Skocz do zawartości

Wymiana sensora CCD w kamerce Philips SCP900NC


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Po wpadce z kamerką Oriona (nie opłaca mi się odsyłać do US) postanowiłem kupić Philipsa SPC900NC. Aby wykorzystać złom ze StarShoota może da się wstawić sensor do Philipsa. Znajomy, który oglądał Starshoota stwierdził, że przy pomocy kolejnego znajomego z serwisu tel.komórkowych, jest w stanie przełożyć sensory. Wg specyfikacji sensorów, fizyczne różnice matryc są nieznaczne. StarShoot ma matrycę CCD ICX259AK.

 

Czy taka operacja jest warta zachodu? A może lepiej wstawić jakąś inną matrycę? Znalazłem źródło (nie wiem na ile pewne...) na sensory ICX429AL i ICX259AL (dwa razy tańsza od 429), te są czarno-białe, ICX429AK (kolor) jest na razie niedostępna.

 

Ktoś "gryzł" ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpadce z kamerką Oriona (nie opłaca mi się odsyłać do US) postanowiłem kupić Philipsa SPC900NC. Aby wykorzystać złom ze StarShoota może da się wstawić sensor do Philipsa. Znajomy, który oglądał Starshoota stwierdził, że przy pomocy kolejnego znajomego z serwisu tel.komórkowych, jest w stanie przełożyć sensory. Wg specyfikacji sensorów, fizyczne różnice matryc są nieznaczne. StarShoot ma matrycę CCD ICX259AK.

 

Czy taka operacja jest warta zachodu? A może lepiej wstawić jakąś inną matrycę? Znalazłem źródło (nie wiem na ile pewne...) na sensory ICX429AL i ICX259AL (dwa razy tańsza od 429), te są czarno-białe, ICX429AK (kolor) jest na razie niedostępna.

 

Ktoś "gryzł" ten temat?

 

A co się stało z twoją kamerką, że nazywasz ją szrotem. Pozory czasem mylą. Jeżeli przetwornik ten oryginalny jest sprawny elektronicznie to nie wszystko stracone. Mam takiego znajomego magika co naprawia naprawdę wszystko co mu się zaniesie. Opisz co stało się ja mu to pokaże a on odpowie czy da się to naprawić. W mojej kamerce wymienił przednią szybkę od przetwornika bo była porysowana i co dział jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie widzi kamerki tylko "USB device". Nic nie rusza, kaput. Ale jeśli da się przenieść sensor do Philipsa to nie będę narzekał ;)

Cześć, mnie to to wygląda na coś z sterownikami. Rozumiem, że próbowałeś zainstalować kamerkę na innych komputerach i np. innych wersjach systemu??

 

Czasem windowsy mają różne kaprysy, a to trzeba mu ręcznie sterownik podać a to system przeinstalować bo nie wiadomo czemu wcześniej działające sterowniki nie pasują. Różne cuda się zdarzają.

 

Chociaż jeżeli myślisz nad tak "drastycznym" rozwiązaniem to pewnie już opcje systemowe wyczerpałeś, no ale zapytoć nie zaszkodzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że kamerka kaput ?

Masz drivery ?

Podłączałeś do innego komputera ?

Mnie kiedyś DSI za żadne skarby nie chciała wystartować.

Dopiero instalacja na świeżym Windowsie pomogła.

Byłem już prawie pewien że kamerka zdechła, a to zdechł system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą operacją zajmował się znajomy, który zna się dużo lepiej ode mnie na tych sprawach. Piszę to co zapamiętałem z tego co mówił, w pewnym momencie już nie rozumiałem o czym gada :rolleyes: Podsunę mu Wasze pomysły, może się uda.

 

Ale gdyby jednak trzeba było kombinować ze zmianą sensora w Philipsie, to czy da się to zrobić? Czy efekty będą zadowalające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.