Skocz do zawartości

Maksutov 150mm z Crayfordem 1:10; EQ-5 (MON-2) z go-to; kątówka WO, Telrad


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

W związku ze zmianą sprzętu mam do sprzedania:

- teleskop Maksutova-Cassegraina o średnicy 150mm (6”) i ogniskowej 1900mm z wyciągiem Crayforda 2” (z przejściówka na 1,25”) i mikroruchami 1:10 wraz z Telradem. Tuba wyczerniona flockiem, lustro główne o dokładności 1/12 lambda;

- montaż EQ-5 (MON-2) z przeciwwagą i założonymi silnikami Meade'a oraz pilotem #497 do sterowania go-to;

- kątówkę dielektryczną William Optics 2” (z przejściówką na 1,25”)

 

Kilka słów o teleskopie. Kupiłem go w kwietniu od starszego Pana z Irlandii. Marka teleskopu to Astronomica (twierdził że to to samo co Eclipse). Teleskop dostałem z trochę porysowaną tubą i dovetailem. Na lustrze głównym były dwa małe przytarcia powłoki (chyba przez nieuważne czyszczenie przez Pana z Irlandii). Nie miało to wpływu na obrazy ale trochę mi to „przeszkadzało”. Lustro główne oddałem do ponownego napylenia (powłoka o podwyższonej odbijalności) oraz korekcji dokładności lustra do 1/12 lambda. Także lustro główne jest teraz jak nowe. Tuba została porządnie wyczerniona flockiem. Obecnie jest trochę pyłków na lustrze i menisku z flocku ale wg mnie bez wpływu na dawane obrazy. Na życzenie mogę to wyczyścić ale bym tego nie ruszał ;)

Z teleskopem jest wyciąg Crayforda z mikroruchami 1:10 i przjściówka na 1,25”. Wyciąg nie jest z najwyższej półki (to samo co GSO) ale pracuje płynnie. Znika problem paskudnego imageshiftu i można spokojnie precyzyjnie wyostrzyć obraz dzięki mikroruchom.

Montaż ma około 1 rok. Jestem drugim właścicielem. Pierwszy użył go zaledwie kilka razy i przesiadł się na HEQ-5. Ja używałem go sporadycznie a sesje obserwacyjne trwały krótko (lato jest u mnie zazwyczaj ubogie obserwacyjnie). Założyłem do niego zestaw silników Meade'a z pilotem #497. Ale go-to nie jest jeszcze do końca zrobione. Najważniejsze że uchwyty są już dopasowane bo to zwykle największe wyzwanie. Należy doregulować naciągi pasków i osiowość układu oraz zaprogramować pilot na własne potrzeby (dokładam wydruk jak to trzeba zrobić). Nie mam już motywacji aby zrobić to samemu - kupiłem EQ-6 synscan ;)

 

Cena za cały zestaw to 3100zł i pokrywam koszty przesyłki. Dodatkowo dorzucam zielony wskaźnik laserowy gratis. Nabywca teleskopu może również dokupić widoczne na zdjęciach bino Astro Engeneering i dwie parki orciaków University Optics w korzystnej cenie ;)

 

Rozważę również sprzedaż poszczególnych komponentów:

- Mak z wyciągiem 1600zł

- EQ-5 (MON-2) z go-to 1100zł

- Telrad 200zł

- kątówka WO 400zł

+ wysyłka

 

Ceny do negocjacji.

 

Pierwszeństwo w zakupie ma nabywca całości. Rezerwacje na komponenty przyjmuję juz od dzisiaj WYŁĄCZNIE na priv. Jeżeli do niedzieli 19.10.08r. cały teleskop nie znajdzie nabywcy, sprzedam poszczególne elementy wg wcześniejszych rezerwacji. O rezerwacjach będę SAM informował w tym wątku każdego wieczora oraz każdego zainteresowanego z osobna na priv.

Mam nadzieję że dzięki temu nie będzie bałaganu w tym wątku :)

 

1_og.jpg 2_prz.jpg 3_wyc.jpg

4_sil.jpg 5_pil.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obniżamy:

- całość 2900zł (dorzucam zielony laserpointer i pokrywam wysyłkę)

 

- Mak z wyciągiem 1500zł

- EQ-5 (MON-2) z go-to 1000zł

 

Dodaję do oferty nasadkę bino Astro Engineering BinoMate z aluminiową walizeczką i dwiema parkami okularów ortoskopowych University Optics (18mm i 12,5mm) za 1200zł. Nabywaca teleskopu dostanie 150zł opustu.

 

Zapomniałem wcześniej napisać: na korpusie tuby są gwintowane otwory (dwa rozstawy) do montażu klasycznego szukacza.

 

P.S. Jest też wstępna rezerwacja kątówki.

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obniżymy dla zachęty:

 

Całość: 2750zł

 

- Mak z wyciągiem 1550zł lub wyciąg 400zł, Mak 1150zł

- EQ-5 (MON-2) z go-to 1000zł lub sam MON-2 600zł; system go-to do MON-2 z uchwytami 430zł

- Telrad 200zł

- kątówka WO - rezerwacja jak nie pójdzie całość

dodatkowo:

- BinoMate z okularkami (4szt.) 1100zł (upust dla nabywcy całości zostaje taki sam)

 

ceny do negocjacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe zmiany cen i konfiguracji.

 

Całość: 2750zł (w tym wysyłka i zielony laserek gratis)

 

- Mak z wyciągiem 1450zł

- EQ-5 (MON-2) z go-to 950zł lub sam MON-2 600zł; system go-to do MON-2 z uchwytami 400zł

- Telrad 200zł

- kątówka WO - rezerwacja jak nie pójdzie całość

dodatkowo:

- BinoMate z okularkami (4szt.) 1100zł (upust dla nabywcy całości zostaje taki sam)

 

ceny do negocjacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość: 2750zł (w tym wysyłka i zielony laserek gratis)

 

- Mak 6" (tuba wyłożona flockiem) z wyciągiem Crayforda (mikroruchy 1:10) - 1400zł

- EQ-5 (MON-2) z go-to 950zł lub sam MON-2 600zł; (system go-to do MON-2 z uchwytami zarezerwowany jak nie pójdzie całość)

- Telrad 200zł

- kątówka WO - (rezerwacja j.w)

dodatkowo:

- BinoMate z okularkami University Optics (4szt.) 1000zł

 

ceny do małej negocjacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość: 2750zł (w tym wysyłka i zielony laserek gratis)

 

- Mak 6" (tuba wyłożona flockiem) z wyciągiem Crayforda (mikroruchy 1:10) - 1400zł

- EQ-5 (MON-2) z go-to 950zł lub sam MON-2 600zł; (system go-to do MON-2 z uchwytami zarezerwowany jak nie pójdzie całość)

- Telrad 200zł

- kątówka WO - (rezerwacja j.w)

dodatkowo:

- BinoMate z okularkami University Optics (4szt.) 1000zł

 

ceny do małej negocjacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAK z wyciągiem na EQ-5 1900zł (w tym wysyłka i zielony laserek gratis)

 

- Mak 6" (tuba wyłożona flockiem) z wyciągiem Crayforda (mikroruchy 1:10) - 1400zł

- EQ-5 (MON-2) 600zł;

- Telrad 200zł

- BinoMate Astro Engineering (+walizeczka alu) z okularkami University Optics (4szt.) 1000zł

+wysyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAK sprzedany.

 

- EQ-5 (MON-2) 550zł;

 

- Telrad 180zł

 

- nasadka bino BinoMate Astro Engineering (+walizeczka alu) z okularkami University Optics Ortho (4szt.) 2x12,5mm i 2x18mm - śmieszna cena 1000zł

Recenzja nasadki z Cloudy Nights

 

+wysyłka

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.