Skocz do zawartości

M57


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałem tracić takiej fajnej nocy wiec po krótkiej selekcji wybrałem to maleństwo.

zdjęcie balkonowo/tarasowe z miasta przy dobrym niebie.

 

SW6", CG5GT, Cano 350D mod,

18x120s, iso 800

 

Trzeba bylo jechac na iso 400 i dluzsze czasy ;)

Aha i jak sie wam nudzi i chcecie z tych nudow jeszcze raz skolimowac dobrze dzialajacy teleskop to lepiej zeby sie wam nudzilo - teraz nie moge ze swoim dojsc do porzadku ......... :unsure:

 

 

m57_200807_AF_k6c800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcie, mam w związku z nim pytanie. Czy ktoś może mi powiedzieć, jaką jasność ma gwiazdka tuż nad M57, dokładnie na godzinę 12 od niej? Na lewo od tych dwóch "bliźniaczek", które leżą na godzinę 1-2.

 

Widziałem ją wczoraj zerkaniem w swojej Syncie 8" (UWAN 7mm, 171x) i ciekawy jestem, jaki zasięg tym samym wyciągnąłem. Niebo było śliczne, Droga Mleczna niemal po horyzont.

 

Gwiazdkę po lewej od mgławiczki (12.3m) i tą na godzinę 7 od tej gwiazdki (13.1m) widziałem wyraźnie, bez zerkania.

 

Dzięki z góry za odpowiedź.

 

Wiesiek

Edytowane przez Wiesiek Łata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Musisz kiedyś spróbować wyciągnąć zewnętrzne struktury.

 

Ale tam juz nic nie ma wiecej a juz na pewno nie dla canona w pasmie widzialnym. Tu tylko pomoze duza ogniskowa np 2m z duzo lepszym prowadzeniem i ostroscia rzecz jasna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ostrość coś nie teges, no i kolor gwiazd.. robiłeś przez jakiś filtr?

 

Tak, przez ALPa.

 

Fuj <_< teraz widzę te przebarwienia. Trochę kolorki mi się poprzeciągały przy obróbce na innym monitorze

Wersja poprawiona. To jest pełna rozdzielczość canona bo obiekt maluteńki. Musze namowic chlopakow z RC na ten obiekt bo chyba jeszcze nikt sie nie porywal na niego.

 

m57_200807_arit_k6c800t_v2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć, jaką jasność ma gwiazdka tuż nad M57, dokładnie na godzinę 12 od niej? Na lewo od tych dwóch "bliźniaczek", które leżą na godzinę 1-2.

 

Widziałem ją wczoraj zerkaniem w swojej Syncie 8" (UWAN 7mm, 171x) i ciekawy jestem, jaki zasięg tym samym wyciągnąłem. Niebo było śliczne, Droga Mleczna niemal po horyzont.

 

Ahhh... zrobilem analize dla Ciebie i zapomnialem odpowiedziec

Wedlug CdC ta gwiada to:

 

GSC2642. 564

Jasnosc: 13.05+/-0.40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.