Skocz do zawartości

co kupić do obserwacji


jm

Rekomendowane odpowiedzi

doprawdy Twoja uprzejmość jest porażająca, może oderwiesz się Kolego od lunetki i spojrzysz na laika, który szuka tylko szybko pomocy bez konieczności szukania i czytania wszystkich postów. Na wielu forach otrzymałem pomoc mimo takich dyletanckich i prostackich pytań, ale z takim CHAMEM się :twisted: nie zetknąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz czytać wszystkich postów -masz na górze opcję "Szukaj", wpisz w polu wyszukiwania frazy typu, "początkujacy" i "zakup". Temat ten jest poruszany wielokrotnie i na pewno znajdziesz troche porad. Po prostu zaawansowani obserwatorzy mają ograniczoną cierpliwość w odpowiadaniu ciągle tego samego na takie same pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetka Kronos 20x60 na żurawiu... przyda się w ciemno

 

a co więcej to musisz: napisać ile kasy, gdzie będziesz obserwować i czy sprzęt musi byc mobilny i do jakiego stopnia... :D

 

Oj Michał Michał to forum ma wadę, bo nie ma na pierwszej stronie skrótu do Ankiety dla początkujących a jak niema to jesteśmy sami sobie winni i takie posty będziemy mieć zawsze 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań naprowadzających, na które JM musisz odpowiedzieć:

1. ile kasy możesz przeznaczyć?

2. co chcesz obserwować?

3. jakie masz warunki lokalowe?

4. czy sprzęt chcesz wozić za miasto czy nie ma takiej potrzeby?

 

Swoją drogą faktycznie skorzystaj z funkcji szukaj i znajdziesz wiele dobrych porad i nie ma się co złościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące moje trzy grosze:

 

1. Fakt "bycia" początkującym nie oznacza, że można kogoś wyzywać od chamów (zauważ kolego że możesz sie z tym kimś spotkać kiedyś i co łyso będzie ?). Ja też zadawałem nudne i bzdurne pytania ale szacunek trzeba mieć dla innych :!:

 

2. Z zawodu jestem informatykiem i jeżeli ktoś dałby mi 5000 PLN i powiedział - kup mi komputer - (i tutaj jest dziwna zbieżność , wszyscy chcą komputer do wszystkiego) to nie ma takiej możliwość. To właśnie w zależności do czego ma on służyć (tworzenie muzyki, animacja 3D MAX itp.) układa się konfigurację; Oczywiście można kupić cokolwiek i za 10000 PLN tyle że to nie będzie to i można się przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze, ze jak na poczatkujacego jestes bardzo arogancki. Kolega pomogl ci w prosty sposob wykorzystac wiedza juz tu zawarta. Wystarczy wpisac 2, 3 slowa kluczowe i od razu bedziesz mial wiedze.

 

Jestes na tyle arogancki, ze nie chcialo ci sie tego zrobic. Baaa - nawet to piszesz, ze przeciez nie masz czasu i ochoty przegladac postow. Ciekawe jest natomiast to, ze od innych wymagasz, aby taka wiedze dla ciebie znalezli, albo poswiecili swoj czas, aby kolejny raz klepac to samo, co bylo przerabiane wczoraj.

 

Zastanow sie i zacznij od tego, aby czlowieka, ktorego obraziles przeprosic. Minimum kultury nie zaszkodzi. Poza tym wpadasz w calkowicie nowa, nieznana ci spolecznosc i od razu "wyciagasz reke" - a moze najpierw "dzien dobry, nazywam sie..."?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.