Skocz do zawartości

FLI kamera + koło filtrowe + filtry


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nieuchronnie zbliża się moment odebrania nowej kamery, wrzucam informację o tym, że wkrótce dostępna będzie moja poprzednia. Kamera jest prawie nowa, kupiona bezpośrednio od FLI USA, z certyfikatem. Oznacza to, że bezproblemowo będzie działać przez najbliższe lata (co 3-5 lat trzeba robić im "refill" gazu, przegląd etc.).

 

Wrażenia z pierwszego uruchomienia:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=26261

 

Kamera jest wyjątkowa w swojej klasie i praktycznie nie da się kupić nic lepszego. Zastosowany chip KAF3200ME jest tym samym, który "siedzi" w SBIGach ST10XME. To tyle podobieństw. Reszta różni się zasadniczo i kamera we wszystkich kategoriach wyprzedza konkurencję. Kto miał do czynienia z FLI, ten wie... nigdy nie będzie chciał innych ;) . Moja kolejna kamera też jest z tej stajni i pozbywam się tylko tej, bo wchodzę w DUŻY format. Sam KAF3200ME jest wymarzony do pracy z fotografią narrowband. Mój model ma książkowy wręcz bias - idealny szum gausowski, żadnych martwych kolumn, czy pikseli. Jak na Kodaki (KAF) matryca ma naprawdę mało hotpikseli, na tyle, że można zdjęcia robić bez darków - jeżeli używamy ditheringu. Ja swoją bibliotekę zrobiłem zaraz po kupieniu, w mieszkaniu. Do dzisiaj używam tych samych 5 darków.

 

Chłodzenie - legendarne. Zawsze pracuję na -40 stopniach, niezależnie od tego, czy na zewnątrz 20 stopni, czy 10. Bez problemu osiąga delta 60 i więcej, przy 90% "zużyciu" coolera.

 

Tu znajdziecie więcej informacji o tej kamerze:

http://flicamera.com/fli/microline.html

UWAGA - na stronie podpięty jest zły wykres sprawności dla tej kamery. W rzeczywistości sprawność podawana jest w przedziale 86-89% QE. Oznacza to, że to najczulsza kamera z tzw. Front Illuminated. W tej cenie nie ma nic czulszego.

 

Dobra, tyle przynudzania - konkrety.

 

Kamera Finger Lakes Instrumentation (FLI) Microline ML3200 z chipem KAF3200ME kupiona w FLI w kwietniu 2009. W zestawie to co zawsze - czyli kamera, zasilacz europejski, kable. Kosztowała mnie z przebojami około 9 tys $, do tego przy sporym kursie. Generalnie nowa kosztuje 8 tys $ + shipping + cło + VAT. Moja propozycja to 6500$, czyli 18 200 zł lub najlepsza oferta.

 

Koło filtrowe FLI CFW-2-7 na 7 filtrów 2". Topowe koło z doskonałym mechanizmem (stabilizacja). Nie ma potrzeby refocusowania ze względu na błędy mechaniczne. Cena nowego c.a. 1000$. Sprzedam za 850$ - 2400 zł. Łączy się je z kamerą bez żadnych akcesoriów dając najmniejszy możliwy backfocus. Sprzęt działa perfekt, absolutnie żadnych sytuacji, w których by zawiódł. Typowe plug&play - tak samo, jak kamera. W zestawie "nosek" 2".

 

http://flicamera.com/fli/filter_wheels.html

 

Filtry Baadera: LRGB + Ha 7nm + OIII 8nm + SII 8nm = 1100 + 750 + 400 + 450 = 2700 zł (oszczędzasz co najmniej 400 zł). Stan idealny, żadnych rys. Sprzedaję, bo potrzebuję kwadratowe.

 

Czy jest ktoś zainteresowany? Jeżeli oferty będą poważne, to zawsze możemy "pogadać". Wrzucam na AF parę tygodni wcześniej przed Astromartem.

 

Kontakt PW/mail (adam@jesion.pl) lub komórka 602 618 900 (jak nie odbieram, please o SMS).

raport.jpg

IMG_4036.jpg

IMG_4046.jpg

Edytowane przez Adam_Jesion
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.