Skocz do zawartości

Fotki B/W z 9.11.2008


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Żeby nie było, że tylko sprzedaje i kupuję sprzet :D ....

Wczoraj miałem przyjemność testować nowy zestaw :D To naprawdę była sama przyjemność !!! Strzeliłem kilka ciekawych fotek BW.

Zaczynam od Księżyca.

 

Canon 300D. Newton 150/750mm. t=1/500s, ISO400.

94f918118e18399f.jpg

 

Pozostałe fotki zamieszczę później.

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Waldek za uwagi!

Ostrości na Księżycu nie mogłem leipiej ustawić. Być może to kwestia finalnej obróbki. Co do osiowości rejestratora, to możliwe są dwie opcje - albo kamerka nie była do końca wsunięta w wyciagu albo teleskop nie do końca jest poprawnie skolimowany :D

 

Tym razem NGC 3147, a bardziej supernowa SN2008fv. Supernowa została odkryta przez Koichi Itagaki 27.09.2008. Swoją drogą patrząc na szczegóły informacji podanej w poniższym linku, nasz kolega ze Szwecji miał chyba pecha...

http://www.supernovae.net/sn2008/sn2008fv.html

 

3x300s. Newton 150/750mm. Crop 100%.

7667516e605149bd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Waldek za uwagi!

Ostrości na Księżycu nie mogłem leipiej ustawić. Być może to kwestia finalnej obróbki.

 

Jeśli nie masz w 300D wgranego softu od 10D to nieostrość na 95% pochodzi od klapnięcia lustra.

Kiedyś robiłem zdjęcia Księzyca 300D i mimo że byłem pewien dobrego ustawienia ostrości to fotki nie były ostre.

Dopiero zmiana softu i wstępne podniesienie lustra załatwiło sprawę.

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz w 300D wgranego softu od 10D to nieostrość na 95% pochodzi od klapnięcia lustra.

Kiedyś robiłem zdjęcia Księzyca 300D i mimo że byłem pewien dobrego ustawienia ostrości to fotki nie były ostre.

Dopiero zmiana softu i wstępne podniesienie lustra załatwiło sprawę.

 

Jacek, z Wasią jestem na Ty ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem kometki.

 

C/2006 W3 (Christensen).

 

Pełny kadr Newton150/750mm + ST2000XM. 1x180s.

8e02e388885c8c0f.jpg

 

Crop 100%

970f17fb03df9cbf.jpg

 

 

C/2006 OF2 (Broughton)

Pełny kadr Newton150/750mm + ST2000XM. 1x180s.

c7b030b02e6343ef.jpg

 

Crop 100%.

c391aabea7e2bbc4.jpg

 

Pozdr

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne.jpg

 

W miejscu nr 1 jestem na 100 proc przekonany ze zlapalo sie cos jeszcze. Jest jeszcze miejsce nr 2 w ktorym wydaje mi sie ze jest cos bardzo slabego.

 

Hej,

 

Sprawdzę jutro na większej ilości klatek (mam ich 5 x180s) i wtedy odpowiem Wam czy są to fałszywe detekcje czy nie :D

Dzięki za czujność !

 

Pozdro

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.