Skocz do zawartości

LVW 8 mm kontra UWAN 7mm


Kuba K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to znowu ja :szczerbaty:

Pytanie jak w temacie, czyli które szkiełko byłoby lepsze do Maka 102: LVW 8mm czy UWAN 7mm? Mam w planach głównie obserwowanie Księżyca, choć nie wykluczam użycia któregoś z tych okularków w refraktorze 150/750. Jak narazie miałem okazję lukać tylko przez LVW8. Obraz w był jak na moje oko perfekcyjny prawie po same brzegi. Nie wiem jak sprawa wygląda w UWANie. UWAN ma potężne 82 stopniowe pole ale nie wiem czy warto iść w pole (oczywiście chodzi mi o pole widzenia) jak się chce lukać głównie na Księżyc. Cena nie gra roli, bo oba okulary (interesują mnie tylko nówki) oscylują w granicy 800zł. Czytałem już nieco o obu okularach i jak na ironię obydwa zbierają bardzo dobre opinie.

Koledzy, doradźcie coś bo już dostaję świra od tych krótkoogniskowych okularów

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam jestem ciekaw opinii osob ktore bezposrednio porównywały te okulary. Jakis czas temu rowniez zastanawiałem się, który wybrać i po przeczytaniu wielu recenzji wybrałem UWANa 7mm, choć z powodu złej pogody nie miałem jeszcze okazji go przetestować. Przekonało mnie przede wszystkim duże pole widzenia, które docenia się jeszcze bardziej przy krótkich ogniskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to znowu ja :szczerbaty:

Pytanie jak w temacie, czyli które szkiełko byłoby lepsze do Maka 102: LVW 8mm czy UWAN 7mm? Mam w planach głównie obserwowanie Księżyca, choć nie wykluczam użycia któregoś z tych okularków w refraktorze 150/750. Jak narazie miałem okazję lukać tylko przez LVW8. Obraz w był jak na moje oko perfekcyjny prawie po same brzegi. Nie wiem jak sprawa wygląda w UWANie. UWAN ma potężne 82 stopniowe pole ale nie wiem czy warto iść w pole (oczywiście chodzi mi o pole widzenia) jak się chce lukać głównie na Księżyc. Cena nie gra roli, bo oba okulary (interesują mnie tylko nówki) oscylują w granicy 800zł. Czytałem już nieco o obu okularach i jak na ironię obydwa zbierają bardzo dobre opinie.

Koledzy, doradźcie coś bo już dostaję świra od tych krótkoogniskowych okularów

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam B)

 

Witam.

Jakość obrazu w centrum pola obu okularów jest porównywalna, ale 82 stopniowe pole UWANa sprawia, że okular ten jest bardziej uniwersalny od LVW. Nie tylko ksieżyc i planety ale również gromady kuliste i inne bardziej rozległem obiekty lepiej się obserwuje UWAN-em. Łatwiej utrzymać obiekt w polu widzenia. UWAN jest ponad 2x lżejszy od LVW. W pewnym okresie posiadałem oba okulary a obserwacje prowadziłem ED-kiem, stąd moja opinia o tych okularach.

Pozdrawiam

profesor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradę :notworthy: Po długich przemyśleniach zdecydowałem się na LVW8. Ma wprawdzie mniejsze pole od UWAN'a ale do Księżyca nie potrzeba przecież dużego pola. Mam bowiem zamiar wykorzystywać LVW8 głównie jako okular księżycowy, bo po zakupie Maka102 coś obserwacje Księżyca zaczynają mnie wciągać :rolleyes: Do DS'ów zostaje mi refraktor 150/750 :szczerbaty:

Pozdrawiam serdecznie

Kuba :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.