Skocz do zawartości

Mobilny teleskop do 3000zł


Bilaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie posiadam synte 8 na dobsonie. Niestety myslalem, ze będzię pięknie, a wyszło jak zwykle :) Teleskop z trudem mieści mi się na balkon i nie jest zupełnie mobilny :(

Szukam jakiegos mniejszego teleskopu, przedewszystkim stawiam na mobilnosc, czyli mniejsze gabaryty tak aby dziewczyna mogła by go wziasc pod pachę ;-) Chce obserwować planety oraz DS.

Co polecacie do ceny 3 tysiace, a pozniej do ceny 4 tysiace. Fajnie jakby miał wbudowane GPS, jakieś śledzenie planet czy cuś, bo syntą mi nawet trudno Saturna łapać przy powiększeniu x200...

Z góry badzo dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja Właśnie zakupiłem Ulrta Traveller tylko że za 250zł Achromat 80/400. Ty masz dużo kasy a wiec dobry sprzęt kupisz. Problem jest tylko jeden, nie wiem czy da sie pogodzić sprzet, który dziewczyna weźmie pod pachę i bedzie w stanie pokazać DS oraz planety z satysfakcjonująca dla Ciebie jakością. To nie kwestia ceny ale aperturki. Moja 80 jest Ultra mobilna, kobieta spokojnie ja weźmie pod pachę no ale jest dobra na tzw. Tabelę Wimmera( tablela obiektów dla małych apertur- koniecznie przejrzyj). Inna sprawa, że ty w tej cenie APO kupisz i to super APO. Da ci niesamowite obrazy gwiazd, nieporównywalnie lepsze do newtona. Obrazy planet bedą ostre a kiężyc będzie poprostu rewelacyjny- patrzyłem przez APO na zlocie i byłem zachwycony. Inna sprawa, ze nie jestem fanem newtonów. Poprostu nie kręci mnie duże lustro, tylko dobra soczewka.(jak popatrzyłem przez Maka i Newtona to powiedziałem sobie że Newtona nie kupię, choć DS wyglądają lepiej) Ja bym brał jakieś małe APO. Zreszta tak chciałem ale niestety mój budżet na to nie pozwolił. Popatrz najpierw na rozmiary i mase sprzętu i to czy kobieta będzie to chciała nosić pod pachą- bo jak kupisz zbyt duży okaże się, że nie spełni oczekiwań bo brać nie będziecie. Co do montazu- nie znam się na GPS to już ktoś inny Ci pomoże.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.