Skocz do zawartości

Teleskop na początek


Krysp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od dłuższgo czasu przymierzam się do zakupu pierwszego teleskopu. Przejrzałem strony producentów, poczytałem fora i ogólnie zaznajomiłem się z "teorią", ale wciąż nie mogę się zdecydować na konkretny model. Skonkretyzowałem już swoje potrzeby i wymagania:

-cena: do 700 zł

- miejsce obserwacji: głównie osiedle na przedmiesciach 60 tys. miasta, ale także wyjazdy w teren, by poobserwować w lepszych warunkach

- co będzie obserwowane: najchętniej to wszystko ;), ale to niemożliwe, więc skupię się narazie na planetach i czasami zerknę na mgławice

 

Upatrzyłem sobie Sky-watchera 1309, ale martwią mnie negatywne opinie o montażu tegoż. Proszę doświadczonych i lepiej obeznanych w temacie o pomoc. Czy mój wybór jest właściwy? Może istnieją teleskopy bardziej pasujące do moich wymagań?

Edytowane przez Krysp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, Krysp, Krysp...piszesz, że czytałeś fora, ale chyba bardzo niedokładnie, piszesz że montaż ma bardzo negatywne opinie, no to chyba znaczy , że jest zły...prawda...?

po co zadawać oczywiste pytania...? odpowiedzi na tylko tym forum, jak przypuszczam, są dziesiątki albo i setki na Twoje pytanie, proponuję byś przeczytał cały ten dział jeszcze raz od deski do deski ( ja to zrobiłem kilkakrotnie i to nie tylko na tym forum )...wyrób sobie zdanie co by Cię interesowało, biorąć pod uwagę, gdzie mieszkasz, mobilność i ciężar teleskopu, czy będziesz obserwował z balkonu czy z podwórka, masz ciemne niebo czy nie bardzo...te czynniki decydują o tym jaki teleskop...jak będziesz czytał uważnie, powoli wyłoni Ci się obraz tego co będziesz chciał kupić i wtedy mozna doradzić co do konkretnego telepka...ale jeżeli tak zrobisz to gwarantuję, że nie będziesz musiał pytać bo sam będziesz wiedział... :rolleyes::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź panowie. Lance naprawde sporo tego już przeczytałem, znam swoje potrzeby i kilka razy sie zastanowiłem, dlatego właśnie mój wybór chciałem skierować na sky-watchera, bo najbardziej im odpowiada. Może źle wyraziłem się w poprzednim poscie, ale szukam odpowiedzi na pytanie - czy montaż EQ2 rzeczywiście nie radzi sobie z tym teleskopem oraz co innego, podobnej klasy wartoby kupić?:unsure: A może istnieje możliwość zamontowania tej tuby np. na dobsonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.