Skocz do zawartości

26-30 maja - Wypad za miasto


Rekomendowane odpowiedzi

Mam już wolne od szkoły więc jak tylko pogoda dopisze bardzo chętnie :)

 

Czesc,

 

Zapraszam na Kudłacze. Będę tam od czwartku do soboty. Do dyspozycji będzie 40cm teleskop. W dzień można odwiedzić nowe schronisko na Lubomirze.

Tel do właściciela celem rezerwacji miejsc: 604 40 93 29

 

Pozdrawiam,

Mirek D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem chodzi o wypad gdzieś niezbyt daleko na jedną noc? Mi się podobało w Kaletach, chociaż trochę daleko, ale za to warunki dobre.

 

Tak, chodzi o mały wypad pod warunkeim dobrej pogody w jeden z tych dni!

 

Czesc,

Zapraszam na Kudłacze. Będę tam od czwartku do soboty. Do dyspozycji będzie 40cm teleskop. W dzień można odwiedzić nowe schronisko na Lubomirze.

Tel do właściciela celem rezerwacji miejsc: 604 40 93 29

Pozdrawiam,

Mirek D.

 

Dziękuje za zaproszenie, ale jak widać szukamy czegoś blisko i szybko, aby rano można było by być już w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku 11maja zaproponowałem spotkanie z dala od aglomeracji Sląskiej , oto namiary

 

http://mapa.szukacz.pl/?&nc=314669&amp...mp;pp=developer

Jadąc drogą nr 46 z Lublińca w kier.Częstochowy na wysokości miejscowośco Lisów skręcamy na północ. Miejsce spotkania to okolice Taniny.Dojazd bardzo prosty więc problemu z trafieniem nie będzie.Co wy na to?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsc warto szukac z np Zumi.

Interesuje nas polana najelepiej w środku lasu z dala od miejskich świateł i oświetlonych dróg

 

Po kilku sekundach znalazłem takie miejsce:

 

http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=K...e=3&scale=1

 

34 km od centrum Katowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może będę pomocny, bo mam rodzinkę w Żorach i zawsze udaje mi się po nocach wracać do Katowic.

Powiem tak, przejeżdzając wielokrotnie Wiślanką w nocy, w tym lesie jest ciemno jak w jaskini (nie będę pisał brzydkiego porównania). Jednak jest to bliski teren kopalni w Suszcu, więc tylko z tego miejsca może pokazać się łuna światła (przypuszczam).

Moja propozycja to tereny trojkąta Szczakowa - Bukowno - Trzebinia. Jest tu kopalnia piasku wyfedrowana moze ze 20-30m w dół http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=K...e=3&scale=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pytam - czemu tak omijacie dużym łukiem nasz "ukochany" Silos? ;)

Ja oprócz czwartku bardzo chętnie bym się wybrał, tym bardziej, że ostatni 'zlot' w Kaletach troche mi nie poszedł po myśli..., ale właśnie myślałem o czymś bliżej.

 

Jeśli chodzi o miejsca, to w kierunku Częstochowy jest taki jeden zjazd na miejscowość Krzanów Prosta, pola droga, mało uczęszczana (chyba), bez oświetlenia ulicznego. Jedyny minus to bliskość autostrady. Można tam zerknąć w ostateczności. Sprawdzałem trzy razy przy bezchmurnym niebie i całkiem fajnie rysowały się szczątki drogi mlecznej ;)

 

A więc jestem ZA spotkaniem i oby tylko pogoda wytrzymała - tak jak dzisiejszy wieczór... eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się na Silosie podoba. Niebo może gorsze niż w Kaletach, ale za to znacznie bliżej i wracając raczej nie trzeba uważać na przebiegające sarny i inne jelenie ;)

Poza tym wygląda, że w środę będę wyjątkowo mógł pojechać.

Edytowane przez grzybu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.