Skocz do zawartości

IC 5146


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Po 3 miesiącach niepogody udało mi się w końcu zebrać materiał. Oczywiście po takiej przerwie nie obyło się bez przygód, a to robofocus odmówił posłuszeństwa, to znowu pojawiały mi się nie wiadomo skąd jakieś obwódki wokoło gwiazd. Ale trudno pokazuje co zebrałem. Materiał to 70 minut luminacji z kilkoma darkami i praktycznie bez flatów (bo obróciłem kamerkę i nowych niet).

ic 5146.jpg

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, nie wyraziłem się zbyt jasno. Obwódki pojawiały mi się podczas fotografowania :unsure: wokoło jaśniejszych gwiazd w postaci swoistego halo. W pierwszej chwili przestraszyłem się, że może to znowu desicant, ale po pewnym czasie zanikły. zastanawiam się czy to mogła być sprawa z zaparowanym LW, bo LG było czyste :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapomniałem od razu dodać, że materiał zbierałem w starym miejscu, ale w innym położeniu. Przybyło mi ponad 6 m wysokości i około 36 m^2 pod moje zaplecze obserwacyjno - fotograficzne ;) Oczywiście to dopiero podstawa obserwatorium, na zakończenie prac muszę jeszcze długo poczekać, ale już teraz widać, że tylko najwyższe drzewa mi przeszkadzają, mniejsze mam poniżej punktu zero :)

Na płycie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo chciałem zebrać kolor i pokazać w końcu coś o czym mogę powiedzieć , że dopracowane. Niestety nie udało się, tym razem miałem problem z ..... nie wiem jak to nazwać - wyglądało jak "oko boga". Zjawisko objawiało się takim jak gdyby potężnym winietowaniem, zastanawiałem się czy to nie sprawa desicanta, ale z czasem zjawisko zmniejszało się. Kolejna koncepcja to zaparowane na poczatku LW. Ale dalej nie wiem czy to było to - przypadek pojawia się juz kolejny raz skutecznie psując ekspozycje. Bokonon może powiedziec cos na ten temat, bo razem ze mną obserwował, to paskudne zjawisko.

 

Żeby nie wyrzucać materiału do kosza jakoś zmęczyłem fotkę, zostawiając sporo błędów. Niestety znowu czeka mnie zbieranie koloru + szukanie przyczyn zjawiska.

 

kokonbieda.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.