Skocz do zawartości

Rzadki rodzaj zachmurzenia nad Lęborkiem


Piotr P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! Wyjeżdżając w ostatnią niedzielę wczesnym przedpołudniem z Lęborka w kierunku Gdyni zauważyliśmy dziwnie zachmurzone niebo. Wyglądało tak jakby jakiś artysta malarz zabrał się do pracy i fantazyjnymi pociągnięciami pędzla stosując odpowiednio rozmieszane farby pomalował niebo mając je za płótno. Chmury były ułożone faliście pasmami zachodzącymi na siebie przypominając rozkołysane ołowiane morze. Wykonane zdjęcia tylko w części oddają piękno tego co z żoną zobaczyliśmy. Zgodnie stwierdziliśmy, że takiego nieba jeszcze nie widzieliśmy. Jadąc z Lęborka do Wejherowa zachwycaliśmy się tymi pięknymi widokami. Od Wejherowa niebo się przejaśniło i wyjrzało słoneczko. Dalej to było już normalnie. To tyle. :rolleyes:

 

post-3574-1221059169_thumb.jpg

 

następne zdjęcia:

post-3574-1221059394_thumb.jpg

 

post-3574-1221059470_thumb.jpg

 

post-3574-1221059544_thumb.jpg

 

i ostatnie :rolleyes:

post-3574-1221059634_thumb.jpg

 

Oj !!! Przepraszam za błąd w tytule postu <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne chmury i piękne zdjęcia. To jest Altostratus undulatus, rzadki typ altostratusa, aczkolwiek parę razy w roku się pojawia, jak kto patrzy w niebo. Mi się zwykle kojarzą z górskimi terenami, nieraz widziałem je u siebie w Sudetach, raz w Bieszczadach, ale też w Warszawie. Najwyraźniej mogą te chmury powstawać bez zróżnicowanej rzeźby terenu. Pewnie ma to coś wspólnego ze specyficznymi warunkami/niestabilnościami na styku warstw powietrza na froncie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zobaczyłam te chmury na zdjęciach i myślałam, że to nieprawdopodobne, aby w mojej okolicy wystąpiły. Jednak pewnego razu pojawiły się- akurat wtedy, gdy wyruszyłam na długą rowerową wycieczkę. Podziwiałam je i cieszyłam się, że nie spadła z nich ani kropla deszczu. Jednak gdy ustąpiły miejsca pospolitym nimbostratusom, to przemokłam do suchej nitki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto ten temat zmobilizował mnie dziś do patrzenia w niebo. Patrzyłam, patrzyłam i pojawiły się jakieś 'alto-'. Ale dopiero o osiemnastej ujrzałam TE chmury o kształcie fal nadciągające gdzieś z południowego zachodu.

Drugi raz w tym roku! ;D Jaka szkoda, że nie mam aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.