Skocz do zawartości

sony a100


pawel24

Rekomendowane odpowiedzi

niestety

A100 ma matrycę CCD - czyli przy dłuższych czasach naświetlania będzie widać AmpGlow'a

czy zaświetlenie na pomarańczowo w lewym górnym rogu zdjęcia

 

dopiero A700 lub A900 mają CMOS'a i nie ma tego problemu

 

Wydaje mi się, że ampglow wystąpi w każdej lustrzance przy długich ekspozycjach i będzie bardziej lub mniej widoczny ale będzie a do likwidacji tego służą przecież darki. Faktem jest że CMOSy mniej szumią niż CCD i w przypadku CMOS ampglow będzie mniej widoczny. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie znajdowałem info - że w CCD AmpGlow pojawia się bo - cała matryca ma wzmacniacz sygnału i inne pierdołki elektroniczne dla całości matrycyz boku i w zależności od tego gdzie to jest (Sone - Lewo Góra, Canon zasyfiał całą lewą stronę)im dłużej tym bardziej nagrzewa matrycę

natomiast każda cela matrycy CMOS ma swój wzmacniacz itd u siebie stąd nie ma tego w ogóle

 

chyba nie przeliczyłeś sekund na drugiej fotce - to jest ponad 86 minut na jeden strzał

robiłem już strzał nawet na ponad 2,5 godziny na raz - ale zaświetlił mi kadr notebook który leżał poniżej :Boink:

i żeby nie było - nie robiłem fotek w zimie tylko przełomem lato / jesień

 

a na pytanie po co jedna klatka - przecież można poskłądać i nie będzie problemu jak w ostatniej próbie

odpowiedź brzmi - bo tak - bo trzeba dochodzić do granic sprzętu po to tylko żeby potem te granice przekraczać

:Beer:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, biorąc pod uwagę czas, fotka z Twojego A700 wygląd imponująco. Swoją wypowiedź oparłem na doświadczeniach z Nikonem D50 i Canonem 300D i w obydwu tych przypadkach ampglow wystąpił, no chyba że w przypadku Canona coś innego mi tam szumi. A co do pytania kolegi pawel24 to tak do końca chyba tego A100 nie można przekreślić. Focić można nawet telefonem komórkowym tyle, że trzeba być świadomym jakości otrzymywanych zdjęć i tak jak telefon służy przedewszystkim do telefonowania :szczerbaty: tak do robienia dobrych astrofotek służa dedykowane kamery ccd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.