Skocz do zawartości

Obejmy i inne drobiazgi


Daniel Dudycz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania dwie pary obejm, takich, jakie sprzedaje D.O:

- fi=116 mm - 25 PLN

- fi=235 mm - 45 PLN

Druga para obejmowała tubę Synty 200/1200, ale Synta zmieniła własciciela i obejmy nudzą sie w szufladzie. W ceny wliczony koszt transportu.

 

W kolejce do sprzedaży czekają:

- Celestron G8 (nie mylić z C8) - OTA, bez okularów i szukacza, z odrośnikiem

- Messier R152s - OTA (refraktor, aplanat 152/760, bez okularów, z szukaczem podświetlanym).

Obie tuby narazie zarezerwowane do końca tygodnia dla znanego poławiacza... teleskopów.

Po dodatkowe informacje i ew. fotki - zapraszam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania dwie pary obejm, takich, jakie sprzedaje D.O:

- fi=116 mm - 25 PLN

- fi=235 mm - 45 PLN

Druga para obejmowała tubę Synty 200/1200, ale Synta zmieniła własciciela i obejmy nudzą sie w szufladzie. W ceny wliczony koszt transportu.

 

W kolejce do sprzedaży czekają:

- Celestron G8 (nie mylić z C8) - OTA, bez okularów i szukacza, z odrośnikiem

- Messier R152s - OTA (refraktor, aplanat 152/760, bez okularów, z szukaczem podświetlanym).

Obie tuby narazie zarezerwowane do końca tygodnia dla znanego poławiacza... teleskopów.

Po dodatkowe informacje i ew. fotki - zapraszam na priva.

 

Obejmy do Synty (fi=235) zarezerwowane, Celestron G8 -sprzedany, Messier - rezerwacja anulowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u Damiana obejmy do synty fi=235mm. Po prostu rewelka. Świetny stan, bardzo miły kontakt i szybka wysyłka. Wspaniale zapakowana. Fajnie byłoby gdyby messiera kupił ktoś i zaadaptował go do astrofoto. Bardzo jestem ciekaw jakie efekty można osiągnąć tym sprzętem w tej dziedzinie. Gdybym tylko miał kasę messier już na pewno byłby mój. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Messier cały czas chodzi mi po głowie niestety brak fundusz i obawiam się że taka okazja nieprędko sie trafi. To Petzwal, słyszałem że daje lepsze obrazy niż typowy achromat podobną konstrukcję ma Tair 300/4,5.

Edytowane przez wtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Messier cały czas chodzi mi po głowie niestety brak fundusz i obawiam się że taka okazja nieprędko sie trafi. To Petzwal, słyszałem że daje lepsze obrazy niż typowy achromat podobną konstrukcję ma Tair 300/4,5.

 

Mieszkasz w Otwocku, więc wsiadaj na rower i przyjedź do mnie (Józefów), to sprawdzisz organoleptycznie, czy Petzval jest lepszy od achromatu...

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w Otwocku, więc wsiadaj na rower i przyjedź do mnie (Józefów), to sprawdzisz organoleptycznie, czy Petzval jest lepszy od achromatu...

Daniel

 

Zgadza się mieszkam w Otwocku i ma rower :D . Z miłą chęcią popatrzę przez ten sprzęt. Co do porównań to podkreślam że tylko słyszałem taką opinię. Ja korzystam obecnie ( jest to mój pierwszy teleskop) z newtona SW 150/1000, mam też achromacik 70/500 SW ale to sprzęt z przeznaczeniem na guider. Ten Petzwal Messiera kręci mnie głównie swoją aperturą i światłosiłą oraz rzekomo dobrą korektą aberracji chromatycznej. Jak jest w praktycy to pewnie Ty wiesz najlepiej Daniel.

Pozdrawiam serdecznie

Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam do sprzedania dwie pary obejm, takich, jakie sprzedaje D.O:

- fi=116 mm - 25 PLN

- fi=235 mm - 45 PLN

W ceny wliczony koszt transportu.

 

W kolejce do sprzedaży czekają:

- Celestron G8 (nie mylić z C8) - OTA, bez okularów i szukacza, z odrośnikiem

- Messier R152s - OTA (refraktor, aplanat 152/760, bez okularów, z szukaczem podświetlanym).

Po dodatkowe informacje i ew. fotki - zapraszam na priva.

 

Celestron, Messier i obejmy duże - sprzedane. Pozostały obejmy fi=116 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.