Skocz do zawartości

Wspomnienie z pleneru.


rolba

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsze dziecko...

 

post-8047-1220859097_thumb.jpg

 

Aparat na statywie, nacisnąłem spust, okazało się, że był samowyzwalacz 2s, oraz bracketing o czym zupełnie zapomniałem, bo celem zachodu słońca było zebranie materiału na HDR. Jako, że jestem na totalnym za.... i neta mam przez komórkę, to dołączam obrazek małych rozmiarów i większej kompresji. Pozdrawiam

 

Ps. Widoczność była wyborna. Zielonkę było widać gołym okiem. Polecam polskie plaże w okolicach Łeby. Pustka i można do tego legalnie pić br... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) czasem przy dobrych warunkach po zielonym błysku jako ostatni pojawia się niebieski... (...)

 

Chyba tak samo rzadko jak zielony błysk do zwykłego zachodu Słońca, ma się niebieski błysk do zielonego ;-)

 

Dobrze że ktoś zaczoł taki temat... jak upoluję swojego wrzucę tutaj :)

Gratulacje :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny green flash. Jak mnie wiadomo, on wcale nie jest taki rzadki, tylko po prostu trudny do zaobserwowania. Kto w tych zabieganych czasach gapi się na Słoneczko? Wszyscy gdzieś pędzą... Poza tym nie zawsze widoczny gołym okiem, czasem dopiero na foto wychodzi ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, zielony promień jest dosyć powszechny. Jeżeli jest dobra przejrzystość, czysty odległy horyzont i lornetka pod ręką, to jest duża szansa na obserwację. Dożo trudniej złapać dobry na zdjęciu, mi się udało kilka razy, ale żaden taki ładny jak ten powyżej :dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się zaobserwować zielonkę po raz drugi :) Ale już nie zarejestrowałem niestety w formie elektronicznej. Jako, że jestem studentem i mam wolny wrzesień, to korzystam :) W okolicach Łeby oprócz zielonki można też znaleźć masę grzybów :)

 

Edit.

 

Zrobiliście mi smaczek na niebieski brylancik... Hmmm jestem jeszcze w okolicach Łeby (ok 15 km od miasta pod super czarnym niebem) do czwartku więc może uda się złapać na matrycy niebieski brylancik. Spróbuję jutro, może się uda :P na kartę wejdzie mi z 700 zdjęć seryjnie po 3.5 kl/sec więc będzie próba przez 2,3 minuty :P Dzisiaj pogoda była znowu wyborna i widoczność również super fajna. No i znalazłem Borowika w lesie podczas podróży na plaże, którego kapelusz był większy od mojej wielkiej łapy :)

Edytowane przez rolba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.