Skocz do zawartości

Mój pierwszy Księżyc


kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Wprawdzie pora na fotografowanie księżyca już minęła i jest blisko pełni, to postanowiłem spróbować wykorzystać mój nowy nabytek - Canona 350d. Zdjęcie wykonane w ognisku Synty 150/750. Byłbym wdzięczny za komentarze, te pochlebne też, ale przede wszystkim jednak jakieś uwagi, co poprawić itd, żeby rezultaty były jeszcze lepsze.

 

Pozdrawiam

moje.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc :rolleyes:

Dopisze sie do tematu - moje pierwsze zdjecia Ksiezyca. Minolta A200+Synta 130/650 projekcja okularowa, czas auto, okulary vixen 32mm i hyperion 5mm.

Nie pokusze sie o nazwy tworow-otworow na terminatorze bo sie znowu zblaznie... :unsure: ale to chyba Kepler (rozgwiezdzona) dziura i Kopernik (obok niego)? A na tym zdjeciu krotkoogniskowym gdzie sa dwa kratery blisko siebie to nie wiem bo rozne znalazlem nazwy. Ktora mapa bedzie najlepsza z internetu? Bo na google to jakis fragment amrykansky mysji tylko znalazlem...

2moon27072008m.jpg

5moon27072008m.jpg

4moon27072008m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne :Beer: .

 

Hans wrzucaj to do celestii jako gwara astro.

 

 

 

pozdrawiam Cię Snajper ;)

 

Ori

 

 

Dziekuje bardzo :helo: Ciesze sie ze to Ty odpisalas pierwsza bo jeszcze mam wyrzuty sumienia za ostatnie moje wybryki. Juz Cie nie nazwe Baba nigdy :notworthy::Boink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze fotki Księżyca z miasta astrokyla , animacja astrokosmo, astrofotografia z miasta też może dawać sporo radosci zwłaszcza takie widoki.

 

Najbardziej podoba mi się w tym zdjęciu nie sama animacja lecz motyw czasu. Płynący czas na zegarze świetnie pasuje do zachodzącego Księżyca :Beer:

 

Snajper fajnie ustrzeliłeś moona na drugiej focie, wygląda jak fota wykonana z lądownika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się w tym zdjęciu nie sama animacja lecz motyw czasu. Płynący czas na zegarze świetnie pasuje do zachodzącego Księżyca :Beer:

 

Snajper fajnie ustrzeliłeś moona na drugiej focie, wygląda jak fota wykonana z lądownika ;)

 

Dienet detalowi to pomoglem unsharp mask - ale malutko by nie psuc - ale dzieki

A propos plynacego czasu Wolforzechu to wlasnie jedyna rzecz ktora wkurza mnie w astronomicznych obserwacjach bliskich cial niebieskich to namacalne uwidocznienie przemijania... z jednej strony to jest niesamowite i piekne ale z drugiej takie jakies nihilistyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wpinam sie pod ten temacik bo niechce tworzyc koleinego z serii ,,Mój pierwszy Ksiezyc'' :rolleyes:

Jest to jedno z moich pierwszych zdjec Ksiezyca które chciałem zaprezenowac po wielu nieudanych próbach :rolleyes:

Zdjecie robiłem zwykym kompaktem.Robione z ręki.Nie obrabiany w zadnym programie :rolleyes:

 

Aparat: Kodak DX 7440

Exp. 1/500 sek.

ISO 400

Newton 203/1000mm na EQ5

 

Prosze o ocene.Pozdrawiam!!

post-13445-1223926442_thumb.jpg

Edytowane przez tomciol24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.