Skocz do zawartości

Co sądzicie o dołączeniu działu literatura ???


Rage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Uważam że powinien powstać jeszcze dział dotyczący literatury, i wszystkiego co z tym związane, łącznie z literaturą elektroniczną. Można w nim zawrzeć recenzje, propozycje kupna, sprzedaży, namiarów na źródła, nawet artykułów w periodykach wartych przeczytania.

 

Co myślicie na ten temat ?

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek postuluję spis pozycji książkowych przydatnych w Astronomii, musimy komuś (autorowi postu powyżej jak sądzę) przesyłeć ich pełne dane z autorem i rokiem wydania a On umieści kompletną listę na necie i to ma spory sens 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za,tylko proszę określić czy chodzi o wszystkie książki czy tylko te do których mamy zaufanie i które moglibyśmy polecić z czystym sumieniem komu innemu,ewentualnie takie które mamy ale nie wiadomo czy są dobre czy nie i jeżeli by je kto miał to by się wtedy mógł wypowiedziec,myślę ze nie pokręciłem za dużo

pozdrawiam Tedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek postuluję spis pozycji książkowych przydatnych w Astronomii, musimy komuś (autorowi postu powyżej jak sądzę) przesyłeć ich pełne dane z autorem i rokiem wydania a On umieści kompletną listę na necie i to ma spory sens  8)

 

Właśnie przydałoby się coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu odpowiedzieć chciałbym:

 

Tedi - Myślę głównie o takich książkach do których można mieć zaufanie, są sprawdzone przez ludzi z forum ( czyli w jakiś sposób dookreślone względem przydatności), a może również takie które są beznadziejne - opis jako ostrzeżenie przed chybioną inwestycją :-), a informacje na temat ewentualnych błędów będą myślę bardzo przydatne

 

Piotr B - myślę że gdyby dział powstał to na pewno z klauzulą odsyłającą oferty kupna i sprzedaży do odpowiedniego działu :-)

 

Janusz P. - jeżeli szanowne grono się zgodzi mogę zająć się tą kwestią :-)to będzie mój wkład w budowę tego forum

 

Ogólnie:

Myślałem o zestawie konkretnych informacji: Tytuł autor, rok wydania, znane źródła dostępu, recenzja, może również jakiś system oceny.

Jak chodzi o zawartość treściwą ;-) to można nawet podzielić na działy, np.: encyklopedie i poradniki, publikacje elektroniczne, czy też literatura autorstwa użytkowników, czekam na sugestie

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zbierzmy w jednym miejscu literaturę pisaną , potem wirtualną a na końcu to uszeregujemy i zaszufladkujemy 8)

Czy mamy to zgłaszać na forum, cghyba nie bo będzie bałagan, lepiej na priva na twój adres skrzynki forumowskiej a Ty zacznij sukcesywnie to alfabetycznie wrzucać w jednym wontku aby ludziska nie zgłaszali tych samych pozycji wiele razy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Waszym postom widzę że gra jest warta świeczki.

W takim wypadku postuluję co następuje:

ustalmy formę tego działu ( zastanawiam się, jak to zorganizować aby ułatwić wyszukiwanie, poukładać tematycznie, nie wiem czy system postów spełni te kryteria) , jakie informacje sugerujecie zawrzeć w opisach poszczególnych pozycji.

 

Dodatkowo myślałem o umieszczeniu wszystkiego w postaci html, pdf i doc na stronie internetowej którą właśnie tworzą, mam 100 MB czyli będę w stanie zmieścić nawet jakieś formy elektronicznych produkcji użytkowników.

 

Zwracam się z pytaniem i prośbą o sugestie szczególnie do Rady, jak Rada chciałaby to widzieć, jestem nowy więc jeszcze nie wiem wszystkiego, ale szybko się uczę :-)

 

Na jutro lub pojutrze zorganizuję mój projekt i poddam go pod ocenę, cały czas czekam na sugestie i rady, każdą radę wezmę pod uwagę.

 

Już teraz jestem gotowy do zbierania informacji, proszę nie zapominać że w sumie to chodzi o osobiste refleksje na temat recenzowanej literatury i jej ocenę merytoryczną :-)

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pomysl jest dobry (o ile bedzie dotyczyc tylko astro). Zastanawiam sie tylko, jak to rozwiazac. Czy chcemy dolozyc nowy dzial, czy moze polaczyc to np. z oprogramowaniem i stworzyc jeden wspolny dzial o wszystkim co przydatne w astronomii? Jak sadzicie?

 

Oczywiscie jezeli chcemy to mozemy miec osobny dzial. Mi to osobiscie nie przeszkadza, ale sa tez glosy, ktore mowia, ze co za duzo, to nie zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie tworzyc zbednych dzialow, ktore beda swiecic pustkami, proponuje zawsze propozycje dac pod ankiete. Zakladam, ze potrzeba np. 20 osob, ktore chca miec dany dzial i mozna wtedy z nim ruszac. Kazdy nowy dzial musi miec "nieformalnego" opiekuna, ktory zadba o jego rozwoj.

 

Odpalam glosowanie w sprawie nowego dzialu. Rage do dziela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za działem - " przydatne w astronomii "lub coś takiego

w którym będzie wszystko to ,co nie jest teleskopem lub czymś co nie da się z nim połączyć 8)

 

w dziale tym będzie się też zawierało "oprogramowanie astronomiczne"

 

Mogę pomóc we współtworzeniu działu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.