Skocz do zawartości

LIII Olimpiada Astronomiczna


dampu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zadania już od jakiegoś czasu znajdują się w Internecie, więc pomyślałem, że warto założyć odpowiedni temat na forum ;)

Niestety na oficjalnej stronie OA jak dotąd nie pojawiły się jeszcze żadne informacje...

Informacja o LIII OA

Natomiast regulamin i treść zadań można znaleźć pod adresem:

http://www.planetarium.chorzow.net.pl/olimpiada/Olimpiada.pdf

 

Wszystkim zainteresowanym życzę powodzenia! :Salut:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich olimpijczyków!!! :D

 

Odświeżam trochę temat, bo wierzyć mi się nie chce że nikt nie rozwiązuje zadań na ta olimpiadę ...

Jak idzie druga seria???

A co do pierwszej, to czy są osoby, które wysłały zadania i chcą spr sobie wyniki...??? B)

 

Pozdrawiam, Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Widzę, że wszyscy zajęci to nieco odświeżę temat.

Zadania z II etapu już od kilku ładnych dni znajdują się na stronie Olimpiady, natomiast dzisiaj pojawiła się lista osób zakwalifikowanych do finału LIII OA

 

http://www.planetarium.chorzow.net.pl/olimpiada/53OA_kwali.pdf

 

No to widzimy się w Chorzowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Gratuluje wszystkim zakwalifikowanym do finału :) Zostały niecałe 3 dni do rozpoczęcia, więc trzeba trochę odświeżyć temat. Jak idą przygotowania? Ładna pogoda się zapowiada(bynajmniej narazie), więc może zadanie obserwacyjne będzie pod prawdziwym niebem ? ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom racja. Na ICM to samo. Nie pozostaje nic innego niż mieć nadzieje na prawdziwą obserwacje. A tak na marginesie jak to jest z odwzorowaniem nieba przez maszynę planetarium? Są jakieś szczególne różnice pomiędzy tym a realną sesją ?I jak odbywa się zadanie z praktycznej znajomosci nieba (mam na myśli to z wypełnianiem mapek itd.)? Pisze się to pod sztucznym/prawdziwym niebem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. W czwartek po przyjeździe będzie zapoznanie się ze sztucznym niebem, jednak od razu mogę cię przestrzec, że różnica jest spora. Przede wszystkim nie siedzisz nigdy w centrum, więc niebo się jednak dość trochę różni. Większą (jak dla mnie) przeszkodą jest jasność gwiazd. Chodzi mi o to, że nie widać takiej różnicy w planetarium, jak na niebie prawdziwym, więc orientacja wydaje się mi trochę trudniejsza. Ogólnie dostajesz latarkę, twardą podkładkę i wykonujesz polecenia. W ubiegłym roku część obserwacyjna była pod kopułą i mam nadzieję, że w tym pójdziemy sobie poobserwować prawdziwe niebo.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieciekawie :/ Ja jeszcze dzisiaj korzystam z dobrej pogody i staram się coś dostrzec (straszna łuna dzisiaj od miasta :/) ,już w takich warunkach niektóre gwiazdy są mało kontrastujące z innymi ,a co dopiero na sztucznym ... no ale się zobaczy jak będzie, w każdym razie dzięki za info i do zobaczenia w Chorzowie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.