Skocz do zawartości

Trochę zwariowany pomysł- foto astro


dziadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów..

przyszedł mi do głowy pewien pomysł, a mianowicie; gdyby tak zastosować drugi wyciąg okularowy i lusterko boczne. W górnym wyciągu mocujemy aparat foto , a w bocznym ustawiamy i kontrolujemy fotografowany obiekt i w odpowiednim momencie pstryk. czy to jest realne???

dziadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Andrzeju,

Opisz swój pomysł lepiej bo ja jakos nie mogę go zobaczyc oczami wyobraźni. Ale powiem Ci, że np. w ETXach można mieć dwa wyciągi, w jednym okular a w drugim aparat. Przekręcając gałeczkę powoduje się "położenie" lusterka i odblokowanie drogi swiatłu do drugiego wyciągu. Mozna w ten sposob robić zdjęcie a, po przekręceniu gałki, kontrolowac prowadzenie w okularze

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Andrzeju, są takie rozwiązania które pozwalaja fotać i jednocześnie mieć podgląd (w tyn samym teleskopie) poprzez właśnie małe lusterko no i okular.

Lusterko te, jest na tyle małe, że nie wpływa na spadek jasności teleskopu.

 

pozdrawiam

 

ps. widziałem kiedyś coś takiego na www.meade.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Adamo, Kubo i Piotrku..

myślałem ,że to ja taka zdolna bestia, a tu masz byli lepsi.Myślałem żeby drugie lusterko wstawić pod kątem 90st. do pierwszego i 45st. do wyciągu nowego. Strata światła nie będzie wielka skoro są newtonki fi 70 mm i też mają pająka z lustrem. W tym przypadku nie trzeba by przekręcać lusterka i jest stała kontrola.

Być może pomysł nie jest zbyt szczęśliwy.

pozdrawiam Dziadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Ja tam wolę drugą, solidną lunetkę prowadzacą zamiast takich dziwnych "wynalazków" :-(((

Wtedy nawet podczas ekspozycji widzę różne dziwne obiekty w kadrze jak 3 satelity lub samolot ładujący się w kompozycje kadru :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.