Skocz do zawartości

Regulacja CG5


alfascorpius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

chciałbym zrobić przegląd swojego montażu CG5. Nie pracował on pod jakimiś dużymi obciążeniami (6'' newton), ale zauwałłem w osi RA że mam "luzy" - objawia się to tym że przy ruchu powrotnym na oryginalnych silnikach czekam ok. 2 s aby obraz w okularze zaczął "wracać". Poza tym mam wrażenie (brak pewności), że ruszając na boki (tak jak koło w samochodzie) wyczuwam pewien luz.

Dlatego chciałbym, żeby mi ktoś pomógł ocenić czy coś jest w tym montażu nie tak i co i ewentualnie pomógł to skasować.

Fajnie by było gdyby ktoś kto ma w tym doświadczenie przy okazji wymienił mi smar bo w środku jest jakaś czarna mazia.

Z góry dziękuję za pomoc.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza ci skasować backslash. Zadzwoń w piątek jak będziesz miał czas i nikt sie wcześniej nie zgłosi z pomocą, to w weekend odpalimy sesyjkie inauguracyjną w obserwatorium, a sami zajmiemy sie psuciem głowicy ;)

 

Pozdrawiam.

Hans to zrobcie moze zdjecia z tej rozbieranej sesji CG5. Nie zagladalem jeszce do mojego ale luzy to bym sobie pokasowal przy odpowiednim naswietetleniu tematu obrazkami - nie potrzebuje opisu pare słów komentarza i zdjecia :Salut: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza ci skasować backslash. Zadzwoń w piątek jak będziesz miał czas i nikt sie wcześniej nie zgłosi z pomocą, to w weekend odpalimy sesyjkie inauguracyjną w obserwatorium, a sami zajmiemy sie psuciem głowicy ;)

 

Pozdrawiam.

OK - dzięki za odpowiedź

Dam znać na tel co i jak i kiedy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans to zrobcie moze zdjecia z tej rozbieranej sesji CG5. Nie zagladalem jeszce do mojego ale luzy to bym sobie pokasowal przy odpowiednim naswietetleniu tematu obrazkami - nie potrzebuje opisu pare słów komentarza i zdjecia :Salut: .

"lepsze wrogiem dobrego" :D Twój mont prowadzi tak dobrze że szkoda go ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lepsze wrogiem dobrego" :D Twój mont prowadzi tak dobrze że szkoda go ruszać
Też mam takie doświadczenie. Dlatego chciałbym to zrobić bardzo dobrze, nie lepiej. Zależy mi na fachowości i rzetelności w ocenie PRZED. Jeśli okaże się, że nie da się lepiej lub, że będzie niewiele lepiej - nie ruszam.

pozdrawiam

P.S. Czy któryś z dystrybutorów astro świadczy takie usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.