Skocz do zawartości

Lustrzanka na lata. Cena max. 3500zł. Porady.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii. W najbliższym czasie planuję zakup aparatu cyfrowego do ogólnego użytku (niestety astrofotografia musi jeszcze zaczekać – do tego trzeba nabrać sporego doświadczenia i oczywiście dużej ilości gotówki :D ). Mam do wydania 3500zł na lustrzankę. Wiadomo, kiedyś (może za kilka lat) przyjdzie ochota i możliwość bawienia się w astrofoto. Byłoby mi wtedy bardzo miło gdybym mógł w końcu wykorzystać aparat do tego celu :D . Zatem, jaka lustrzanka byłaby najodpowiedniejsza na chwilę obecną?! Czytałem już całkiem sporo o aparatach do astrofoto, ale ciągle nie mogę się zdecydować. Czy Canon 500D to najlepsza możliwość w tej kategorii cenowej?! Będę wdzięczny za wskazówki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś konstrukcja typu 30D+ dobre szkiełko? Bo co z tego, że kupisz aparat za 3000zł skoro zostanie Ci 500zł na obiektyw... A tak- 30D używany kosztuje 1600-2000zł, więc masz jeszcze ponad 1,5 tys na świetny obiektyw. Warto to wziąc pod uwagę, bo 30D to naprawdę super pucha. Chyba że zależy Ci na filmach w HD i tak dalej.

Pozdrawiam.

 

PS. Co do astrofoto, to nie jestem za bardzo w temacie, ale 500D to nowa konstrukcja i nie wiadomo jak się sprawdzi. Wydaje mi się że w astrofoto ciągle wykorzystywane są takie puszki jak 300D/350D modyfikowane. Poza tym piszesz, że to odległa przyszłość, więc chyba skup się na razie na zwykłej fotografii.

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie postawione w sposób typowy dla laika.

Lustrzanka to zupełnie co innego niż kompakt. Tu nie kupuje się aparatu (kompletu) , trzeba kupić body plus obiektyw/obiektywy. Body czyli to co nazywasz aparatem to dopiero połowa (w/g mnie znacznie mniej ważna) zestawu.

Na jakość zdjęć dużo większy wpływ ma jakość obiektywu niż bzdety dodawane w nowych modelach body.

Nowe modele body firmy wypuszczają na rynek co rok dodając najczęściej mało istotne modyfikacje. Powiedzmy po 3 latach body dziś kupione jako najnowsze będzie stare. Obiektyw to zakup na lata. Dobry obiektyw jest dobry i po 20 latach. Pod względem optycznym nawet 40lat może się nie starzeć

Weź to pod uwagę przy planowaniu zakupu.

Możesz kupić najnowsze body ( co robi filmy i jest najnowsze :szczerbaty: ) z zatyczką na body zamiast obiektywu lub tańsze body bez pierdół które są bardziej potrzebne marketingowcom , ale za to z dobrym obiektywem. Różnica w efektach powinna być widoczna od razu i zapewniam że nie będzie na korzyść droższego body z lichym szkłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem gdybyście mieli 3500zł to, w jaki zestaw (body+obiektyw) zaopatrzylibyście się?! Dodam, że miałby to być sprzęt nieużywany. Chodzi mi o kompromis między tradycyjną fotografią a przyszłą astrofotografią – taki złoty środek. Za wszelkie propozycję z góry dziękuję :D

P.S - Zależy mi na jak najlepszej jakości zdjęć, tryby HD i inne tego typu bajery mnie nie interesują.

Edytowane przez mateusz_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował na start Canon 40D i Tamron 17-50/2,8 , ale 3500zł nie starczy.

Na Canona 40D z Sigmą 17-70/2,8-3,5 też chyba trochę przy obecnych cenach zabraknie.

Musisz sprawdzić aktualne ceny. Ja w tej chwili mam ograniczony dostęp do internetu. Jeśli budżet jest nieprzekraczalny to sprawdź ceny zestawu Canon 30D plus Tamron 17-50 , ewentualnie 400d i w/w Tamron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się tak zastanawiałem nad tym Canonem 40D. W sumie to już naprawdę profesjonalny sprzęt. Niestety sam aparat kosztuje tyle ile wynosi cały mój budżet – a tu jeszcze obiektyw potrzebny. Już sam nie wiem, może się wstrzymać i jakoś dozbierać dodatkowo te 1000zł :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się tak zastanawiałem nad tym Canonem 40D. W sumie to już naprawdę profesjonalny sprzęt. Niestety sam aparat kosztuje tyle ile wynosi cały mój budżet – a tu jeszcze obiektyw potrzebny. Już sam nie wiem, może się wstrzymać i jakoś dozbierać dodatkowo te 1000zł :angry:

To może kup przyzwoity obiektyw i jakieś tańsze body np. 450D, 1000D lub nawet lekko używane 400D. Wbrew pozorom różnica między np. 40D a 450D nie jest aż tak duża dla początkującego użytkownika - w zasadzie sprowadza się do lepszego wizjera oraz lepszej ergonomii i jakości wykonania. Jeśli fotografia Cię wciągnie, to kupisz sobie kiedyś lepsze body, a 400D np. zostawisz sobie do astrofoto. Obiektyw nie traci tak na wartości i zużywa się w niewielkim stopniu, więc to chyba lepsza lokata gotówki.

Edytowane przez Rhobaak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że sam zdecydowałem sie na Canona 450D , ale po kilku testach kupiłem samo body

bez kitowego obiektywu. Cena całego zestawu nieznacznie przekracza zakładany budżet

( cholewcia jak to jest że jak już na coś uzbierasz to zawsze braknie :Boink: )

Czyli body ok 2300-2500 + obiektyw no może nie najlepszy ale 17-85 ze stabilizacją obrazu ok 1200

Jeżeli zależy ci na czymś lepszym to celuj w Nikkory z dopiskiem: asferical, bardzo przyzwoite

ale niestety droższe. Jeżeli chcesz ograniczyć budżet to są bardzo dobre stałoogniskowe 50 mm obiektywy

za 450 zł , to tak na początek

Poniżej masz linki do testów

Chyba jednak Canon ma i tak najlepsze amatorskie matryce do amatorskiej astrofotografii

Mało kto używa budżetowych produkcji innych firm

 

 

http://www.optyczne.pl/76.1-Test_aparatu-Canon_EOS_450D-Wst%C4%99p.html

http://www.optyczne.pl/13.11-Test_obiektywu-Canon_EF-S_17-85_mm_f_4-5.6_IS_USM_-_wzloty_i_upadki._Podsumowanie.html

Edytowane przez Aleksander H.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.