Skocz do zawartości

Moje pierwsze coś.....


Mat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wstawiam tu moje fotki z kilku ostatnich dni. Wszystkie zdjęcia wykonane Synta 6" na montazu EQ-5. Tylko co z tego ze są napędy, jak brak lunetki biegunowej :Boink: Montaz ustawiony względnie na polarną(a raczej w jej okolice..).

 

Zdjęcia wykonane aparatem kompaktowym Panasonic Lumix LS60, wszystkie zdjęcia naświetlane 60s (składane z kilku klatek....).Niestety mój egzemplarz jakby coś za duzo szumi <_< mimo że mam tylko (!) ISO 100 w trybie 60s...

Zdjęcia składane z 4-6 klatek. Zdjęcie M51 to stack z 17 klatek, chyba jednak ilość materiału robi swoje...

 

Jak na mnie nie jest bardzo źle, zwłaszcza ze są to moje pierwsze kroki w astrofotografii. Przypuszczam ze po zakupie lunetki, jakośc zdjęć sie znacznie poprawi. A więc już możecie się zacząć bać :ha:

m13a.jpg

m31a.jpg

laguna2.jpg

m51_2.jpg

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

WIELKIE GRATULACJE za upór i bardzo ciekawe wyniki. WIDAĆ. Ja ostatnio walczę dużym kompaktem (zoom opt. x12) na tzw. "barana" no ale..... 30s i ISO 400 to zdecydowanie za mało na DS. Zrobiłem całą serię M31 (także M27 i M57), zestackowałem, a finalne zdjęcie nie różni się znacząco od pojedyńczej klatki. Jasne jądro (w M31), dużo gwiazd, brak jakichkolwiek zarysów ramion (w M31). Gwiazdy do 10,5mag, konstelacje, Jowisz z księżycami są OK. Tak jak Ty, jestem zadowolony z wyników, bo widać coś, czego gołym okiem nie sposób tak zobaczyć. A jest jeszcze temat analizy zdjęć, uwielbiam to, zobaczyć niewidoczne!!!

 

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem całą serię M31 (także M27 i M57), zestackowałem, a finalne zdjęcie nie różni się znacząco od pojedyńczej klatki. Jasne jądro (w M31), dużo gwiazd, brak jakichkolwiek zarysów ramion (w M31).

 

u mnie tez nie było widać ŻADNEJ różnicy dopiero po zabawie z levelami, gammą, cos wyszło

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.