Skocz do zawartości

Bezpośredni zrzut zdjęcia z Nikona D50 na laptopa.


wtw

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy sam temat tego wątku jest czytelny, ale jeżeli nie to zaraz objaśnię o co mi chodzi. Posiadam aparat Nikon D50, używam go do robienia zdjęć nocnego nieba i chciałbym się dowiedzieć jak można bezpośrednio po zrobieniu zdjęcia wyświetlić je na laptopie lub komputerze. Dodam, że w zestawie z aparatem jest kabelek USB do połączenia urządzeń jednak gdy to zrobimy aparat przechodzi w tryb PC, w którym nie można robić zdjęć a lustrzanka jest po prostu dodatkowym dyskiem twardym. Co innego gdy podłączymy aparat kabelkiem video do zwykłego TV, wtedy to telewizor służy nam pięknie za wyświetlacz do podglądu aktualnie robionych zdjęć. I teraz taką rzecz znalazłem w necie, taki konwerter sygnału video na USB no i oczywiście mam pytanie. Czy to coś zda egzamin przy połączeniu aparatu (Nikon D50) z laptopem i pozwoli na podgląd zdjęć na jego monitorze w czasie rzeczywistym? Czy ktoś może próbował takich wynalazków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie ale ten konwerter ma wejście tylko analogowe S-wideo. A w aparacie jest cyfrowe(chyba), a więc ten konwerter się chyba nie nadaje. :rolleyes: .,.......... Może mały telewizor?-żartowałem.

 

I właśnie o to chodzi. Kabelek video (taki jak ten na zdjęciu, dołączony był do aparatu), który służy do połączeni aparatu z telewizorem podłączam do takiego konwertera i przez USB łączę z laptopem. Tylko czy to zadziała?

kabelek.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz w zestawie czegoś co się nazywa Nikon Capture?

chyba on powinien obsługiwać taką funkcję,

albo możesz kupić DSLR Focus: http://www.dslrfocus.com/

też chyba obsługuje D50

 

Sumas problem w tym, że gdy podłączę kabel USB do Nikona to przechodzi on w tryb PC i z podłączonym kabelkiem nie można robić zdjęć a jedynie odczytywać je na komputerze. Musiałbym po każdej fotce podłączać ten kabelek by sprawdzić jej jakość a potem by zrobić kolejne zdjęcie odłączać go. A jak to jest w Canonach?

Edytowane przez wtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.