Skocz do zawartości

"Strzelanie" wyciągu, Crayford


Andrev01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Syntę 10" DOB i ostatnio coś wyciąg zaczął mi strzelać, tzn wydawać trzaski z siebie. Wiem, że gdzieś na forum była o tym mowa, jednak teraz szukałem i nie znalazłem. Jak można sobie z tym poradzić? Proszę o dokładny opis, żebym i ja umiał to zrobić :) Astro-pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz co to za wyciąg od strony mechanicznej to postaram się pomóc, to , że jest on od synty to nie mówi mi nic poza tym, że jest to pewnie wyciąg z najniższej półki.

 

tulejka tego wyciągu jest chociaż metalowa? Chcesz to przyślij ten wyciąg do mnie na warsztat to ci to zrobię o ile będzie można cokolwiek temu zaradzić.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co kiedyś tu opisywaliście, wychodziło, że w tych wyciągach to normalna rzecz. Wyciąg działa, jest sprawny tylko, że to strzelanie mnie trochę denerwuje ;) Jest to po prostu chrupanie przy kręceniu kółkami. Poniżej daję fotkę mojego wyciągu.

 

link do zdjęcia

 

link do zdjęcia

 

 

PS. A gdzie ten warsztat masz? I ile byś sobie liczył za ewentualną pomoc?

 

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez Andrev01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co kiedyś tu opisywaliście, wychodziło, że w tych wyciągach to normalna rzecz. Wyciąg działa, jest sprawny tylko, że to strzelanie mnie trochę denerwuje ;) Jest to po prostu chrupanie przy kręceniu kółkami. Poniżej daję fotkę mojego wyciągu.

 

link do zdjęcia

 

link do zdjęcia

 

 

PS. A gdzie ten warsztat masz? I ile byś sobie liczył za ewentualną pomoc?

 

Pozdrawiam

Andrzej

 

Za darmo. Koszty przesyłki tylko. Sprawy cen załatwiaj prywatnie a nie publicznie. :D

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jako, że ostatecznie nie wysłałem Mitkowi mojego wyciągu (jakaś obawa przed wysyłką go pocztą tak daleko...), powracam do tematu, bo problem wciąż istnieje. Może mi ktoś poradzić, co zrobić by wyciąg przestał pykać? A może ktoś w okolicy (Górny Śląsk) byłby chętny mi to naprawić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu jest brudny w środku, albo coś się przykleiło do jednej z rolek? Odkręć te 4 śrubki na dole, wyjmij tą ruchomą część wyciągu i wyczyść wszystko w środku co ma kontakt z ruchomą częścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje podejść do tematu w ten sposób, by przeglądnąć po kolei pewne części i sprawdzić skąd dochodzą trzaski czyli zlokalizować wadę:

 

1. poluzować docisk i poruszać pokrętłami

2. ---''------- --''-- i poruszyć częścią (rurą) w której mocujesz okular

3. ---''------- --''-- poruszać samymi łożyskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzowałem docisk i:

 

1. trzaski nadal są.

2. jak wyżej.

 

3. jak to sprawdzić? Gdzie są łożyska? Nie chcę niczego popsuć, tak więc proszę o dokładne opisy co robić.

 

Czy pomysł z WD-40 jest dobry?

Edytowane przez Andrev01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzowałem docisk i:

 

1. trzaski nadal są.

2. jak wyżej.

 

3. jak to sprawdzić? Gdzie są łożyska? Nie chcę niczego popsuć, tak więc proszę o dokładne opisy co robić.

 

Czy pomysł z WD-40 jest dobry?

 

Witam

Pomysł z WD-40 nie jest dobry.

Poprostu rozbierz wyciąg i złóż na nowo. Przecież to nie zegrek, części mało i po złożeniu nie

powinno nic zostać .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzowałem docisk i:

 

1. trzaski nadal są.

2. jak wyżej.

 

3. jak to sprawdzić? Gdzie są łożyska? Nie chcę niczego popsuć, tak więc proszę o dokładne opisy co robić.

 

Czy pomysł z WD-40 jest dobry?

Oczywiście poluzowałeś na tyle że poruszałeś tylko pokrętłami ?

Jeżeli tak to masz zlokalizowana usterkę. Odkręć ostrożnie te śruby obok docisku i sprawdź co tam w środku ociera. Tak jak radzi Stasze WD-40 to zly pomysł, dlatego że wyciąg Crayforda to rodzaj przekładni ciernej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieraj go i nic sie nie boj.

Taka jedna rzecz mi jeszcze przyszla na mysl.

Gdzies mi sie o uszy obilo, ze te wyciagi SW to nie sa Crayfordy tylko Crayford style, cokolwiek to znaczy. Boje sie, ze w takim razie mozemy doradzac zle.

Cyknij moze 2 fotki od srodka tubusu. Jedna maksymalnie schowany, a druga wyciagniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba już widać o co chodzi, na drugim zdjęciu wygląda na to, że ośka pokrętła ścina zfazowanie tulei wyciągu

albo tuleja się obróciła, albo miałeś za mocno wkręconą śrubę regulacyjną

odkręć całą blaszkę trzymającą oś pokrętła (4 wkręty na śrubokręt krzyżakowy) wtedy będziesz wiedział jak to działa

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to jednak jak Crayford. No chyba, ze lozyska sa pojedyncze a nie sparowane.

W takim razie luzy to powinno miec wieksze niz zwykly cierny wyciag.

Jesli jest tak jak mysle, to troche mnie to boli, ze sie robi gowna tylko poto, zeby zaoszczedzc pare groszy, ale jeszcze bardziej boli mnie to, ze ludzie wola kupic gowno niz wydac wiecej kasy na cos porzadnego.

Bez urazy, nie mam tu na mysli nikogo konkretnego. Tylko sie uzalam nad ogolem cywilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, wyciągnąłem cały wyciąg z tuby, odkręciłem mu tą blaszkę i przeczyściłem całość, a potem ułożyłem na nowo tulejkę, by była równo z tym prętem od kółeczek. Zamocowałem wszystko na nowo i powiem Wam, że strzelania przy wyciąganiu nie ma, przy chowaniu jest cichutkie :) Ale chyba lepsze już to, niż to co było. Dzięki za rady, jakby coś się działo, to napiszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.