Skocz do zawartości

LVW 13mm + Barlow Vixen


sawes1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W chwili obecnej mam sprzęt, jak w opisie. Z tym, że okulary, mają już być docelowe, natomiast "rurka" wyląduje w przyszłym roku w dziale "Sprzedam" lub "Oddam". Docelowym sprzętem ma być jakaś Synta z 200/250mm lustrem. I właśnie z okularami mam dylemat. Jaka kombinacja wg. was byłaby najlepsza?

LVW 22mm + barlow Vixen Deluxe 2x vs. LVW 13mm - czy układ 22mm + B. zastąpi LVW 13 mm? Wtedy kupuję tylko Barlowa.

LVW 13mm + barlow vs. NLV 7mm - który układ byłby lepszy?

Chciałbym objąć "zasięgiem" użyteczne powiększenia.

Szczerze mówiąc chodzi mi po głowie zakup 13 i barlowa, a sprzedaż NLV. Obraz z niego (NLV) jest trochę zaciemniony i niebardzo mi to odpowiada. Wiem, że dodawanie soczewek do układu degraduje jakość obrazu, ale chyba przy jakości wykonania LVW nie będzie miało to większego znaczenia. Zresztą widziałem ostatnio M42 przez swoją rurkę układem 22mm i 22mm+barlow Vixena (jakiś tańszy model). Hmmm.... bardzo mi się podobało. Założyłem kitowego barlowa i już wiedziałem, że nigdy nie opuści on skrzynki. Do wydania jest 300 lub 1000zł. I dlatego wolę zapytać bardziej doświadczonych kolegów.

Dzięki z góry za wszystkie porady i sugestie

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia: Zostaw sobie LV 7mm do planet. Obraz zaciemniony - niestety tak to jest z krótkoogniskowymi okularami. I kup sobie LVW 13mm. Na razie nie zauważasz pogorszenia obrazów używając taniego Barlowa, ale wkrótce zaczniesz zauważać ;) Moje zdanie jest takie: albo dobry Barlow, albo żaden. LVW są według mnie świtnymi okularami, dobrze skorygowanymi, dającymi świetne obrazy. Po co dokładać przed tym jakiegoś niezbyt dobrego barlowa, tym samym niwelując klasę z jaką LVW pokazuje niebo? ;)

pzdr

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wiNNer :D

Chodziło mi konkretnie o takie cudo: http://deltaoptical.pl/vixen-barlow-2x-deluxe,d378.html Pytałem Andrzeja (Lysy) i on mi polecił właśnie takie coś. Może wiedza na temat tego modelu zmieni twoje podejście? Tak jak napisałem na początku - kitowy barlow jest do kitu i na głowę bije go Vixen za 100zł. Dodam jeszcze, że zamierzam również używać go do kamerki Philips. Podsumowując, chyba sam sobie dałem odpowiedź :D - LVW i barlow. Losy NLV jeszcze nie znane.

Pozdrawiam Paweł

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji i ja się zapytam - czy Barlow jakoś wpływa na pole widzenia okularu? Tzn. czy jak Paweł sobie kupi 13 LVW i Barlow'a to nadal będzie miał 65 stopni?

 

Pozdrawiam,

Jacek

 

Oczywiście, że będzie miał 65 stopni, ale z ogniskową 6,5mm :)

 

A co do dobrego barlowa to polecam ten:

http://deltaoptical.pl/celestron-ultima-barlow-2x,d310.html

 

Świetny optycznie i zdecydowanie krótszy co jest niebagatelnym szczegółem w wygodzie obserwacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.