Skocz do zawartości

proszę pomóżcie wybrać


krzych 45

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałem kupić teleskop w Allegro, ale znalazłem tą stronke i dopiero się narobiło im więcej czytam to mój wymarzony teleskop drożeje. Mieszkam na obrzeżach średniego miasta (Gorzów wlkp) chciałbym pooglądać niebo i czasami zrobić jakąś fotke Dlatego wybrałem pare modeli w zasięgu moich możliwości finansowych i proszę o opinie i doradztwo Model pierwszy

 

http://sklep.teleskopy.net/product_info.php/products_id/2718

 

 

wydaje mi się że jest na solidnym statywie i po dokupieniu akcesori może spełnić oczekiwania początkującego model drugi to

 

http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...products_id/518

 

ale to już jest kres moich możliwości finansowych i o dokupieniu czego kolwiek to będe miał duży problem czy może taki zestawik ?

 

http://sklep.teleskopy.net/product_info.php/products_id/3121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem mieszkam mieszkam na obrzeżach miasta i stąd będe obserwować [ogród 100m od lamp ulicznych] I jak wszyscy chciałbym oglądać wszystko. A tak poważnie to napewno planety w bardzo dobrej jakości no i plejady a o mgławicach to chyba mogę tylko pomażyć w tej kategori cenowej a i fotke też, dlatego raczej teleskop na DOBSONIE odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Celestrona, świetny telep ale z EQ5, ten co jest w zestawie to EQ4, mogą Ci się nie spodobać drgania sprzętu.

Jak na początek lepiej Ci jest kupić samą tubę 150/750 i do niej EQ5, cenowo wyjdzie podobnie, a komfort z obserwacji jako taki będziesz miał.

To tylko moja rada, a nie jestem żadnym wypasionym obserwerem, może inni się wypowiedzą... :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz nam jeszcze napisać o jakiej Astrofotografii myślisz. Jeśli chcesz robić zdjęcia DS-ów to z wymienionym sprzętem będzie bardzo ciężko ze względu na montaże.

Jeśli wystarczą Ci zdjęcia księżyca to i dobson dał by rade, ale pytanie czym będziesz focił? Kompakt, lustrzanka??

Poczytaj dobrze o astrofotografi a zwłaszcza o wymaganiach i typowych problemach. Jeśli masz wystarczające warunki do wizuala, to może w Twoim przypadku warto pomyśleć o dobsonie.

Pozdrawiam :Beer:

 

P.S.

Ten Celestron Omni XLT 150 ma podobno powłoki lepsze od tych standartowych, ale jak to się ma do rzeczywistości to niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużych wymagań co do foto ale zdięcie planety [saturn, Jowisz ] chciałbym mieć w dosyć dobrej jakości. Aparat --lustrzanka i jeszcze raz co myślicie o tym

 

?

http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...products_id/518

 

Jest już na EQ5 i teleskop też chyba nie najgorszy a do wiosny na jakieś akcesoria do foto dozbieram [ 500 zł ? ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiem cali na pewno pozwoli już cieszyć się widokami DS-ów, ale ktoś znający się lepiej na rzeczy musi Ci powiedzieć jak bardzo wymagający jest ten teleskop dla okularów (światłosiła f/5).

Ale jeśli już miałbym coś doradzać, to jeśli będziesz obserwował z ogrodu, to może powinieneś pomyśleć o zrobieniu słupa, na którym będziesz mocował montaż. Unikniesz denerwującego problemu walenia telepem w nogi statywu, a i stabilność będzie o niebo lepsza.

No i jeszcze ten telep ma już wyciąg Cryforda, więc jeden problem mniej.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.