co prawda pogoda nie rozpieszczała ale kilka eMek się wyhaczyło .Podziękowania dla Marka za organizacje i dla Ryśka za dostęp do sprzętu.Za następnym spotkaniem jestem jak najbardziej zaaaaaaa najlepiej jeszcze w maju puki niebo dostatecznie ciemne.A co do ciemnego nieba to może spotkajmy się dalej od aglomeracji Sląskiej jakieś 30 km na PN od Kalet.Mam tu niebo o wiele ciemniejsze jakieś 6,3 do 6,5 mag.W takim miejscu synata 12" pokazuje pazurki a moim Celestronem 10" wyciągam nawet galaktyki 13mag.Jak by co to wychodze na przeciw w pomocy organizacji spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zlocie w katowickiej DO wymiotło 8" Synty na dobsie !! (jest tylko jedna na ekspozycji). Proszę jak takie zloty działają !!

 

I co w tym dziwnego? Sam wymiotę 10"ke i to już niebawem :D

Doznałem szoku, że w M-13 idzie zobaczyć kolory składników przy tak złośliwej pogodzie (nie pamiętam na której armatce). I na dodatek bez delirki którą są obdarzone montaże z dolnych półek (mam SW130/650 EQ2 :szczerbaty: ). Ma jedną super zaletę: waży niewiele i szybko się go stawia, poza tym eMki dają się już tym atakować i można to coś zmontowane wynieść na ramieniu i wyjść poza osiedle. Trochę żałuję że zwlekałem z wystawieniem mojej mini-synci 130/650 bo okazało się, że część "astromaniaków" przybyła właśnie celem poszukiwania kompromisu mdz. ceną a mobilnością (czyt. gabaryty+waga) a tym co można zobaczyć, no i było fajnie bo mogłem podzielić się spostrzeżeniami zarówno negatywnymi jak i pozytywnymi co do posiadanego przeze mnie sprzętu.

Po zaatakowaniu duetu Pana Staszka z Gliwic i armatek Synci na Dobsikach dostałem szczękozwisu :wow:

Zatem pozostaje podziękować Panu Markowi za twardą decyzję i profesjonalny mobbing :notworthy: . Pozostaje czekać na kolejny zlot, być może już z "dopalonym sprzętem" i ciemniejszym bezchmurnym niebem.

Serdeczne Astro-Pozdrowienie dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba obecnych na miejscu przeszła moje najśmielsze oczekiwania to normalnie był zlot .Co prawda pogoda nie rozpieszczała ale kilka eMek się wyhaczyło .Podziękowania dla Marka za organizacje i dla Ryśka za dostęp do sprzętu.Za następnym spotkaniem jestem jak najbardziej zaaaaaaa najlepiej jeszcze w maju puki niebo dostatecznie ciemne.A co do ciemnego nieba to może spotkajmy się dalej od aglomeracji Sląskiej jakieś 30 km na PN od Kalet.Mam tu niebo o wiele ciemniejsze jakieś 6,3 do 6,5 mag.W takim miejscu synata 12" pokazuje pazurki a moim Celestronem 10" wyciągam nawet galaktyki 13mag.Jak by co to wychodze na przeciw w pomocy organizacji spotkania.

 

Daj namiary na to miejsce. Pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie z 1,5h drogi z Chorzowa wieczorem, bo w nocy to trochę mniej. Jak ktoś mieszka nieco dalej to się może podłamać ;)

 

Rzeczywiście do Kalet jest już spory kawałek. Kolejne kilometry mogą zniechęcić.

 

Niektórzy pytają o kolejny zlocik. A ja muszę niestety napisać, że nie prędko. Na pewno będą mniejsze wypady jak zawsze za miasto, ale bez wielkiej pompy.

Kolejne duże spotkanie planuje dopiero po prześciu "białych nocy", a pierwszym sensownym terminem jest 30 sierpnia 2008 tym razem już sobota

Edytowane przez Marek Substyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sorki za spóźnienie w temacie, ale padł mi komp (na gwarancji) i musiałem pędzić do serwisu. Właśnie maszyna wróciła do domu i piszę, trochę spóźniony :icon_redface: Jak zrzucę swoje fotki, zaraz je zamieszczę w tym wątku. Teraz chciałbym podziękować Markowi za organizację zlotu, za udostępnienie Naglera 11mm do bino oraz wszystkim za udaną imprezę. Dzięki też misiowatemu za wypożyczenie bino WO do porównania z binem Celestrona, oraz Staszkowi Papisowi za pokaz kolimacji bina 2x150mm :Salut: Było super, do następnego razu.

 

Są fotki :

Obraz_001.jpg

Obraz_004.jpg

Obraz_005.jpg

Obraz_006.jpg

Obraz_007.jpg

Obraz_008.jpg

Obraz_009.jpg

Obraz_010.jpg

Obraz_012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.