Skocz do zawartości

Ośmiocalowa Synta szuka nowego właściciela.


Gość inż.konstruktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość inż.konstruktor

Cześć.

 

Jak w temacie wątku. Jestem zmuszony sprzedać część swojego astrosprzętu.

A jest nim słynna ośmiocalowa Synta SkyWatchera. Wersja nie PYREXowa. Wyciąg 2" Cryford z redukcją na 1,25". Teleskopik ma 1,5 roku (zakupiony w DELTA Optical 20 lutego 2008 – posiadam wszelkie dokumenty od sprzętu).

Stan bardzo dobry. Tuba nie posiada żadnych rys, plam i innych uszkodzeń lakieru. Podobnie sprawa ma się z montażem Dobsona.

Stan lustra również nienaganny – oczywiście znajduje się na nim trochę kurzu ale trudno żeby go tam nie było, jeśli teleskop jest używany.

Synta nie była używana od 3 miesięcy więc konieczna będzie kolimacja – co zostawiam ewentualnemu nabywcy (Hamalowy kolimator w komplecie).

 

 

 

 

 

 

 

A co w komplecie?

Oczywiście teleskop z montażem, kitowe okulary typu Super Plössl 25 mm i 10mm (o słuszności rodzaju toczyły się tutaj nie raz zajadłe dyskusje, więc przedstawiam tylko to co jest na nich jest napisane), szukacz 9x50 oraz redukcja do okularów 2". Wszystko to w gustownej, mocnej aluminiowej walizce, w której każdy detal ma swoje miejsce, zabezpieczając zawartość przed trudami wyjazdu na astronockę. Wszelkie klucze, płaskie, imbusowe, wkrętak także są w komplecie.

 

 

 

Wszystko to widać na zdjęciach. Nie ma ich za wiele ale jest to teleskop tak popularny, że doprawdy nie wiem co fotografować.

 

Gratisy?

A tak, są! Razem z teleskopem nabywca otrzyma „platformę do transportowania” Synty po domu – szkoda pleców.

Opis tutaj: Nie mogę odnaleźć swojego tematu na forum, jakby przepadł. Platforma ta umożliwia przewożenie 16kg teleskopu po płaskich powierzchniach bez zbędnego wysiłku – posiada 4 kołka. Wystarczy teleskop postawić na platformie i ciągnąć go za sobą.

 

 

Dodatkowo owa Synta jest łożyskowana, dzięki czemu operowanie dużą tubą jest wygodne.

Opis modyfikacji tutaj: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=20399&view=&hl=in%BFkonstruktor&fromsearch=1

Oczywiście modyfikacja jest odwracalna, zachowując fabryczne cechy teleskopu! Nabywca może zadecydować, czy chce łożyskowanie czy tez nie.

 

 

 

Dla wygody i szpanu – motofocuser z latarką. Taki bajer, co także ułatwia życie.

Opis : http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=21044&view=&hl=in%BFkonstruktor&fromsearch=1

Oczywiście modyfikacja jest odwracalna, zachowując fabryczne cechy teleskopu! Nabywca może zadecydować, czy chce motofocuser czy też woli ustawiać ostrość ręcznie.

 

 

 

W walce z zaparowaną optyką w zimne i wilgotne noce pomoże komplet grzałek.

Komplet trzech grzałek na okular, okular i obiektyw szukacza.

Opis: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=26551&st=0&p=340847&&do=findComment&comment=340847

Do kompletu dołączam przewód do podłączenia źródła prądu. Niestety samego źródła już nie dołączam, nabywca musi sobie sam zorganizować akumulator 12V np. 7Ah

Oczywiście modyfikacja jest odwracalna, zachowując fabryczne cechy teleskopu! Nabywca może zadecydować, czy chce się "grzać" czy też woli oglądać wszechświat przez zaparowany okular.

 

 

 

Dla miłośników obserwacji słonka filtr słoneczny ND 5 Baader Planetarium. Oprawiony, gotowy do zamontowania na teleskopie. Na szukacz też jest filtr, zrobiony z resztek folii, nie zapewnia doskonałych właściwości optycznych ale zdecydowanie ułatwia wycelowanie w Słonko. Przechowywany w walizeczce, która również jest w komplecie.

 

 

Miłośnikom ATMu dodam nieskończoną „pokrywkę” na tył lustra – by zrobić sobie taki amatorski system chłodzenia lustra.

 

 

Cena za całość 1050PLN.

Ze względu na brak oryginalnego opakowania oraz brak możliwości stworzenia opakowania które zapewni sprzętowi bezpieczeństwo w transporcie - odbiór wyłącznie osobisty. Ewentualnie za drobną opłatą mogę sprzęt dowieźć w rejonach woj. pomorskiego.

 

Kontakt e-mail: mrsh (maupa) wp.pl

 

Konrad

 

PS. dlaczego nie mogę usunąć załączników( te poniżej) które są widoczne a nie ma ich w panelu "tworzenia nowego tematu"?

Edytowane przez inż.konstruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość inż.konstruktor

Teleskop ma nowego właściciela. Już wiem gdzie przez dwa tygodnie będą chmurwy (tfu tfu - żartowałem :szczerbaty: ) )

 

Poproszę o zamknięcie tematu/wysłanie w kosmos.

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.