Skocz do zawartości

V-ki hurtem!


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za mala zwloke.

 

Skontaktowalem sie z jeszcze jednym zrodlem ktore co prawda odpowiada ze sporym poslizgiem, ale ma w ofercie ten stary filtr:

 

http://www.galileo.cc/Belgique-FL/descript...ref=ADON-SV_27R

 

to odpowiednik tego co Sumas wyszukal za 80$ w US. Francuzi chca tez 60E za przesylke. Wiec w sumie interes taki sobie, ale jakby ktos byl chetny jednak na to to prosze o info, nie moge dluzej blokowac reszty kupujacych. Jutro chce dopiac do konca.

 

Jak nie bedzie zadnych ruchow to zamawiam i realizuje ponizsza liste:

 

- TUR

- Hans

- Adam Jesion

- Krystian Koza

 

Wszystkie V-ki 1,25" (150$ plus cla i bzdety)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Panowie, jest problem. Kontakt z naszym upatrzonym sklepem urwal sie calkowicie. Nie odpowiadaja na maile od tygodnia. To samo francuzi z drugiego sklepu. Prawdopodobnie jest to spowodowane swiateczna panika, ale nie swiadczy najlepiej o tym jak firma traktuje klienta. Nim nie nawiaze kontaku z kolejnym dystrybutorem, to cala ta akcja zostaje zawieszona. Jezeli uda mi sie znalesc kogos bardziej solidnego, dam znac i jak bedziecie dalej zainteresowani, to pociagniemy sprawe do konca. Generalnie przyczyna jest to, ze te filtry wszyscy maja w ofercie, ale nie na magazynie, takie troche udawanie wiekszego dystrybutora niz sie jest naprawde. Na witrynie dowolny asortyment dowolnej marki, a jak przychodzi co do czego, to sklepik w pospiechu zamawia potrzebny stuff u producenta. Paczki kraza, a klient czeka i czeka... a jak to jest ktos po pare filtrow, to wlasciciel stwierdza, ze za pare euro to mu sie nie chce i zlewa pacjenta. Znamy takie zagrywki z rodzimego rynku, najwyrazniej sa takie cwaniaczki i poza naszym potluczonym krajem. Przepraszam za zawod, nalezy mi sie brygada minusow.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

Może odgrzebię temat. Proszę o info kto byłby zainteresowany "V-ką" Astrodona. Prześlijcie mi PW do wtorku 6.01 wraz z nr telefonu komórkowego. Może uda mi się coś wykombinować z tymi filtrami i aby nie było wątpliwości - bezinteresowanie sprowadzić kilka sztuk. Szczegóły do omówienia później telefonicznie lub przez PW.

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

Proszę o info od osoób, które są zaintersowane. Ponieważ w grę wchodzi kasa, wiec szczegóły musze ustalić z każdym zainteresowanym bezpośrednio.

Czekam na info do wtorku.

 

Pozdro

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Otrzymalem odpowiedź od Dona Goldmana na temat stocku V-ek. Nie powinno być więc problemów z dostępnością.

 

"Yes, I do have the Astrodon Photometric Johnson-Cousins V 1.25" mounted filters in stock".

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Otrzymalem odpowiedź od Dona Goldmana na temat stocku V-ek. Nie powinno być więc problemów z dostępnością.

 

"Yes, I do have the Astrodon Photometric Johnson-Cousins V 1.25" mounted filters in stock".

 

Pozdro

Paweł

Paweł,

 

Odezwij się do Hansa, on ma nasze zamówienia i deklaracje - że tak powiem - "reprezentuje nas". Cena za filtr jest na stronie, kwestia ile będzie kosztował transport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Akcja zakupu V-ek Asatrodona zostaje odwołana, ponieważ przedstawiona przeze mnie propozycja nie spotkała się z akceptacja kolgi admnina- Adama Jesiona, który moją inicjatywę określił jako cyrki....

 

PS. Jeżeli ktoś liczył na ten filtr to przepraszam za niedogodności.

 

Pozdrawiam serdecznie

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Akcja zakupu V-ek Asatrodona zostaje odwołana, ponieważ przedstawiona przeze mnie propozycja nie spotkała się z akceptacja kolgi admnina- Adama Jesiona, który moją inicjatywę określił jako cyrki....

 

PS. Jeżeli ktoś liczył na ten filtr to przepraszam za niedogodności.

 

Pozdrawiam serdecznie

Paweł

Paweł,

 

Nie wiem zupełnie, po co ty robisz cyrk. Jeżeli już bardzo chciałeś wykorzystać tę sytuację, to było wrzucić mój list, a nie pozostawiać wyobraźni publiczności, co ten Jesion się czepnął naczelnego handlarza AF.

 

Ale wybacz, nie lubię niedomówień, więc zdradzę publice, cóż tak uraziło kolegę. Paweł niestety nie lubi transparentności więc całą akcję przeniósł na PW. Napisał, że sprawą zakupu ma się zająć niejaki WŁOCH. No więc zapytałem, czy naszą sprawę powierza temu oto włochowi, który to w poprzedniej Pawłowej transakcji, mówiąc delikatnie, nie dotrzymał warunków umowy (wysyłając porysowany filtr)? Paweł do tego dodał, że nie będzie odpowiadał za transakcje i jeżeli włoch go wystawi, to trudno - nie jego problem.

 

Nie zdążył mi tego wyjaśnić, czy to ten sam Włoch, bo po prostu się obraził i napisał, co napisał. Tyle :) Ubaw po pachy. Pewnie nie tylko ja dostałem to PW, więc reszta sama widzi. Procedura jak przy zakupie czołgu z mosadu, ale w to nie wnikam, każdy dealuje jak potrafi.

 

Podsumowując, poprosiłem go, żeby nie wciągał użytkowników forum w "niepewne" (jak sam zauważył) interesy. Nawet nie, sorry - nie zdążyłem poprosić. Ja tylko zapytałem, czy ów włoch, to ten sam włoch. Wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko tyle, że każda tego typu transakcja wiąże się z ryzykiem. Ja starałem się być organizatorem i jak już wcześniej napisałem BEZINTERESOWNIE sprowadzić filtry dla społeczności AF wysyłając przez PW informacje o proponowanym sposobie sprowadzenia filtrów. Na tym etapie to już jest prywatna sprawa zainteresowanych i organizatora. Obiecałem rzetelnie zająć sie tematem, ale niestety nie stać mnie na to, aby odpowiadać za ryzyko tranzakcji dla kilku lub kilkunastu filtrów po $150, tj np. zaginięcia filtrów, etc.. Po prostu mnie nie stać na to.....! Każdy by pewnie postąpił podobnie na moim miejscu.

 

Dziękuję Adam za publiczne obrażanie.... Wybacz, jednak nie będe wchodził w pyskówki. Jestem na to za stary...

Zakończyłem wątek z mojej strony.

 

Pozdrawiam !

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi czasu na twoje prowokacje, więc żeby ta "gadka" na próżno nie poszła to pozwolę sobie porównać oferty.

 

Twoja oferta BEZINTERESOWNA (piszę kapitalikiem, bo widzę, że ty lubisz takowe).

 

- Na start 500 zł - żebyś mógł zapłacić włochowi za filtry

- od wszystkich 100 zł prowizji płacisz za transfer Western Union (w XXI wieku, to jak wysyłać gołębiem). Przy 5 filtrach da to +20 na sztuce.

- Przesyłka idzie do włocha - koszt co najmniej 40$, czyli około +24 zł na sztuce

- Włoch przesyła do polski - następne pewnie 50$ - czyli +30 zł na sztuce.

- Paweł wysyła do ostatecznego celu - następne +10 zł.

 

Suma - około 465 zł + 20 + 24 + 30 + 10 = 550 zł. Jak dojdzie VAT i cło to się zrobi 683 zł (c.a.). A jak włocha zastrzeli mafia włoska, to nic nie przyjedzie.

 

Droga oficjalna, bez dobrodziejów, pośredników:

 

- transakcja kartą kredytową, Don zawsze daje rabaty (o czym Paweł doskonale wie - w końcu doświadczenie ma), 10% na start - cena za sztukę wyniesie więc: 135$ = 418 zł

- przesyłka do Warszawy od Don'a - 40$, czyli + 25 zł na sztuce

- VAT i cło = razem 570 zł

 

Szybko, legalnie, prosto, bezproblemowo i bez... pośredników, ryzyka, że możemy stracić kasę (vide mafia włoska).

 

Po tę paczkę na cło pójdę osobiście i nie będę tu nikomu kazał zwać siebie "BEZINTERESOWNYM". To jest pestka kolego, a nie DAR MŁODZIEŻY. Zrobię to dla swojej przyjemności i radości z oglądania nowych pomiarów fotometrycznych.

 

PS. Przy dolarze założyłem 3,1. Ceny przesyłek USA z głowy - więc może wyjść w pierwszej opcji trochę mniej niż 683 w opcji gorszej, lub 550 w lepszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

Wiesz dobrze, że chciałem przedstawić wszystkim dokumenty rozliczeń kosztów..... Pozostawię Twoje wyliczenia bez komentarza :D .

Jest jednak wielki pozytyw tej sytuacji, z czego jestem bardzo zadowolony, tj. kupisz w końcu naszym kolegom filtry co przyczyni się do rozwoju polskiej amatorskiej astronomii !

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Akcja zakupu V-ek Asatrodona zostaje odwołana, ponieważ przedstawiona przeze mnie propozycja nie spotkała się z akceptacja kolgi admnina- Adama Jesiona, który moją inicjatywę określił jako cyrki....

 

PS. Jeżeli ktoś liczył na ten filtr to przepraszam za niedogodności.

 

Pozdrawiam serdecznie

Paweł

 

No teraz to ja się czuje jak w cyrku. :angry:

 

Najpierw Pawle chcesz rozmawiać na PW, a za chwile wchodzisz w wątek publiczny z informacją, że akcja zakupu V-ek zostaje odwołana.

 

Ja chyba o czymś nie wiem, a wydawało mi się, ze powinienem wiedzieć, ze wszystko odwołałem, jako osoba która zdeklarowała sie pociągnąć całą inicjatywę. Jakoś mi to umknęło.

 

Dla jasności.

 

Filtry typu V o których pierwotnie rozmawialismy okazały się wycofane z produkcji i dystrybucji ( http://www.astrovid.com/prod_details.php?pid=249 ). Wiele sklepów ma je ciągle w ofercie i dopiero bezposredni kontakt z danym podmiotem pozwalał się połapać, ze jest to albo wina bałaganu albo zwykłej marketingowej ściemy - duza ilosc towarów w ofercie wygląda lepiej niż mała nie? nawet jak tak naprawde czegoś nie mamy to pokazujmy ze są, jak już ktos sie zainteresuje to go będziemy naciągać na coś innego)

 

Obecnie dostepne na rynku filtry V to te: http://www.astrodon.com/products/filters/a...trics_-_uvbric/ - filtr kosztuje 150$ w oprawie 1,25"

 

Niestety cena jest znacznie wyzsza od wcześniej upatrzonego filtra , przez co część osób zrezygnowała. Co gorsza dalsze próby zakupu filtrów okazały się nie takie proste, ponieważ podobnie jak w pierwszym przypadku dystrybutorzy wcale tych filtrów nie mają , jedynie ogłaszaja się że owszem, a jak przychodzi co do czego i jeszcze jak dowiadują się ze muszą te parę sztuk wysłać do Polski to im sie odechciewało, to dla nich żaden deal, tym bardziej, ze w około szaleństwo światecznych zakupów.

 

Postanowiłem przeczekać najgorszy okres i spróbować ponownie. W między czasie Paweł Turek poinformował, ze nawiązał bezposredni kontakt z producentem. Niestety zaproponował drogę zakupu bardzo ryzykowną, nieakceptowalną dla części ciągle chetnych na filtr. Droga ta także omija Polskie prawo .

 

Przeprowadzimy tę transakcję w pełni legalnie i bezpiecznie, nic nie jest odwołane!

 

Koszt:

 

- 150$ -10% rabat - cena za sztukę wyniesie więc: 135$ = 418 zł

- przesyłka do Warszawy od Don'a - 40$, czyli + 25 zł na sztuce

- VAT i cło = razem 570 zł

 

(mogą się pojawić jakieś dodatkowe, groszowe róznice wynikające z opłat za przewalutowania itp.)

 

Gdyby ktoś zechciał się dołączyć, proszę o informację, myślę że termin do końca tygodnia bedzie dobry. Ja ogarnę się trochę w pracy, a ew. nowi chetni będą mieli kilka dni na namysł.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Obecna lista chetnych na filtr:

 

- TUR

- Hans

- Adam Jesion

- Krystian Koza

- E.Eri

 

Wszystkie V-ki 1,25"

 

Koszt:

 

- 150$ -10% rabat - cena za sztukę wyniesie więc: 135$ = 418 zł

- przesyłka do Warszawy od Don'a - 40$, czyli + 25 zł na sztuce

- VAT i cło = razem 570 zł

 

(mogą się pojawić jakieś dodatkowe, groszowe róznice wynikające z opłat za przewalutowania itp.)

 

Myślę że ostatecznie lista zostanie zamknięta razem z końcem tygodnia. W poniedziałek zaczniemy akcje. Jak ktoś chętny dolączyć w ostatniej chwili prosze o deklarację na watku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Hans, jednak w aktualnej sytuacji i Waszym "podziękowaniu" za inicjatywę nie skorzystam z przysługi. Raczej załatwię filtr we własnym zakresie.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

 

Obecna lista chetnych na filtr:

 

- Hans

- Adam Jesion

- Krystian Koza

- E.Eri

 

Wszystkie V-ki 1,25"

 

Koszt:

 

- 150$ -10% rabat - cena za sztukę wyniesie więc: 135$ = 418 zł

- przesyłka do Warszawy od Don'a - 40$, czyli + 25 zł na sztuce

- VAT i cło = razem 570 zł

 

(mogą się pojawić jakieś dodatkowe, groszowe róznice wynikające z opłat za przewalutowania itp.)

 

Myślę że ostatecznie lista zostanie zamknięta razem z końcem tygodnia. W poniedziałek zaczniemy akcje. Jak ktoś chętny dolączyć w ostatniej chwili prosze o deklarację na watku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.