Skocz do zawartości

Jak to zrobić lepiej?


noxili

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba do bardziej doświadczonych astrofotografów.:Jak to zrobić lepiej??? Biore swój montażyk (EQ3 soligora) ustawiam na polarną itp itd ...

Wychodzi taka klatka surowa:

ab6bceed9c15b9e4.jpg

 

Powtarzam kilkanaście razy zabawę(więcej mój akumulator we Canonie nie wytrzymuje). Potem DSS,stakuję ,odejmuję darka itp. i otrzymuję po fotoszopowaniu coś takiego:

 

2b8b2bf4cdbe7239.jpg

 

z bardzo słabo zaznaczonymi mgławicami gazowymi.

 

Co robić aby mgławica-motyl była wyraźniejsza?

Czy muszę przerabiać Canona?

Czy jest konieczny zakup filtra ?

Czy takiego filtra mozna używaż z optyką na gwinciwe M42? Bo teraz używam Jupitera 4/135 a przymierzam się do zakupu Taira fotosnajperowego.

A może za słabo naświetlam zdjęcia?

Czy zwiększenie ilości klatek do stakowania do np 50 poprawi widoczność nebuli?(kombinuję ATMowo zasilacz do Canona i będę w stanie realizować długie wielogodzinne serie ekspozycji)

 

No i trochę temat z boku : jaki polecacie serwer na zdjęcia bo dotychczasowy fotosik zbyt kompresuje zdjęcia . Po wysłaniu zdjęcie jest po prostu duzo mniej ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim napisz jakie czasy zastosowałeś, bo wydaje mi się, że nie były zbyt długie (f5,6 1-2min?).

Ile tutaj było tych ekspozycji, że bateria padła ??

Co do zdjęć, to robie resize i wrzucam bezpośrednio na forum jako załącznik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łącznie wytrzymuje akku tylko ok 20-35minut exp. Tu było akurat 12 exp

 

To masz coś z baterią, kup nową, nawet zamiennik. Mój aparat, z interwalometrem potrafi zrobić około 70-80 2 do 3 minutowych expozycji. :Salut:

Edytowane przez enkoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do akumulatora, to dziwnie krótko wytrzymuje, nie wiem dokładnie ile moje trzymają ale na tanim zamienniku Platinium zrobiłem 60kl po 2-2,5 min i jeszcze się trzymał.

Chyba najprostszym rozwiązaniem będzie dokupienie drugiego akumulatora (ja bez dwóch się nie ruszam).

 

Jeżeli chodzi o zdjęcie 120sek to trochę mało, jeżeli niebo na to pozwala spróbuj zastosować powiedzmy 240sek no i przynajmniej z 20 ekspozycji i powinno wyjść lepiej.

Ja z Jupiterem nie podchodziłem jeszcze w ten rejon, ale próbowałem raz kitowcem na 55mm, ISO 800, f5,6 i 3min klatka, na pojedynczych było już przyzwoicie widać mgławice ale złe ustawienie na biegun spowodowało, że nie było co stackować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć że tyle trzyma , a ten twój akku to podróbka?

Nie, oryginał i pewnie też już leciwy, aparat ma około 3 lat ale wcześniej, jak miałem Canona 300D, to miałem dwa, oryginał i podróbkę, oba podobnie trzymały, też dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem body 10D to dostałem baterię jako swoisty gratis ,abym mógł choć trochę popstrykać.

Będę musiał rzeczywiście kupić zamiennik , ale z drugiej strony skoro i tak zasilam napęd z sieci 220V to i tak dorobię sobie zasilacz do aparatu. Tym bardziej że mój laptopek i tak chodzi głownie na zasilaczu a kiedyś zmontuję guidera ... Focę zaś z ogródka i robię sobie betonowy pier z dociągietym zasilaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.