Skocz do zawartości

Montaże azymutalne GoTo


MaciekC6N

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na sieci ciekawą alternatywę dla montaży paralaktycznych z GoTo - dwa azymutale.

Większy (z budowanym GPSem) zebrał pochlebne recenzje na cloudynights.

 

Większy (nośność circa 11kg!!!!)

 

Minitower

 

Mniejszy (nośność circa 5kg)

 

Cube

 

Pozdr,

MB

 

P.S. Rzeczona recenzja

Edytowane przez MaciekC6N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodajże na CN było też zdjęcie wnętrzności tego minitowera. Trochę kontrowersji wzbudza fakt, że duża część zębatek w tej głowicy jest plastikowa, ale ślimacznica i zębatka przyjmujące na siebie obciążenie są z brązu.

 

pozdr

Raf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodajże na CN było też zdjęcie wnętrzności tego minitowera. Trochę kontrowersji wzbudza fakt, że duża część zębatek w tej głowicy jest plastikowa, ale ślimacznica i zębatka przyjmujące na siebie obciążenie są z brązu.

 

pozdr

Raf

Jak widać każdy dobry pomysł da się schrzanić. Jakbyś odkopał to zdjęcie, to wrzuć proszę na forum - mi się nie udało go znaleźć. W każdym razie ponoć minitower radzi sobie nawet z C 9 1/4. Na pewno to mobilniejsze niż CG-5, ma GPS (lepiej by zrobili naturalnie jakby zamiasta niego dali wyłącznie metalowe zębatki) no ale wiadomo, że jest za krótko na rynku, żeby można było z pełną stanowczością wypowiadać się o jego żywotności. Głównym problemem o którym czytałem jest ostrzenie, ale to możnaby obejść przy użyciu motofocusa.

Pozdr,

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz - masz B)

 

CN: iOptron Minitower

 

zdjęcia bebeszków są dosyć głęboko, trzeba sporo przewinąć ;)

 

Jednak te plastikowe części z tego, co zrozumiałem, nie muszą być jakąś wadą - jeżeli całość jest zaprojektowana z głową i nylonowe zębatki nie są umieszczone w miejscach, w których oddziaływują na nie duże siły. Przez to Montaż może być tańszy i cichszy w porównaniu do wspomnianego tam np CG5 GT (który posiadając wszystkie zębatki metalowe, chodzi jak młynek do kawy).

 

Niemniej tak jak mówisz, trzeba jeszcze trochę poczekać na raporty "zmęczeniowe" :D

 

pozdr

Raf

 

EDIT: teraz jak się jeszcze raz przyjrzałem to widzę, że główna zębatka jest raczej nie-z-brązu :Boink:

Edytowane przez ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co widać to moim zdaniem zębatki są wykonane na 100 % z tworzywa typu POM. Tworzywo to posiada dobre właściwości mechaniczne. Jest często wykorzystywane przy produkcji tego typu wyrobów.

 

 

no tak, zapomniałem, że jak się nie jest zalogowanym, to nie zobaczy się załączonych zdjęć bezpośrednio w poście :huh:

 

dla jeszcze większego ułatwienia daję sznurki do tych zdjęć:

 

minitower 1

 

minitower 2

 

pozdr

Raf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.