Skocz do zawartości

GoTo EM-12


starczek

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie szukałem czegoś na stronie DO i ze zdziwieniem stwierdziłem, że pojawiła się ciekawa propozycja (wreszcie) w dziedzinie małych azymutalnych montaży GoTo. Udźwig do 5kg, baza 5000 obiektów. I cena - sporo niższa niż Vixen Porta. Zapowiada się ciekawie...

 

PS Nie mam nic wspólnego z firmą DO, żeby nie było, że naganiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już test/przegląd tego montażu.

 

Jak dla mnie nie wygląda to zachęcająco. Bardzo mała stabilność (na poziomie EQ-1), mała celność GoTo, plastikowe przekładnie (co ciekawe w metalowej obudowie), krótkie nóżki statywu przez co utrudnione są obserwacje w zenicie. Chyba więcej w tym zabawki niż przydatnego narzędzia ale napewno wyznacza to dobry trend na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukałem czegoś na stronie DO i ze zdziwieniem stwierdziłem, że pojawiła się ciekawa propozycja (wreszcie) w dziedzinie małych azymutalnych montaży GoTo. Udźwig do 5kg, baza 5000 obiektów. I cena - sporo niższa niż Vixen Porta. Zapowiada się ciekawie...

Witam,

 

Ciekawy zbieg okoliczności. Od kilku dni poszukuję jakiegoś w miarę przenośnego montażu i będąc już prawie zdecydowany na Portę ("prawie" robi jednak wielką różnicę ;) ) wczoraj wieczorem również natknąłem się na tego iOptrona.

 

Rzeczywiście jakość wykonania i recenzja Stevena Stefanka są mało zachęcające, ale znalazłem też wiele głosów bardziej optymistycznych:

Dyskusja na Cloudynights

Pierwsze wrażenia ze współpracy z Coronado

Recenzja Allana Goulda

Recenzja Dwighta Trahla

 

Może Steven trafił na jakiś felerny egzemplarz? :scratchhead: GOTO w tej cenie wygląda kusząco, ale z drugiej strony wiadomo - "tanie mięso psy gryzą". :lol:

 

Pozdrawiam,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję macnąć tego smartstara w warszawskiej Delcie. Statywik rzeczywiście osikowaty. sama głowiczka trochę niechlujnie wykonana, ale sprawia w dotyku wrażenie pancernej. Na więcej nie miałem czasu.

 

swoją drogą może pojawi się w ofercie też większy brat - mini tower. chętnie bym potestował :rolleyes: z SC 8"

 

pozdr

 

Raf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]swoją drogą może pojawi się w ofercie też większy brat - mini tower. chętnie bym potestował :rolleyes: z SC 8"

Ja również - nawet myślałem o sprowadzeniu sobie sztuki, ale logistyka i czas tej operacji mnie zniechęciły. Żebym wtedy wiedział jaka pogoda będzie, to może bym inaczej postąpił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.